• Argentina

• Španělsko

The Appeared

Horor

Švédsko / Argentina / Španělsko, 2007, 105 min

Krásně mrazivý španělský důkaz, že v i tak vyčpělém hororovém subžánru jako je duchařina, lze stále přijít s originálním příběhem. A jak se pak na to hned příjemně kouká. Opravdu zamrzí snad jen občasná rozvleklost, vyjma těch pár míst je Aparecidos úžasně atmosférická záležitost s několika scénami, které jsou hodné zapamatování (třeba ta, která se vznáší na plakátu). Byl jsem poměrně napnut, zda-li se tvůrci vytasí s nějakou šokující pointou, nebo jestli děj uzavřou tím, co se zdálo býti očividným již od začátku. V podstatě udělali obojí, za což jim patří dík a poklona. Skvělý horor.(15.7.2009)

Pomerne originálna duchárčina, ktorej však podsekávajú šľachy dva nedostatky: 1, postavy sa v niektorých okamihoch chovajú fakt idiotsky (vyslobodzovanie dievčaťa na parkovisku benzínky); 2, v najdramatickejších scénach má film katastrofálny strih, ktorý celkom kazí ľakačky a zabíja napätie. Napriek tomu ale ide o ďalší dôkaz, že Španieli dokážu prísť so zaujímavými variáciami obohratých žánrových schém.(8.9.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $261,294(16.7.2010)

Nebýt závěrečné scény v dopravní zácpě, tak je to o jednu hvězdu více, protože atmosféra ani nápady tomu neschází.(20.7.2009)

Malena a Pablo najdou ve věcech umírajícího otce podivný deník vražd. Nevědí kdo je oběť a kdo je kat. Nevědí ani, kdy došlo k brutální vraždě a kolik má šílenec ještě na svém kontu obětí. Nasměrování nápovědou z deníku vyrazí na cestu, aby odkryli pravdu tak děsivou, že lidský mozek ji nedovede akceptovat. Brzy se ale ukáže, že oni sami jsou účastníci oné černé můry a události z minulosti se jim odehrávají přímo před jejich zrakem........(24.3.2009)

NIC SE JÍ NESTANE.... tak je napsáno v té knížce....,ale ,,VŠECHNO SE MŮŽE ZMĚNIT“!!!.... Miluju duchařiny! Vždycky, když se objeví holčička v pyžamu (a vona se vždycky objeví!), běhá mi po zádech mráz z celýho Ruska a okolí! Také tady jde vše podle plánu a sourozenci se vydávají na místa, která ,,mají špatné vibrace“. Bohužel na konci přemýšlím, co rozumného napsat. Příběh je solidní, nenudím se, ale od pokusu o záchranu životů mrtvých lidí jsem čekal přinejmenším víc strachu (u mě, oni mají nahnáno častěji..). Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě teorie, proč kočky v hororech musí mít malý kozy. 2.) Zjistím, že máli bejt někdo ve 12:25 mrtvej, tak prostě mrtvej bude! 3.) Poznám, kdy je lepší tatínka ,,odpojit“. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(18.1.2011)

Je težké psát o Aparecidos a neprozradit nic z komplikovaného děje. Snad jen naznačím, že ve filmu sledujeme sourozeneckou dvojici, která se pokouší zamezit brutálnímu zločinu, který se udál před dvaceti lety. Takže vlastně skoro časovka, i když hodně netradiční. Zpracování je vynikající, především herci (samozřejmě neznámí) fungují dokonale a oporou jim v tom je nejen sofistikovaný příběh, ale i režisér, který vytvořil parádní atmosféru. Jen to možná mohlo být lehce kratší.(7.3.2009)

Aparecidos se dá označit za jakousi duchařinu, tentokrát ale netypickou díky přítomnosti jednoho prvku, prozrazovat nic víc nebudu. První půlka je super a šlape jako hodinky z důvodu absence nějakého zbytečného vysvětlování. Někdy debilní chování hlavních hrdinů naštěstí vystřídá slušné napětí, ve dvou případech je dokonce téměř nemožné se nebát. Ta druhá polovina běh ale naruší, hodně se kecá a objasňují se veškeré záhadné okolnosti. Happy-endový závěr mě dvakrát nenadchl, ale jinak ty necelé dvě hodiny docela utečou.(21.1.2011)

Mrazivý, originální a občas hodně silně napínavý se skvělou atmosférou, která ale občas zbytečně polevuje a nechává diváka až moc vydechnout a odprostit se od napětí, na čemž má asi největší podíl na horor celkem dlouhá stopáž 110ti minut, což mě osobně moc nesedí, já mam rád, když mě to drtí po celou dobu, což tady tak úplně neplatí, ale jinak příběh výborně vymyšlenej, u některých scén jsem jen bez dechu seděl a neskutečně tupě zíral a vlastně na nic víc si už nemůžu stěžovat. Prostě konečně zase správnej mrazivej horor a člověk už se ani nediví, že s tim je zase spojený Španělsko.(13.6.2009)

