Nový kluk (neoficiální název)

• Irsko

New Boy

Krátkometrážní / Komedie / Drama

Irsko, 2007, 12 min

Steph Green

Steph Green

Fionn O'Shea

Tamara Anghie

Když nezmíním krásnou práci s hloubkou ostrosti, která mě skutečně nadchla, pořád tu ještě ve prospěch tohohle snímku mluví přívětivé ztvárnění postav, slušný námět – řekla bych přiměřený tomu, že je to krátkometrážní film. Něco tak obyčejného, přesně takový detail, výřez z běžného života by se měl podle mě v takových počinech objevovat. Tohle je asi první krátkometrážní film, který si nebere příliš velké sousto.(26.2.2011)

"Tak budete se prát nebo ne?" Asi ne, protože děti se nakonec vždycky nějak domluví a na účinné šikanování černouška, který umí skvěle páčit ukazovák, nejsou irské děti řádně vycvičeny. Pro mne je tohle prostě příliš velká multikulti propaganda na to, abych z ní byl nějak zvlášť nadšený, ale celkem milé to bylo. Hlavně bonzující šprtka Hazel O'Hara byla skvělá a je-li fungujícím zvykem v irským školách uklidňovat žáky výzvou, aby dali ruce nahoru, tak mají můj respekt.(10.12.2015)

Situace, která je zobrazena v tolika a tolika filmech, je tady na prostoru 10 minut krásně a humorně představena jako nikde jinde. Hudba - parádní, herecké výkony - skvělé, charakter jež Joseph bude mít až úplně dospěje - k nezaplacení. Ta Hazel byla naprosto báječný šprt, kterému je učitelka úplně někde. "She's a bitch. I was only telling her... - Hands in the air. Hazel O'Hara . - What? - I heard what you just said. - It was a private conversation. - Don't you dare talk to me like that. - Like what? - Stand up. - I'm standing. - Than hands in the air." Možno zhlédnout zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/novy-kluk(2.2.2014)

Chudák irská paní učitelka. Chudák Joseph z Rwandy, to všech jeho útrapach se bude muset ještě věnovat dvě hodiny týdně irštině. Irové jsou vůbec zvlaštní. Nesnaší Brity a jejich uniformy jsou velmi podobné britským. Také asi jako jeden z mala národů vedou vyuku v cizím jazyce a na svůj "rodný" jazyk pohlíží v rámci vyuky jako na cizí. Nemám nic proti Irům, i když někdy mi jejich angličtina děla a asi i bude dělat problémy.(3.11.2010)

"She's a bitch, I was only telling her..." Pěkný příběh o zapadnutí do kolektivu po nepříjemných událostech v minulosti. Děti hrály perfektně, Hazel dala učitelce pěkný diktát. Joseph se nakonec do kolektivu zařadí, když se spojí se spolužáky proti učitelce-tyrance (berte s nadsázkou) a i takhle se mi to moc líbilo. Ale to nejlepší na filmu je prostě Hazel O'Hara, nejmilejší "šprt" pod sluncem.(7.4.2015)

• - Ve scéně, kdy chlapci stojí za trest na chodbě, je na hodinách čtvrt na jedenáct. Když po chvíli odchází do třídy, čas je pořád stejný, ani o minutu jiný. (dan.pacino)