• Argentina

• Španělsko

The Appeared

Horor

Švédsko / Argentina / Španělsko, 2007, 105 min

Ubíjející stopáž ubila film. První půlka je čirá hororová slast, v některých chvílích jsem se opravdu bála hodně. Těží se zase jednou ze staré dobré atmosféry, nevyskytují se laciné rekvizity jako litry krve nebo detailní porcování lidí, ale poctivé věci jako nářek za zdí, smrtelný chrapot nebo četba z deníku hrůz:) Co člověk nevidí, musí si představovat a pak se mnohem víc bojí. Za polovinou naberou (jak už to bývá) věci trochu jiný spád. A v hororech mi motiv cestování časem nebo něco v tom smyslu, nikdy nepřijde strašidelný, bohužel. Taky se objevuje víc a víc hluchých míst vyplněných nezáživnou vatou a můj zájem o dění a hlavně napětí pozvolna upadalo. Je to škoda, jak málo někdy stačí, aby to byl opravdu dobrý horor. Kdyby se to prostříhalo a zrychlilo, neváhala bych s 5* Tohle nejsou čisté 4*, spíš 3,5* ale přece jen jsou jen 3* málo.(21.2.2011)

Film je důkazem toho, že né vždy musí lézt zkrz zrcadla duchové, nebo divný kopie lidí. Tady se v nich rovnou odráží celá minulost. Příběh filmu je zajímavej, napětí má na rozdávání a trocha originality se taky najde. Ale dějově to nepřináší žádný velký nadšení, ale jenom tupou (leč napínavou) výplň, která mnohdy nedává žádnej smysl. Co se ovšem povedlo je slušná atmosféra s docela dobrou a depresivní hudbou. Ani kamera nijak nezaostává. Film mi v některých momentech připoměl Osudový dotek (deník, hrátky s časem), kterýmu ale chybí všechno to, co má tehle horůrek. Nejsem si ale jistej, že vim o čem to přesně bylo. Tři hvězdy dávam z toho, že jsem dostal něco jinýho, než jsem ve skutečnosti čekal.(26.8.2009)

Duchařina bez strašení je to samé jako ČSFD bez verbala.(5.10.2013)

POMO ma "sprdol" za to, že si v komentároch robím poznámky. Som "rád", že udavačom a závistlivcom (ale čo presne závidia to netuším) sa darí aj na ČSFD. Film okomentujem, keď to rozdýcham. A tým MILIÓNOM, ktorí nie sú na moje "komentáre" zvedaví, radím niečo čo funguje u väčšiny komentárov, ktoré vadia mne. Nečítajte ich a ignorujte ma. ĎAKUJEM. (28.3.2009)(28.3.2009)

Jeden z těch lepších hororů, které jsem měl za poslední dobu možnost vidět. Herci byli sympatičtí, mělo to atmosféru, dobrý příběh. Spokojenost.(11.1.2012)

• 6thSun

Dementní chování hlavních postav je neodpustitelné a kazí úplně všechno.(20.10.2013)

Sakra, docela tápu. Dokud to byla atmosférická duchařina, pěkně napínavá, bylo to hrozně fajn, pak když se to zvrhlo v takřka politické rodinné drama, ne že by mě to nebavilo, nebo to bylo nějak slabší, ale trošku jsem měl problém tyhle dvě roviny filmu sladit dohromady. Trošku se mi to v palici mlátilo a musel jsem se trošku nutit, aby se nějak sladily dohromady. A to chci říci, že mě ta rodinně dramatická rovina strhla o něco více. K tomu podivnému rozpoložení se pak přidává občas podivné chování postav, trošku přestřelená stopáž a zbytečně slzodojná závěrečná scéna na křižovatce. Herecky je to ale fajn, i když bratr byl občas dost protivný. Otec za to ale fakt šílený. A po trikové stránce je to hodně slušné.(11.2.2014)

Byl jsem hodně zvědavý, jak může dopadnout skloubení třech různých filmových stylů. Zatímco severskou a španělskou distribuci znám už celkem dobře a patří k mým nejoblíbenějším, tak jihoamerickou až na pár výjimek jsem zatím neměl tu čest moc poznat. Argentina zde však spíše posloužila pouze svým prostředím, kde se film odehrával a všechno bylo především pod taktovkou španělského týmu. Díky tomu tak vznikla hodně povedená duchařina, která je navíc ozdobená i „časovou smyčkou“. Z filmu jako celku jsem měl opravdu dobrý pocit, který možná trošku pošramotila místy zbytečně zdlouhavá pasáž. Herecké výkony stejně jako atmosféra byli téměř bez chyby.(20.8.2011)

Bratr se setrou patrající po minulosti svého otce, který je v komatu. Vynikající příběh a atmosféru kazí jen konec ve stylu amerických sr...k 80%(13.8.2009)

Španieli sú kingovia,hlavne čo sa týka točenia hororov a následne budovania atmosféry. Malena a Pablo sú súrodenci a prišli do nemocnice aby ťažko chorého otca vypli z prístrojov,hlavne Malena to chce mat už čo najskor za sebou.Potom nájdu záhadný denník,kde sú zaznamenané vraždi.Ubytujú sa v tom hoteli,čo je napísaný v tom denníku a začne boj o holí život.Asi tak v skratke.Od začiatku filmu až do konca ma film silnú atmosféru,ktorá každými minútami graduje.A finále bolo tiež veľmi dobré zvládnuté,myslím hlavne pointu s otcom.(29.12.2013)