Pokud nemáte ani ponětí o poměrně nedávné argentinské historii, hrozí, že docela hodně nepochopíte zápletku. Zajímavě namíchaný hororově laděný dramatický žánr o tom, jak někoho dohání kostlivci ve skříni a duchové minulosti, doslova doslova. Akorát konec byl nadmíru přepatosovaný, jinak to bylo slušné vyrovnávání účtů...(21.4.2013)

Ubíjející stopáž ubila film. První půlka je čirá hororová slast, v některých chvílích jsem se opravdu bála hodně. Těží se zase jednou ze staré dobré atmosféry, nevyskytují se laciné rekvizity jako litry krve nebo detailní porcování lidí, ale poctivé věci jako nářek za zdí, smrtelný chrapot nebo četba z deníku hrůz:) Co člověk nevidí, musí si představovat a pak se mnohem víc bojí. Za polovinou naberou (jak už to bývá) věci trochu jiný spád. A v hororech mi motiv cestování časem nebo něco v tom smyslu, nikdy nepřijde strašidelný, bohužel. Taky se objevuje víc a víc hluchých míst vyplněných nezáživnou vatou a můj zájem o dění a hlavně napětí pozvolna upadalo. Je to škoda, jak málo někdy stačí, aby to byl opravdu dobrý horor. Kdyby se to prostříhalo a zrychlilo, neváhala bych s 5* Tohle nejsou čisté 4*, spíš 3,5* ale přece jen jsou jen 3* málo.(21.2.2011)

Tak toto bola jazda. Konečne film ktorý ma na celú dobu príputal k obrazovke.Skvelý herci, kamera, napätie. Maximálna spokojnosť.(25.7.2009)

Ďakujem majstrom zo Španielska, že sa opäť pripomenuli, ale z tejto destinácie som zvyknutý už predsa len na niečo výraznejšie.(2.8.2009)

Při dnešním duchařském marasmu se tento horůrek může směle pyšnit originalitou, nicméně na španělský standard mailnko ztrácí. Je to celkem škoda. Všechno jde na záda režiséra, který nebyl příliš schopný pořádně vygradovat některé scény, jež by to zasloužily, navíc ve finále mohl více vytížit střihačku, aby film nepůsobil až tak utahaným dojmem. Závěr se také nedá označit za nějaké velké plus. Dávám silnější tři hvězdy, protože čtyřma jsem ohodnotil daleko lepší španělské snímky. Za podívání to ale určitě stojí. 69%(11.11.2012)

• Pilda17

4/10 = 45%(31.10.2011)

Prvá tretina fungovala ako dobre namazaný stroj. Hneď na začiatku sa navodila dobrá atmosféra, ktorá časom pekne graduje, potom sa objaví záhada, ktorá príjemne navnadí a vzbudí zvedavosť. Atmosféru ešte vylepší tajomné objavenie čudného denníka. Potom ale nastane zlom a ďalej sa všetko iba zhoršuje. K celkovému dobrému dojmu neprispieva ani samaritánske a strašne hlúpe chovanie sa Pabla (Javier Pereira). Už samotná jeho snaha pomôcť duchovi tým, že ho zachráni je dosť smiešna a trápna. Paradoxne, čím viac sa veci vyjasňujú, tým film baví menej. Potom príde koniec a ten dá všetkému korunku. Neviem, možno niekto práve taký privíta, mne však cukríčkové, sladučké finále nesadlo. Tiež nechápem, kde sa vzala nálepka "horor", podľa mňa ide o priemerný thriller s výborným úvodom a spackaným koncom. 60/100(9.6.2014)

• darkrobyk

Podivný mix bubufilmů, Nezvratného osudu a Doteku Medusy mě příliš nenadchl. Navrch ještě frankistická minulost Španělska, kdy si diktatura vyřizovala účty s každým, kdo byl proti režimu...na jeden film až příliš splácané. Pablo by si samozřejmě zasloužil zemřít, jelikož jeho jednání je většinou nelogické a hloupé. Navíc do nečekaných událostí vtáhne svoji sestru, která ho pak musí těžce zachraňovat. Pár napínavějších scén snímek nespasí. Obecně mívám s duchařinami problém, jelikož z větší části jde o ptákoviny. Pokud se má člověk u hororu bát (a to by měl), tak zde prostor pro strach není. Mizerný zážitek mi ještě korunovaly titulky (Livingdead). Další stažené byly rovněž od něj, tak jsem se rozhodl je přetrpět. Ten člověk je snad tatar...(3.4.2017)

Skvělí herci, režie i příběh... Škoda jen, že má film zbytečně dlouhou stopáž, působí tak někdy trochu rozvlekle... Ale i tak je to výborný kousek...(3.1.2010)

Učebnica španielskej originality a inteligentného riešenia schématických (keď už) klišé. Prvá polovica je neskutočná, neočakávaná, napínavá, klame telom aj mysľou. Druhá sa v tom zmätku už trochu stratí, furt ale ide o vrchol after sixth sense hororov. Ak máte tento subžáner radi, Aparecidos je špička(16.1.2014)

