Amália

• Portugalsko Amália
všechny plakáty

Jedinečný portrét portugalské zpěvačky fado Amélie Rodrigues. (oficiální text distributora)

troufalka

Milovnice tklivých písní Zuzana Navarová se velmi záhy stala součástí mého života. Asi proto jsem zvolila životopisný film ženy, která proslavila fado a fado proslavilo ji. Melancholickými táhlými melodiemi jsou naplněné i celé dvě hodiny filmu. Z tohoto důvoduje snímek veice dobře stravitený pro milovníky tohoto žánru, ale zřejmě po chvíli začně unavaovat milovníky akce. Naštěstí patřím k první zmiňované půlce. Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

sehe

Dost ťažko sa dalo orientovať v tomto zivotopisnom filme.Slavna portugalska speváčka fada Amália sa často v spomienkach vracala do rôznych obdobi svojho života,ako aj k rôznym mužom zo svojho nie celkom stastneho osobného života,a tak bolo treba byt pri pozerani stále v strehu.Pre mna,kedže som nedávno Lisabon navštívila bola Amália i takým ozivenim a priblizenim dejín Portugalska v čase vládnutia Salazara i krasnemu typickemu spevu v Lisabone dodnes znejucemu fado. ()