Cez dovolenkové obdobie škúlim na uhlopriečku pomenej. Klímu nevlastním a za hoďku a pol či dve pri TV sa spotím ako hovado. To už radšej smrdieť na terase pri pivku, či dvoch, minimálne však pri piatich. Jeden môj známy toto obdobie rieši dovolenkou. Vybral sa na mesiac do Egypta, do Hurgády, taký fantasta to je. Po piatom pive som mu síce porozumel, že išiel na Mesiac z Egypta, a tak som si predstavil v Hurgade obrovský paternoster, čo vynáša turistov priamo do neba. Paráda. Každopádne sa tam na dovolenku ísť oplatí, hlavne zažiť Rusa, čo sa im tam počas spoločnej večere vykadil priamo v strede jedálne, za čo bol v ten deň vypoďkaný domov. Na oplátku zas jeho ruskí kolegovia, čo tam ostali, v posledný deň vybielili izby turistov z celého jedného hotelového krídla a tak pri prehliadke batožín na letisku sa mohli pochváliť aj piatimi kamerami. Ale trošku som odskočil od témy. Každopádne toto duchárske road movie som si pozrel a so Španielmi som spokojný. Pokiaľ viem, zatiaľ neserú po jedálňach. Tie štyri estrellas dám.(23.7.2009)

Zajímavý horůrek o dvacet let starém zlu, které není až zas tak mrtvé, jak se na první pohled zdá.(25.3.2016)

Hispánská hororová škola (stejně jako ta jezdecká) má něco do sebe a když se ještě zaměří na duchy, je to když ne trefa do černého, tak aspoň docela slušně do hnědého. Brácha zbožnuje tatínka, ačkoliv ségra tvrdí, že fotr je lotr, ale mnohem důležitější je pořádně si pročíst zápisky šílencovy, které nás zavedou až do Ohňové země. No a kdo by si nechal ujít jihoamerický film se zasněženou krajinou? A ten papínkův domeček tam, to je prostě romantika jak hovado. Trošku dlouhé, trošku nicmocový konec, ale na čtyři zasněžené kontrarevolucionářské hvězdy to pořád dosáhne.(17.4.2014)

Povedený horor, jak jinak než ze Španělska. Čím dál víc hustnoucí atmosféra se probíjí přemrštěnou délkou stopáže tak, že jsem se nestačil ani nějak moc nudit i navzdory mnou prokouknuté hlavní pointě, která jakoby vypadla z filmu (bacha spoiler) Dotek medůzy. Nu což, jen více takových kousků a pokud možno ze Španělska!!! 75%(6.8.2009)

Tyhle španělské horrory mají povětšinou precizní zpracování. Kamera, hudba, atmosféra, zajímaví herci, všechno je na svém místě. Aparecidos je film věru zajímavý, některé scény člověk nezapomene, jak na něj zapůsobí, ale jako celek mě zas tak nevzal. Silnější tři hvězdičky s náběhem na čtyři :-).(23.10.2009)

trochu víc než obyčejná duchařina s pěkně zamotanou zápletkou.(1.12.2011)

• V_erus_h

Většinou film dokoukám, ale tohle bylo moc i na mě.. Prosila jsem, ať už to skončí a tak trochu jsem čekala, že mě to unudí k smrti.. Pokud chci koukat na blbečky, kdy součet jejich IQ nedá dohromady ani dvouciferný číslo, chci, aby to byli fešáci a aby tam byla aspoň krev.. A tady není ani jedno, ani druhé.. Akorát po sobě furt štěkaj a ve španělštině zní i milé slovo jako nadávka, když ho vyplivnou, nadávají si, chovaj se jak dementi, atd.. Sakra, tenhle film mě nějak vytočil.. :D(2.1.2014)

A pak že duchařina už nemůže být originální. Aparecidos je velmi atmosférický a dobře natočený horor s ohromně nosnou myšlenkou, která byla podle mého plně využita. Jako jediná vada na kráse se mi zdál jeden ze sourozenců a sice ta holka, která se tváří a chová jako by měla celý rok krámy. Škoda, protože jinak bych neměla problém hodnotit výš.(2.8.2011)

• dubinak

Pro tahle španělská časová prolínání já teda slabost nemám a ještě hůř ani pochopení. Možná, kdyby byla kratší stopáž a kdyby nechrlili hrdinové v druhé polovině stopáže jedno slovo na vysvětlenou za druhým a já bych stíhala vstřebávat všechny ty informace a k nim by se mi přiřadila správná jména, asi by to bylo jiné pokoukání. Mrazivé momenty panují hlavně v první polovině. Občas pokulhává jednání postav, což mě od příběhu odtrhávalo asi nejvíc a naneštěstí mi Aparecidos připomněl nedávno viděný La casa del fin de los tiempos mixnutý s El Cuerpo, jež u mě také neměly zrovna dobré výsledky. S většinou se asi neshodnu, ale mně to nic neřeklo. Zvlášť ne ten rádoby emocionální konec.(3.5.2014)

Sympaticka spanielska ducharina, kde sice nestrasi duch, ale iba nasrana militantna ektoplazma. Ta vsak nie je amaterska, ale dost profesionalna a dari sa jej budovat dost hustu strasidelnu atmosferu. Jo, jo -postavy sa spravaju dementne a scenar miestami dost kriva, ale reziser Paco Cabezas odviedol dobru pracu a rezia je na urovni. Bat sa je coho a netreba si strasidelnu atmosferu dotvarat dodatocnym skripanim zubov, to je u mna tiez plus. 72 %(21.12.2014)

atmosféra by se dala krájet,ponurý špaňelský snímeček který mě dostal...(30.9.2009)