Jeden z nejlepších hororů, co jsem v poslední době mohl vidět. Skvělá atmosféra a napětí.. Pořád bylo ve filmu "něco nového", co mě dostalo a ještě víc uzemnila na gauči.. 2 polovina filmu byla obzvlášť depresivní a mrazivá. Pro fanoušky hororu a duchařiny obzvlášť, mohu jen doporučit - LAHŮDKA! ...75%(29.2.2012)

Tak já byl trochu zklamaný, čekal jsem něco více. Film jsem viděl až ted tedy o dost později než byl natočený, a viděl jsem poměrně nadšené hodnocení a tak jsem se těšil, začátek dával najevo že by se mohlo jednat o kvalitní podívanou, scény v hotelu měly atmosféru a všechno napovídalo že budu po dlouhé době s hororem spokojený ale to se nakonec moc nepovedlo. Postupem času film upadal do strašného stereotypu a já sem občas zívnul, to nemluvím o přehnané délce která mě štvala. Co mě ale překvapilo byla výborná hudba která mě zaujala víc než kdejakej Americkej Tyler. Posledních 20 minut mělo neuvěřitelný grády. Ale za mě bohužel jen průměr, ale takovej lepší.(9.1.2013)

Film je důkazem toho, že né vždy musí lézt zkrz zrcadla duchové, nebo divný kopie lidí. Tady se v nich rovnou odráží celá minulost. Příběh filmu je zajímavej, napětí má na rozdávání a trocha originality se taky najde. Ale dějově to nepřináší žádný velký nadšení, ale jenom tupou (leč napínavou) výplň, která mnohdy nedává žádnej smysl. Co se ovšem povedlo je slušná atmosféra s docela dobrou a depresivní hudbou. Ani kamera nijak nezaostává. Film mi v některých momentech připoměl Osudový dotek (deník, hrátky s časem), kterýmu ale chybí všechno to, co má tehle horůrek. Nejsem si ale jistej, že vim o čem to přesně bylo. Tři hvězdy dávam z toho, že jsem dostal něco jinýho, než jsem ve skutečnosti čekal.(26.8.2009)

Duchařina bez strašení je to samé jako ČSFD bez verbala.(5.10.2013)

POMO ma "sprdol" za to, že si v komentároch robím poznámky. Som "rád", že udavačom a závistlivcom (ale čo presne závidia to netuším) sa darí aj na ČSFD. Film okomentujem, keď to rozdýcham. A tým MILIÓNOM, ktorí nie sú na moje "komentáre" zvedaví, radím niečo čo funguje u väčšiny komentárov, ktoré vadia mne. Nečítajte ich a ignorujte ma. ĎAKUJEM. (28.3.2009)(28.3.2009)

Jeden z těch lepších hororů, které jsem měl za poslední dobu možnost vidět. Herci byli sympatičtí, mělo to atmosféru, dobrý příběh. Spokojenost.(11.1.2012)

• 6thSun

Dementní chování hlavních postav je neodpustitelné a kazí úplně všechno.(20.10.2013)

Sakra, docela tápu. Dokud to byla atmosférická duchařina, pěkně napínavá, bylo to hrozně fajn, pak když se to zvrhlo v takřka politické rodinné drama, ne že by mě to nebavilo, nebo to bylo nějak slabší, ale trošku jsem měl problém tyhle dvě roviny filmu sladit dohromady. Trošku se mi to v palici mlátilo a musel jsem se trošku nutit, aby se nějak sladily dohromady. A to chci říci, že mě ta rodinně dramatická rovina strhla o něco více. K tomu podivnému rozpoložení se pak přidává občas podivné chování postav, trošku přestřelená stopáž a zbytečně slzodojná závěrečná scéna na křižovatce. Herecky je to ale fajn, i když bratr byl občas dost protivný. Otec za to ale fakt šílený. A po trikové stránce je to hodně slušné.(11.2.2014)

Byl jsem hodně zvědavý, jak může dopadnout skloubení třech různých filmových stylů. Zatímco severskou a španělskou distribuci znám už celkem dobře a patří k mým nejoblíbenějším, tak jihoamerickou až na pár výjimek jsem zatím neměl tu čest moc poznat. Argentina zde však spíše posloužila pouze svým prostředím, kde se film odehrával a všechno bylo především pod taktovkou španělského týmu. Díky tomu tak vznikla hodně povedená duchařina, která je navíc ozdobená i „časovou smyčkou“. Z filmu jako celku jsem měl opravdu dobrý pocit, který možná trošku pošramotila místy zbytečně zdlouhavá pasáž. Herecké výkony stejně jako atmosféra byli téměř bez chyby.(20.8.2011)

Bratr se setrou patrající po minulosti svého otce, který je v komatu. Vynikající příběh a atmosféru kazí jen konec ve stylu amerických sr...k 80%(13.8.2009)

Španieli sú kingovia,hlavne čo sa týka točenia hororov a následne budovania atmosféry. Malena a Pablo sú súrodenci a prišli do nemocnice aby ťažko chorého otca vypli z prístrojov,hlavne Malena to chce mat už čo najskor za sebou.Potom nájdu záhadný denník,kde sú zaznamenané vraždi.Ubytujú sa v tom hoteli,čo je napísaný v tom denníku a začne boj o holí život.Asi tak v skratke.Od začiatku filmu až do konca ma film silnú atmosféru,ktorá každými minútami graduje.A finále bolo tiež veľmi dobré zvládnuté,myslím hlavne pointu s otcom.(29.12.2013)

