• Argentina

• Španělsko

The Appeared

Horor

Švédsko / Argentina / Španělsko, 2007, 105 min

atmosféra by se dala krájet,ponurý špaňelský snímeček který mě dostal...(30.9.2009)

Pěkně napínavý horor. Hodně zápletek s 20 let starou vraždou, která se otevře deníkem s fotografiemi. Zdá se, že vše je to propletené tak moc, že už sami ani nevíte, jak to celé začalo. Škoda, že tam nebylo vysvětlení.(18.9.2016)

Typicky latinsko-americké, typicky špianielsky atmosferické a typicky švédsky zamotané. Aparecidos je slušne natočená hororová dráma, ktorá ale nikomu dych nevyrazí, ale ani neurazí a pôsobí ako celkom dobrý zaháňač nudy na voľné popoludnie. Jadro príbehu spočíva v podstate v tom, že sa každý deň opakuje vražda v jednom zapadnutom motoreste niekde uprostred Argentíny. Keď to mladý súrodenecký pár náhodou zistí počas noci strávenej v tomto motely, začínajú sa diať tie pravé hororové veci, ktoré patria k veľkým plusom tohto filmu. Nasleduje pár mrazivých situácií, pár zbytočných scén, ale okulahodiaca kamera, krásna hudba a sympatický herci mi zážitok z pozerania maximálne spríjemnili. Podľa tunajšieho hodnotenia som síce čakal viac, ale že by som bol sklamaný sa povedať nedá...(8.2.2011)

• manonfire

To mohlo být moc dobré. Místo toho to bylo moc špatné. Dojem z filmu doslova paralyzovaly dramaturgické kiksy v nepřirozeném chování hrdinů. Možná projevené v detailech, přesto mi celý dojem z filmu totálně zahlušily. Výsledkem byl potencionálně zajímavý film vypnutý v polovině. 10%(28.1.2011)

Originální duchařina s přesahem, které by neškodila nepatrně kratší stopáž.(5.12.2011)

Španielsky horor vie zaujať.Dokazuje to svojou nekonvenčnosťou a originalitou.V tomto prípade ale spokojnosť zavládne asi len z poloviny.Nie vinou práve spomínaných devíz, avšak frázou, že forma prevyšuje obsah.(25.4.2012)

Příběhem poněkud překombinovaný thriller z vyhlášené hispánské filmové školy nabízí celkem slušnou dávku napětí i strachu. Bohužel obě hlavní postavy se chovají natolik nelogicky až dementně, že z toho bolí oči. Na druhé straně tím oba sourozenci utěšeně zapadají do podivně konstruovaného příběhu – pozor SPOILER – o jejich tatíkovi, který na sklonku života vyjeví něco ze své ne zrovna idylické minulosti. Film se chvílemi tváří jako duchařina, přesto kromě jedné solidně vygradované scény (levitace malé holky v bufetu) nenabídne v zásadě nic až tak zajímavého. Když k tomu připočteme i vyloženě mizerný závěr, který místo vyhraněné pointy celý film ukázkově zazdí, vyjde nám v součtu jen ryze průměrné dílo nehodné další pozornosti.(23.9.2012)

Španělé mají zvláštní styl hororů, kterej se nedá k ničemu přirovnat. To ale rozhodně neni zápor. Nesnaží se za každou cenu lacině děsit a nepotřebuje si pomáhat litrama krve. Sice bych se obešel bez těch několika hlušších scén, který nabouraly slušně rozjetou atmosféru, ale asi to byl záměr. Co mě potěšilo - Cabezas se na konci neutrhnul ze řetězu a odvyprávěl zbytek filmu v mezích předchozího tempa a zamotanost děje byla tak akorát. Za mě spokojenost.(23.6.2014)

Na první zdání klasická duchařina, která je však mnohem komplexnější, promyšlenější a drásavější, než se může zdát...Kombinace hororu s tématem jako je diktatura a nesvoboda udělalo z tohoto snímku obrovské překvapení a velmi silnou podívanou...(19.11.2009)

