Malena a Pablo najdou ve věcech umírajícího otce podivný deník vražd. Nevědí, kdo je oběť a kdo je kat. Nevědí ani, kdy došlo k brutální vraždě a kolik má šílenec ještě na svém kontu obětí. Nasměrovaní nápovědou z deníku vyrazí na cestu, aby odkryli pravdu tak děsivou, že lidský mozek ji nedovede akceptovat. Brzy se ale ukáže, že oni sami jsou účastníci této černé můry a události z minulosti se jim odehrávají přímo před jejich zrakem. (LIVINGDEAD)

foundation

Kde podaktorí nabrali tú veľkú originalitu ktorú The Appeared údajne v sebe má, to je jaksi záhada pretože sa nejedná o nič iné iba o variáciu tradičného prevareného sáčku čaju. Atmosféru to má miestami veľmi dobrú, ale tu niekde chvály končia. Postavy sú síce uveriteľné ale ich správanie a konanie v niektorých situáciach je postavené na hlavu tak krásne, že to musí biť do očí aj slaboduchému. Takisto základná kostra príbehu ešte drží pokope ako tak, ale dej samotný je jeden kiks za druhým. Na záver som teda čakal nejakú výbornú pointu ktorá to mala trochu vykompenzovať. Mno, možno nabudúce. Na odvážnu dvojhodinovú minutáž sa ale ten film aj tak držal pomerne dobre. Klasická trojhviezdičková záležitosť na jedno pozretie. Niečo čo by sa vrylo do pamäti aj po jej pozretí tu ale budete hľadať zbytočne. ()

KUFI

Typickej spanelskej horror. To znamena nuda a divny dialogy. Cest nekolika malo vyjimkam. Do prvniho setkani s duchama v hotelu to jeste slo, takovej prumer. Ale od onoho momentu to prestalo bejt strasidelny a zacalo to nudit. ()

Petulka88

Potenciál tenhle film určitě má. Místy se mu i relativně daří aspoň naznačit něco jako hororovou atmosféru (teď myslím scénu v autě). Tím to ale končí. Většinu filmu totiž tvoří nicneříkající kecy o ničem. Jednou jsem se dokonce přistihl jak při sledování Aparecidos začínám podřimovat. Zkrátka jsem se nudil víc než by bylo zdrávo. Vysvětlení, které přijde ke konci není sice žádný zázrak, ale mohlo být hůř. Potud je to na 2*, pak ale přišel samotný závěr, který jsem absolutně nepochopil. Když ještě přihlédnu k té hromadě nudy předtím, tak zjišťuju, že ty 2* jsou moc... ()

Nyan

Film ukazuje krásu argentinské přírody (záběry z Ohňové země jsou úchvatné), ale i temnou historii země. Horor, který se snaží o sdělení a ne jen o lekání, je příjemná změna. ()

Veronica27

Tak tohle mě hodně mile překvapilo.Skvělá atmosféra a děj. Čekala jsem, co z toho vyleze a jsem dost spokojená. Když Pablo najde deník vražd, pak to teprve pořádně začne.Tuhle noční můru by určitě nikdo nechtěl zažít. ()

Lichty

"Nějací" hrdinové s "nějakým" záporákem a k tomu všemu trocha snahy mít originální scénář s promyšlenou, chytrou zápletkou. Bohužel dokud si budou tvůrci moderních hororů stále vymýšlet svá vlastní pravidla pro smrti postav a vůbec stavět na hlavu jakoukoliv lidskou logiku, už se asi nadosmrti nebudu u hororu bát. Aparecidos Amen! ()

Shredder

Od hororu neocakavam ziadne kvalitne herecke vykony, majstrovsky zvladnutu technicku stranku ci originalny namet. Nie musi splnat ine kriteria (zvlast ducharina) a tymi su strach, napatie, mraziva atmosfera a ucinne lakacky. Aby som to povedal tak trivialne, cim je horor desivejsi tym lepsie. Aparecidos nesplna ani jednu z tychto podmienok (ziadna hroziva ci napinava scena za cely film to sa neda nazvat inak ako Epic Fail). Ak by som si aj odmyslel zanrovu nalepku, film ako taky je detto mizerny a nebyt ako tak originalneho nametu musel by som dat hodnotenie odpad. ()

intro

Docela povedená duchařina , která jak jinak pochází ze Španělska. Ti kluci to prostě umí. Dávám 60%. ()

Maw

Dost dobrý, zajímavý nápad jak si pohrát s časem a vytvořit vraha z minulosti který je schopen vraždit v současnosti pomocí vzpomínek. Moc pěkný, i když pár nesmyslných okamžiků v chování postav, chvílemi i dost podivné herecké výkony to má, ale tak asi jako většina filmů... ()

Met...