Cez dovolenkové obdobie škúlim na uhlopriečku pomenej. Klímu nevlastním a za hoďku a pol či dve pri TV sa spotím ako hovado. To už radšej smrdieť na terase pri pivku, či dvoch, minimálne však pri piatich. Jeden môj známy toto obdobie rieši dovolenkou. Vybral sa na mesiac do Egypta, do Hurgády, taký fantasta to je. Po piatom pive som mu síce porozumel, že išiel na Mesiac z Egypta, a tak som si predstavil v Hurgade obrovský paternoster, čo vynáša turistov priamo do neba. Paráda. Každopádne sa tam na dovolenku ísť oplatí, hlavne zažiť Rusa, čo sa im tam počas spoločnej večere vykadil priamo v strede jedálne, za čo bol v ten deň vypoďkaný domov. Na oplátku zas jeho ruskí kolegovia, čo tam ostali, v posledný deň vybielili izby turistov z celého jedného hotelového krídla a tak pri prehliadke batožín na letisku sa mohli pochváliť aj piatimi kamerami. Ale trošku som odskočil od témy. Každopádne toto duchárske road movie som si pozrel a so Španielmi som spokojný. Pokiaľ viem, zatiaľ neserú po jedálňach. Tie štyri estrellas dám.(23.7.2009)

Zajímavý horůrek o dvacet let starém zlu, které není až zas tak mrtvé, jak se na první pohled zdá.(25.3.2016)

Hispánská hororová škola (stejně jako ta jezdecká) má něco do sebe a když se ještě zaměří na duchy, je to když ne trefa do černého, tak aspoň docela slušně do hnědého. Brácha zbožnuje tatínka, ačkoliv ségra tvrdí, že fotr je lotr, ale mnohem důležitější je pořádně si pročíst zápisky šílencovy, které nás zavedou až do Ohňové země. No a kdo by si nechal ujít jihoamerický film se zasněženou krajinou? A ten papínkův domeček tam, to je prostě romantika jak hovado. Trošku dlouhé, trošku nicmocový konec, ale na čtyři zasněžené kontrarevolucionářské hvězdy to pořád dosáhne.(17.4.2014)

Povedený horor, jak jinak než ze Španělska. Čím dál víc hustnoucí atmosféra se probíjí přemrštěnou délkou stopáže tak, že jsem se nestačil ani nějak moc nudit i navzdory mnou prokouknuté hlavní pointě, která jakoby vypadla z filmu (bacha spoiler) Dotek medůzy. Nu což, jen více takových kousků a pokud možno ze Španělska!!! 75%(6.8.2009)

Tyhle španělské horrory mají povětšinou precizní zpracování. Kamera, hudba, atmosféra, zajímaví herci, všechno je na svém místě. Aparecidos je film věru zajímavý, některé scény člověk nezapomene, jak na něj zapůsobí, ale jako celek mě zas tak nevzal. Silnější tři hvězdičky s náběhem na čtyři :-).(23.10.2009)

trochu víc než obyčejná duchařina s pěkně zamotanou zápletkou.(1.12.2011)

• V_erus_h

Většinou film dokoukám, ale tohle bylo moc i na mě.. Prosila jsem, ať už to skončí a tak trochu jsem čekala, že mě to unudí k smrti.. Pokud chci koukat na blbečky, kdy součet jejich IQ nedá dohromady ani dvouciferný číslo, chci, aby to byli fešáci a aby tam byla aspoň krev.. A tady není ani jedno, ani druhé.. Akorát po sobě furt štěkaj a ve španělštině zní i milé slovo jako nadávka, když ho vyplivnou, nadávají si, chovaj se jak dementi, atd.. Sakra, tenhle film mě nějak vytočil.. :D(2.1.2014)

A pak že duchařina už nemůže být originální. Aparecidos je velmi atmosférický a dobře natočený horor s ohromně nosnou myšlenkou, která byla podle mého plně využita. Jako jediná vada na kráse se mi zdál jeden ze sourozenců a sice ta holka, která se tváří a chová jako by měla celý rok krámy. Škoda, protože jinak bych neměla problém hodnotit výš.(2.8.2011)

• dubinak

Pro tahle španělská časová prolínání já teda slabost nemám a ještě hůř ani pochopení. Možná, kdyby byla kratší stopáž a kdyby nechrlili hrdinové v druhé polovině stopáže jedno slovo na vysvětlenou za druhým a já bych stíhala vstřebávat všechny ty informace a k nim by se mi přiřadila správná jména, asi by to bylo jiné pokoukání. Mrazivé momenty panují hlavně v první polovině. Občas pokulhává jednání postav, což mě od příběhu odtrhávalo asi nejvíc a naneštěstí mi Aparecidos připomněl nedávno viděný La casa del fin de los tiempos mixnutý s El Cuerpo, jež u mě také neměly zrovna dobré výsledky. S většinou se asi neshodnu, ale mně to nic neřeklo. Zvlášť ne ten rádoby emocionální konec.(3.5.2014)