Mě to teda spíš připadalo jako sci-fi,protože u hororu by se podle mě člověk měl bát (to už si ale dneska myslí málokdo,včetně samotných tzv.režisérů hororů).Nemůžu říct že bych se vyloženě nudil.Na druhou stranu nadšením,ale taky neskáču.Moc hezká hudba na konci.(10.4.2010)

Po dlouhé době duchařina, ve které nechyběla krev, né, že bych to bezpodmíněčně vyžadoval, ale v Aparecidos jsem si ji užíval a o legendární scéně z posteru se rozepisovat nechcu. Trochu mě zklamala atmosféra ve druhé půly, která mohla být o chlup mrazivější, ale dobrá gradace napětí to zachraňuje. Jen ten úplný konec mně přišel zbytečný, ale jinak spokojenost, protože na takto originální duchařinu jsem dlouho nenarazil.(11.4.2013)

aaaaaa...prostě Bruce Willis je duch.(15.7.2013)

Docela osvěžující Španělská záležitost, jenž zaujme hlavně atmosférou, než nějakou tou lekačkou. Herci jsou ucházející, i když Pablo mi občas lezl na nervy a občas se mi zdálo, že moc rozumu nepobral. Nic ale nemění na tom, že Španělé točit horory umí a i když tehle nepatří mezi nejlepší, rozhodně stojí za pozornost.(12.10.2010)

(23.7.2009 DVDRip) zaujimavy pribeh, aspon pre mna presvedciva hlavna hrdinka, fajn sceny, a atmosfera. plus poslednych 15 minut ktore ma pribili do sedacky podfarbenych uzastnou hudbou.skoda len dlhej stopazi....jedna z mala ducharin ktore sa mi pacili...kde sa hrabu tie niektore americke braky bez stipky napadu...75%(23.7.2009)

• bolan

. . . . . . . aby odkryli pravdu tak děsivou, že ji lidský mozek nedovede akceptovat . . . . . . Můj mozek to taky nějak neakceptoval.(21.5.2010)

Tenhle horor jsem sháněl hrozně dlouho a díkybohu, že se mi to nakonec povedlo. Po dlouhé době jsem viděl skvělou duchařinu, kterou mohu jen doporučit. Bylo by to za jasných 5* nebýt trošku delší stopáže a pár hluchých míst. Španělsko rulezzz !(4.10.2010)

Kde podaktorí nabrali tú veľkú originalitu ktorú The Appeared údajne v sebe má, to je jaksi záhada pretože sa nejedná o nič iné iba o variáciu tradičného prevareného sáčku čaju. Atmosféru to má miestami veľmi dobrú, ale tu niekde chvály končia. Postavy sú síce uveriteľné ale ich správanie a konanie v niektorých situáciach je postavené na hlavu tak krásne, že to musí biť do očí aj slaboduchému. Takisto základná kostra príbehu ešte drží pokope ako tak, ale dej samotný je jeden kiks za druhým. Na záver som teda čakal nejakú výbornú pointu ktorá to mala trochu vykompenzovať. Mno, možno nabudúce. Na odvážnu dvojhodinovú minutáž sa ale ten film aj tak držal pomerne dobre. Klasická trojhviezdičková záležitosť na jedno pozretie. Niečo čo by sa vrylo do pamäti aj po jej pozretí tu ale budete hľadať zbytočne.(9.4.2011)

Škoda, že filmu pokulhává logika a když už je vysvětleno, o co jde, pořád je něco špatně... holt, když dvě paralelní roviny jsou nezávislé na sobě až do konce filmu nezaštítí to ani skorospolečný otec. Režisér by se neměl pouštět do náročnějších dějových linek, protože to evidentně překračuje jeho síly.(22.6.2011)

• Lichty

"Nějací" hrdinové s "nějakým" záporákem a k tomu všemu trocha snahy mít originální scénář s promyšlenou, chytrou zápletkou. Bohužel dokud si budou tvůrci moderních hororů stále vymýšlet svá vlastní pravidla pro smrti postav a vůbec stavět na hlavu jakoukoliv lidskou logiku, už se asi nadosmrti nebudu u hororu bát. Aparecidos Amen!(18.7.2009)

Povedený, docela originální horror, který sráží jen pár slabých míst ve scénáři.(9.9.2010)