Screamers: Hon na člověka

John P. Tarver

Scénografie:

James McAteer
  • eraserhead666

Koukám, že Phillip K. Dick je taky docela bezednou studnicí filmové inspirace. To bych si od něj možná měl už konečně něco přečíst. Nezačne to zrovna špatně, byť to není zápletkou nic světoborného a zdá se mi, že se možná zbytečně moc čerpá z Vetřelce. Je to takové nepřekvapivé, nešokující, předvídatelné (jakmile zmerčíte v titulcích jméno Lance Henriksena, během prvních pěti, šesti minut filmu se ihned zorientujete a zcela odhadnete postavu, kterou tam bude hrát – a než se skutečně objeví, uběhne ještě několik desítek minut) přesto koukatelné a obstojné, neurážlivé sci-fi, s kapkou horroru. Postupem času je to nudnější, všednější, tuctovější a čím dál méně záživné. Ale ten konec se povedl, byť není žádným extra překvapením. Prostě jednoduché, levné tuctové sci-fi, které se snaží tvářit trošku lepší a zajímavější, než nakonec je. Ale pokud máte sci-fi rádi, dá se to přežít bez úhony.(16.11.2012)

• Hitman_47

Škoda toho velmi hloupého scénáře a té přehnané dávky hloupých klišé...jinak se na to dá dívat a člověk se u toho dokonce ani nenudí. Je to sice jasný low-budget, ale oproti těm obvyklým srancům, které na nás chrlí američani, je tohle rozhodně nadstandart...nebýt blbého scénáře..(11.3.2009)

• Tommassi3

"Jak se stroj může vyvinout ??" - "Doufám, že to nezjistíme.." Podivný a zvlášt(n)ě nablblý sequel.. Zejména z podstaty scénáře nesmírně bizarní scifi záležitost, která je v důsledku téměř stejně v některých motivech zajímavá jako naprosto příšerná až diletantská.. Ovšem Sheldon Wilson se mi jeví jako velmi šikovný tvůrce..(25.10.2016)

• Terva

V šesté minutě a čtrnácté sekundě je v záběru vidět kameramanova bunda ( zip ). A k filmu? Již z prvních dialogů ve vesmírné lodi se dá tušit, že to bude blbost. Vítejte na Síriu 6B. Jako na dovolené v Egyptě. Uklidněte se ,tohle je záchranná mise. Bohužel to tento film nezachrání. Vřískám smíchem, je to trapný.(3.5.2009)

docela good béčkovej akční scájsfikčn filmek..při filmu se rozhodně nenudíte...a je to jako počítačová hra..(8.10.2010)

• - Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)

• - Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)