Sympaticka spanielska ducharina, kde sice nestrasi duch, ale iba nasrana militantna ektoplazma. Ta vsak nie je amaterska, ale dost profesionalna a dari sa jej budovat dost hustu strasidelnu atmosferu. Jo, jo -postavy sa spravaju dementne a scenar miestami dost kriva, ale reziser Paco Cabezas odviedol dobru pracu a rezia je na urovni. Bat sa je coho a netreba si strasidelnu atmosferu dotvarat dodatocnym skripanim zubov, to je u mna tiez plus. 72 %(21.12.2014)

atmosféra by se dala krájet,ponurý špaňelský snímeček který mě dostal...(30.9.2009)

Pěkně napínavý horor. Hodně zápletek s 20 let starou vraždou, která se otevře deníkem s fotografiemi. Zdá se, že vše je to propletené tak moc, že už sami ani nevíte, jak to celé začalo. Škoda, že tam nebylo vysvětlení.(18.9.2016)

Typicky latinsko-americké, typicky špianielsky atmosferické a typicky švédsky zamotané. Aparecidos je slušne natočená hororová dráma, ktorá ale nikomu dych nevyrazí, ale ani neurazí a pôsobí ako celkom dobrý zaháňač nudy na voľné popoludnie. Jadro príbehu spočíva v podstate v tom, že sa každý deň opakuje vražda v jednom zapadnutom motoreste niekde uprostred Argentíny. Keď to mladý súrodenecký pár náhodou zistí počas noci strávenej v tomto motely, začínajú sa diať tie pravé hororové veci, ktoré patria k veľkým plusom tohto filmu. Nasleduje pár mrazivých situácií, pár zbytočných scén, ale okulahodiaca kamera, krásna hudba a sympatický herci mi zážitok z pozerania maximálne spríjemnili. Podľa tunajšieho hodnotenia som síce čakal viac, ale že by som bol sklamaný sa povedať nedá...(8.2.2011)

• manonfire

To mohlo být moc dobré. Místo toho to bylo moc špatné. Dojem z filmu doslova paralyzovaly dramaturgické kiksy v nepřirozeném chování hrdinů. Možná projevené v detailech, přesto mi celý dojem z filmu totálně zahlušily. Výsledkem byl potencionálně zajímavý film vypnutý v polovině. 10%(28.1.2011)

Originální duchařina s přesahem, které by neškodila nepatrně kratší stopáž.(5.12.2011)

Španielsky horor vie zaujať.Dokazuje to svojou nekonvenčnosťou a originalitou.V tomto prípade ale spokojnosť zavládne asi len z poloviny.Nie vinou práve spomínaných devíz, avšak frázou, že forma prevyšuje obsah.(25.4.2012)

Příběhem poněkud překombinovaný thriller z vyhlášené hispánské filmové školy nabízí celkem slušnou dávku napětí i strachu. Bohužel obě hlavní postavy se chovají natolik nelogicky až dementně, že z toho bolí oči. Na druhé straně tím oba sourozenci utěšeně zapadají do podivně konstruovaného příběhu – pozor SPOILER – o jejich tatíkovi, který na sklonku života vyjeví něco ze své ne zrovna idylické minulosti. Film se chvílemi tváří jako duchařina, přesto kromě jedné solidně vygradované scény (levitace malé holky v bufetu) nenabídne v zásadě nic až tak zajímavého. Když k tomu připočteme i vyloženě mizerný závěr, který místo vyhraněné pointy celý film ukázkově zazdí, vyjde nám v součtu jen ryze průměrné dílo nehodné další pozornosti.(23.9.2012)

Španělé mají zvláštní styl hororů, kterej se nedá k ničemu přirovnat. To ale rozhodně neni zápor. Nesnaží se za každou cenu lacině děsit a nepotřebuje si pomáhat litrama krve. Sice bych se obešel bez těch několika hlušších scén, který nabouraly slušně rozjetou atmosféru, ale asi to byl záměr. Co mě potěšilo - Cabezas se na konci neutrhnul ze řetězu a odvyprávěl zbytek filmu v mezích předchozího tempa a zamotanost děje byla tak akorát. Za mě spokojenost.(23.6.2014)

Na první zdání klasická duchařina, která je však mnohem komplexnější, promyšlenější a drásavější, než se může zdát...Kombinace hororu s tématem jako je diktatura a nesvoboda udělalo z tohoto snímku obrovské překvapení a velmi silnou podívanou...(19.11.2009)

Mě to teda spíš připadalo jako sci-fi,protože u hororu by se podle mě člověk měl bát (to už si ale dneska myslí málokdo,včetně samotných tzv.režisérů hororů).Nemůžu říct že bych se vyloženě nudil.Na druhou stranu nadšením,ale taky neskáču.Moc hezká hudba na konci.(10.4.2010)

