Neklejte, princi! (TV film)

Pohádka

Česko, 1993, 31 min

Miloš Bobek

Miloš Kratochvíl

Tak já jsem se koulel smíchy. Ty hlášky fakt stály za to. První papundekl co ode mne dostává osmdesát ze sta. Šedesát by bylo málo, protože tolik dostává většina, která je ucházející až dobrá.(14.1.2019)

Studiová a průměrná pohádka s bezproblémovým obsazením. První a třetí třetina je klasické bezduché pohádkové vyprávění, ovšem prostřední část je dialogově fantastická. Jakmile se neustále klející princ promění v písek, začne dialogová sprška mezi králem a rádcem (Ornest a Soukup), což je pro dospělého diváka jediné, ale pořádné koření obyčejné pohádky. Jinak námět dost neotřelý, ale nápad proměnit prince v písek a pak ho jaksi díky králi Času navrátit mezi živé moc nevyšel. Přesto i díky krátké minutáži slušný průměr. Hudba: Pavel Hrubeš(2.9.2018)

Těch hlášek od princova sebezaklínacího 'krucipísek' je tam taková smršť, až snad písečná bouře, že to jinak jednoduchou kulisovku vytahuje z šedého průměru do průměru zábavného. Jinak tedy, kdyby se každý měl za nedostatek trpělivosti měnit v písek, tak já už dávno rodině skřípu pod botama.(12.1.2019)

• PollyJean

Tak tahle zápletka aspiruje na jednu z nejšvihlejších ze všech českých pohádek. Princ který si chce prosadit svou, si zakleje a promění se v hromadu písku, o kterou pak zbytek času zakopávají ostatní herci. Vznikne z toho pár celkem vtipných replik, ale to je tak všechno. Mile překvapil Pavel Soukup, poprvé viděný v komediální roli, poněkud vyděsil Pavel Rimský jako prkenně deklamující Čas (či co). Mimochodem, ten princ byl tak strašný, že v té sypké konzistenci mohl klidně zůstat napořád.(23.4.2019)

"Chudák Kubíček !!" - "Je ho tak maximálně čtvrt kubíku.." ;) Škoda, že pan režisér hodil na Kratochvílův famózní scénář takový Bobek, protože potenciál tahle filmová hříčka měla.. Čas od času Miloš Bobek překvapí, k téhle pohádkové mortalitce ovšem moc velkorysý nebyl..(2.9.2018)