Já prostě nevím... Jiné španělské horory, které jsem poslední dobou shlédla, nasadili vysokou laťku. Jedna hvězda za originální nápad, druhá hvězda za pro mě nečekanou pointu s dítětem, třetí hvězda za krásnou klišé scénu s padnoucí hudbou, čtvrtá hvězda jen proto, že miluju duchařiny a taky proto, že jsem kolikrát dala 4 hvězdy i horším hororům a tak tenhle nebudu diskriminovat jen proto, že jsem od španělského hororu čekala víc. Mínusy - naprosto debilní chování postav (první scéna na silnici, v továrně, na benzínce, v nemocnici, prostě všude), čekala jsem trochu propracovanější konec a nějaké větší drama s doktorem v nemocnici. Stopáž. Malena nic moc, za to Pablo pobavil. Objektivně asi 3,5*. Toť vše. ()

XXXXXXXX

Na první pohled, respektive do první poloviny celkem originální duchařina. S druhou polovinou ovšem začínají narůstat nedostatky a logika filmu jde do záchodu. Nepochopitelné chování, při pokusu zachránit děvčata ze silnice, ale co měly sakra znamenat ty nevyvolané fotografie atd, atd. Dejme tomu, že oba sourozenci mohli vidět ,díky propojení s vrahem, minulost, ale co pak měla znamenat ta alernativní minulost a ten konec? To jako byla varianta na Ducháčka, který to zařídí? ()

oliveros

Nepochybne nadštandardný horror, ktorý si ma ale bohužial nezískal. Nezbavím sa pocitu, že je Aparecidos až príliš natiahnutý v pomere ku zvolenej frekvencii napätých scén. Vôbec by tomuto nápadu neškodilo, ak by sa vo svojej realizácii ešte výraznejšie priklonil k váham horroru. ()

Cechyno4

Ano občas se musí v hororech vyskytnout nelogičnost. Ale tady toho bylo až příliš. Zápletka se mi moc nelíbila. To cestování časem. O nějakých 20 let zpátky. Jak hlavní hrdina nese v rukou holčičku, která je ve skutečnosti duch a vidí ji jen on a jeho sestra. Špatné nápady. Já jsem od Aparecidos čekal více strachu. Opravdu více. Přišlo mi jako bych se spíše díval na nějaké rodinné drama. A teď plusy. Byly tu dvě scény u kterých jsem si řekl wow. Taky tu jsou parádní lekačky. Opravdu dobré. Přemýšlel jsem u Aparecidosu mezi dvěmi a třemi hvězdami. Dvě dávám průměrným hororům. A to bych tomuto snímku rozhodně udělat nemohl. Dávám tři i proto, že tento film pochází z hororové velmoci - ze Španělska. ()

tremors

Výborná atmosférická duchařina a opět ze Španělska. Příběh je originální. Ve filmu je jen opravdu málo částí, které ztrácejí atmosféru a kde se nic neděje. Oba dva hlavní hrdinové jsou sympatičtí a předvádějí ucházející výkony. Jediné, co mně chvilkama vadilo bylo pomale plynoucí tempo. ()

darebacek

Pěkně zamotaný horůrek opět ze španělské produkce, takže jsem dopředu věděl, že nebudu zklamaný. Nic extra drsného, prostě podle mého gusta 90 % ()

Sticks

Pablo je neskúsený snílek, ktorý lační po dobrodružstve a dychtí po minulosti. Jeho sestra Malena je naproti tomu žena unavená životom, ktorá nikdy neodpustila otcovi, že ju s mamou opustil. Keď dôjde na odpojenie klinicky mŕtveho otca od prístrojov nastáva rozkol. Malena chce vybaviť veci rýchlo, Pablo si však chce nájsť cestu k otcovi a utvoriť si o ňom obraz.... Aparecidos je duchárskym hororom s pekným orchestrálnym soundtrackom, občasnou atmosférou, vynikajúcou Ruth Díaz, a na facku zrelým Pablom. Aj keď to tak nevyzerá, duchovia nakoniec rožky vystrčia a finále stojí za to. 7,1/10 ()

david666

Vcelku originální horor se solidní atmosférou a zajímavou zápletkou, která sice není až tak dobře vysvětlena, ale to už v podobných filmech tak chodí. Herci a prostředí působí civilně takže máte pocit réálnosti, což taky není úplně obvyklé. ()