Po dlouhé době duchařina, ve které nechyběla krev, né, že bych to bezpodmíněčně vyžadoval, ale v Aparecidos jsem si ji užíval a o legendární scéně z posteru se rozepisovat nechcu. Trochu mě zklamala atmosféra ve druhé půly, která mohla být o chlup mrazivější, ale dobrá gradace napětí to zachraňuje. Jen ten úplný konec mně přišel zbytečný, ale jinak spokojenost, protože na takto originální duchařinu jsem dlouho nenarazil.(11.4.2013)

aaaaaa...prostě Bruce Willis je duch.(15.7.2013)

Docela osvěžující Španělská záležitost, jenž zaujme hlavně atmosférou, než nějakou tou lekačkou. Herci jsou ucházející, i když Pablo mi občas lezl na nervy a občas se mi zdálo, že moc rozumu nepobral. Nic ale nemění na tom, že Španělé točit horory umí a i když tehle nepatří mezi nejlepší, rozhodně stojí za pozornost.(12.10.2010)

(23.7.2009 DVDRip) zaujimavy pribeh, aspon pre mna presvedciva hlavna hrdinka, fajn sceny, a atmosfera. plus poslednych 15 minut ktore ma pribili do sedacky podfarbenych uzastnou hudbou.skoda len dlhej stopazi....jedna z mala ducharin ktore sa mi pacili...kde sa hrabu tie niektore americke braky bez stipky napadu...75%(23.7.2009)

• bolan

. . . . . . . aby odkryli pravdu tak děsivou, že ji lidský mozek nedovede akceptovat . . . . . . Můj mozek to taky nějak neakceptoval.(21.5.2010)

Tenhle horor jsem sháněl hrozně dlouho a díkybohu, že se mi to nakonec povedlo. Po dlouhé době jsem viděl skvělou duchařinu, kterou mohu jen doporučit. Bylo by to za jasných 5* nebýt trošku delší stopáže a pár hluchých míst. Španělsko rulezzz !(4.10.2010)

Kde podaktorí nabrali tú veľkú originalitu ktorú The Appeared údajne v sebe má, to je jaksi záhada pretože sa nejedná o nič iné iba o variáciu tradičného prevareného sáčku čaju. Atmosféru to má miestami veľmi dobrú, ale tu niekde chvály končia. Postavy sú síce uveriteľné ale ich správanie a konanie v niektorých situáciach je postavené na hlavu tak krásne, že to musí biť do očí aj slaboduchému. Takisto základná kostra príbehu ešte drží pokope ako tak, ale dej samotný je jeden kiks za druhým. Na záver som teda čakal nejakú výbornú pointu ktorá to mala trochu vykompenzovať. Mno, možno nabudúce. Na odvážnu dvojhodinovú minutáž sa ale ten film aj tak držal pomerne dobre. Klasická trojhviezdičková záležitosť na jedno pozretie. Niečo čo by sa vrylo do pamäti aj po jej pozretí tu ale budete hľadať zbytočne.(9.4.2011)

Škoda, že filmu pokulhává logika a když už je vysvětleno, o co jde, pořád je něco špatně... holt, když dvě paralelní roviny jsou nezávislé na sobě až do konce filmu nezaštítí to ani skorospolečný otec. Režisér by se neměl pouštět do náročnějších dějových linek, protože to evidentně překračuje jeho síly.(22.6.2011)

• Lichty

"Nějací" hrdinové s "nějakým" záporákem a k tomu všemu trocha snahy mít originální scénář s promyšlenou, chytrou zápletkou. Bohužel dokud si budou tvůrci moderních hororů stále vymýšlet svá vlastní pravidla pro smrti postav a vůbec stavět na hlavu jakoukoliv lidskou logiku, už se asi nadosmrti nebudu u hororu bát. Aparecidos Amen!(18.7.2009)

Povedený, docela originální horror, který sráží jen pár slabých míst ve scénáři.(9.9.2010)

Film ukazuje krásu argentinské přírody (záběry z Ohňové země jsou úchvatné), ale i temnou historii země. Horor, který se snaží o sdělení a ne jen o lekání, je příjemná změna.(21.10.2010)

Tak tohle mě hodně mile překvapilo.Skvělá atmosféra a děj. Čekala jsem, co z toho vyleze a jsem dost spokojená. Když Pablo najde deník vražd, pak to teprve pořádně začne.Tuhle noční můru by určitě nikdo nechtěl zažít.(21.6.2014)

• Wallis3

On námět to nebyl vůbec špatnej, film měl tajemnou atmosféru, ale pokulhávalo zpracování. Prostě to v závěru vůbec nedávalo smysl. Už objevení deníku bylo podivně vymyšleno. Spoustě detailů se nepřikládalo význam-kolíkovi se při operaci, doktorovi přímo před očima, objeví další rána, ale to nic, přidá se na infuzi. A podobných situací bylo víc. Prapodivně slátanej příběh se vám zamotá a vy se z něj už nevymotáte. A když sourozenci zjistí pravdu, tak vy vlastně ani nechápete smysl počínání ducha. Plus čtení článku z novin na konci s prapodivným výhledem z auta před titulkama.(18.9.2016)

Docela povedená duchařina , která jak jinak pochází ze Španělska. Ti kluci to prostě umí. Dávám 60%.(29.12.2009)

Jak je vidět tak evropský horor jede a jede pořádně. Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet nožem, parádní originální příběh a tím pádem ani v nejmenším nevadí trochu delší stopáž, jelikož divák nemá šanci se nudit. Další takové!!!(8.1.2010)

• Shredder

Od hororu neocakavam ziadne kvalitne herecke vykony, majstrovsky zvladnutu technicku stranku ci originalny namet. Nie musi splnat ine kriteria (zvlast ducharina) a tymi su strach, napatie, mraziva atmosfera a ucinne lakacky. Aby som to povedal tak trivialne, cim je horor desivejsi tym lepsie. Aparecidos nesplna ani jednu z tychto podmienok (ziadna hroziva ci napinava scena za cely film to sa neda nazvat inak ako Epic Fail). Ak by som si aj odmyslel zanrovu nalepku, film ako taky je detto mizerny a nebyt ako tak originalneho nametu musel by som dat hodnotenie odpad.(15.8.2011)

Radost(4.5.2010)

Výborná atmosférická duchařina a opět ze Španělska. Příběh je originální. Ve filmu je jen opravdu málo částí, které ztrácejí atmosféru a kde se nic neděje. Oba dva hlavní hrdinové jsou sympatičtí a předvádějí ucházející výkony. Jediné, co mně chvilkama vadilo bylo pomale plynoucí tempo.(24.8.2010)

• Petulka88

Potenciál tenhle film určitě má. Místy se mu i relativně daří aspoň naznačit něco jako hororovou atmosféru (teď myslím scénu v autě). Tím to ale končí. Většinu filmu totiž tvoří nicneříkající kecy o ničem. Jednou jsem se dokonce přistihl jak při sledování Aparecidos začínám podřimovat. Zkrátka jsem se nudil víc než by bylo zdrávo. Vysvětlení, které přijde ke konci není sice žádný zázrak, ale mohlo být hůř. Potud je to na 2*, pak ale přišel samotný závěr, který jsem absolutně nepochopil. Když ještě přihlédnu k té hromadě nudy předtím, tak zjišťuju, že ty 2* jsou moc...(14.10.2010)

Dost dobrý, zajímavý nápad jak si pohrát s časem a vytvořit vraha z minulosti který je schopen vraždit v současnosti pomocí vzpomínek. Moc pěkný, i když pár nesmyslných okamžiků v chování postav, chvílemi i dost podivné herecké výkony to má, ale tak asi jako většina filmů...(12.7.2011)

Já prostě nevím... Jiné španělské horory, které jsem poslední dobou shlédla, nasadili vysokou laťku. Jedna hvězda za originální nápad, druhá hvězda za pro mě nečekanou pointu s dítětem, třetí hvězda za krásnou klišé scénu s padnoucí hudbou, čtvrtá hvězda jen proto, že miluju duchařiny a taky proto, že jsem kolikrát dala 4 hvězdy i horším hororům a tak tenhle nebudu diskriminovat jen proto, že jsem od španělského hororu čekala víc. Mínusy - naprosto debilní chování postav (první scéna na silnici, v továrně, na benzínce, v nemocnici, prostě všude), čekala jsem trochu propracovanější konec a nějaké větší drama s doktorem v nemocnici. Stopáž. Malena nic moc, za to Pablo pobavil. Objektivně asi 3,5*. Toť vše.(4.11.2012)

Pablo je neskúsený snílek, ktorý lační po dobrodružstve a dychtí po minulosti. Jeho sestra Malena je naproti tomu žena unavená životom, ktorá nikdy neodpustila otcovi, že ju s mamou opustil. Keď dôjde na odpojenie klinicky mŕtveho otca od prístrojov nastáva rozkol. Malena chce vybaviť veci rýchlo, Pablo si však chce nájsť cestu k otcovi a utvoriť si o ňom obraz.... Aparecidos je duchárskym hororom s pekným orchestrálnym soundtrackom, občasnou atmosférou, vynikajúcou Ruth Díaz, a na facku zrelým Pablom. Aj keď to tak nevyzerá, duchovia nakoniec rožky vystrčia a finále stojí za to. 7,1/10(9.2.2013)

• KUFI

Typickej spanelskej horror. To znamena nuda a divny dialogy. Cest nekolika malo vyjimkam. Do prvniho setkani s duchama v hotelu to jeste slo, takovej prumer. Ale od onoho momentu to prestalo bejt strasidelny a zacalo to nudit.(12.5.2013)

• XXXXXXXX

Na první pohled, respektive do první poloviny celkem originální duchařina. S druhou polovinou ovšem začínají narůstat nedostatky a logika filmu jde do záchodu. Nepochopitelné chování, při pokusu zachránit děvčata ze silnice, ale co měly sakra znamenat ty nevyvolané fotografie atd, atd. Dejme tomu, že oba sourozenci mohli vidět ,díky propojení s vrahem, minulost, ale co pak měla znamenat ta alernativní minulost a ten konec? To jako byla varianta na Ducháčka, který to zařídí?(24.6.2015)

Za tri, ale už si to určite viackrát nepozriem. Neznášam, keď sa postavy správajú ako jebnutí.(4.1.2018)

Nepochybne nadštandardný horror, ktorý si ma ale bohužial nezískal. Nezbavím sa pocitu, že je Aparecidos až príliš natiahnutý v pomere ku zvolenej frekvencii napätých scén. Vôbec by tomuto nápadu neškodilo, ak by sa vo svojej realizácii ešte výraznejšie priklonil k váham horroru.(23.8.2009)

Ano občas se musí v hororech vyskytnout nelogičnost. Ale tady toho bylo až příliš. Zápletka se mi moc nelíbila. To cestování časem. O nějakých 20 let zpátky. Jak hlavní hrdina nese v rukou holčičku, která je ve skutečnosti duch a vidí ji jen on a jeho sestra. Špatné nápady. Já jsem od Aparecidos čekal více strachu. Opravdu více. Přišlo mi jako bych se spíše díval na nějaké rodinné drama. A teď plusy. Byly tu dvě scény u kterých jsem si řekl wow. Taky tu jsou parádní lekačky. Opravdu dobré. Přemýšlel jsem u Aparecidosu mezi dvěmi a třemi hvězdami. Dvě dávám průměrným hororům. A to bych tomuto snímku rozhodně udělat nemohl. Dávám tři i proto, že tento film pochází z hororové velmoci - ze Španělska.(31.3.2010)

• Tomasson93

No, i mistr tesař (Španělsko) se někdy utne. Mně to přišlo bez atmosféry, napětí tam sice bylo, nenudil jsem se, ale celou dobu jsem čekal na vysvětlení těchto událostí a to se nedostavilo. Nebo byla chyba na mojí straně? (jak čtu komentáře, tak asi ano)(9.9.2010)

Priemerná ducharina s asi len jednou pamatnejšou scénkou, inak kto sa do toho pustí neurazí sa kto nevidel o nič poriadnejšie nepríde.(15.11.2012)

Pěkně zamotaný horůrek opět ze španělské produkce, takže jsem dopředu věděl, že nebudu zklamaný. Nic extra drsného, prostě podle mého gusta 90 %(23.1.2013)

• yourhead

Nuda k uzoufání.. Dialogy jsou tak idiotský až to nemá obdoby. Chvílemi vás z podřimování vytrhne nějaká ta scéna ale i ty za moc nestojí. Bída s nouzí. A ten konec.. To jako fakt? To mám být dojatej? Nebo jsem to nepochopil?(10.4.2013)

• bulawaio

4/10. Kdybych znal pouze příběh, nemohl bych si myslet jinak než že se jedná o vzorově zamotanou "asijskou" duchařinu. Takže vlastně jde o zbytečně komplikovanou hororovou podívanou s časovými rovinami, která kromě závěru nechává diváka ve velké nevědomosti. Závěr je sice fajn, ale jako celek mi to jednoduše nedává moc smysl. Takže film pro milovníky zamotaných duchařských příběhů ideální, pro ty, kteří mají rádi spíše přímočaré horory to nelze moc doporučit.(7.5.2014)

Vcelku originální horor se solidní atmosférou a zajímavou zápletkou, která sice není až tak dobře vysvětlena, ale to už v podobných filmech tak chodí. Herci a prostředí působí civilně takže máte pocit réálnosti, což taky není úplně obvyklé.(13.8.2009)

Španělská jízda...delikátní,neobvyklý horor,který chytne a nepustí. Když prominu pomalu se rozjíždějící začátek,nemůžu nic vytknout. Neotřelý námět a skvěle zpracované téma.Hříchy lidí s nimi žijí,dokud sami lidé nezemřou...(29.8.2011)

Mně se ty horrory prostě od Śpanělů líbí, trošku delší na můj vkus a lehce předvídatelný děj, ale to naprosto nevadí, takové horrory se prostě počítají.(14.1.2010)

• Anniem

Film spise na odpoledne nez vecer,kdy ocekavate,ze u hororu se budete bat,pribeh i pres originalni namet nejak postrada napeti - chyba ve zpracovani filmu.Mam spanelske pociny rada,ale tohle me nezaujalo.(30.6.2013)

Pěknej horůrek, i když celkem snadno předvídatelnej. Konec nezklamal. Takže pro mě hezky prožitých sobotních 105 minut.(18.5.2014)

Hodně, hodně originální film. Bavil mě celou dobu, nemohla jsem odtrhnout oči a tu originalitu cením. Akorát, ten kluk mě už dost sral, za každouc enu chtěl zachranovat ty lidi, a to si myslím je hodně nereálné. To mě na tom docela fakt upřímně sralo, jinak pohoda a paráda!(11.4.2015)

Príbeh sa snaží byť tak strašne originálny až to začne byť otravné.(16.9.2017)

• Duffson

Bud jsem ten fiml nepochopil spravne, nebo mi prisel nejen trapnej, herecky naprosto prazdnej a celkove otresne nudnej... ze horor? To v zadnem pripade.(17.1.2018)

Zapracovat do duchařského hororu politickou situaci Argentiny osmdesátých let a přitom vůbec netratit na samotném příběhu je opravdu kumšt. Samotný film je sice trochu horská dráha, protože skvostné okamžiky střídají značně pitomé pasáže, ale celková zážitek zas tolik netratí.(27.8.2018)