Screamers: Hon na člověka

Benoit Grey

Scénografie:

James McAteer
  • Terva

V šesté minutě a čtrnácté sekundě je v záběru vidět kameramanova bunda ( zip ). A k filmu? Již z prvních dialogů ve vesmírné lodi se dá tušit, že to bude blbost. Vítejte na Síriu 6B. Jako na dovolené v Egyptě. Uklidněte se ,tohle je záchranná mise. Bohužel to tento film nezachrání. Vřískám smíchem, je to trapný.(3.5.2009)

• kitano

Naivné bolo moje očakávanie, že "toto" bude niečo podobne dobré ak originál z 95-teho. Ako to tí borci robia, že dokážu natočiť film s horšími efektmi ako spred viac ako 10 rokov ? :) (geniálne kovové príšerky z prvého dielu nahradili nejaké hračky na dialkové ovládanie...fuj). Ťažko povedať že scénár je horší ako ten z jednotky (už ten bol totižto strašný :)), no nieje tu ani jeden z tých geniálnych béčkových drsniakov, takže nieje komu fandiť a nastupuje stupidita a nuda. Aby som len nekydal, screameri s "otváracou papuľou" boli správne krvelační a strašidelní....(4/10).(21.5.2009)

Nenápadné béčko ktoré ani nenadchne ale ani neurazí. Postačujúca atmosféra, naviazanie po dlhej dobe na skvelý námet, triky a kulisy sú ale na dnešnú dobu slabé (aj keď vídavam aj o niekoľko tried horšie). Film som pozeral ako minimaratón aj s pôvodnými Hlasmi z podzemia hneď za sebou 13. 02. 2009, ale aj keď obe snímky delí 14 rokov, musím skonštatovať, že Hlasy z podzemia sú lepšie aj po trikovej stránke, aj po stránke atmosféry a celkovo vidno, že sa nechali aspoň voľne inšpirovať Dick-ovou predlohou, čiže mali z čoho čerpať. Nový Screameri sú jednoducho len a len nadvarenou kašou, ale nakoľko sa mi prvá časť veľmi ľúbila, tak aj pokračovanie som zhltol bez problémov a ešte jedno by som si kľudne dal. :-)(14.2.2009)

• Cement73

Iba s komentárov sa dozvedám, že je to druhý diel niečoho natečeného ešte v minulom storočí. Celkovo slabunký sci-fi horor s ešte slbšími hercami a príšerne natočenými prechádzkami po spustošenej planéte. Príbeh sa sustreduje na vyvraždovanie posadky zachrannej misie a popritom je tam niekolko ovela zaujimaveksim dejových linii, ktorych sa nikto ani nedotkol. Napriklad premena strojov na biologicke stroje, jednotlive generacie... modernejsie generacie su vyvinute skor ako tie jednoduchsie (vid koniec filmu)? Dalo by sa s toho nieco vykresat, ale to by nesmelo byt robene v Kanade najskor.(11.5.2009)

• PetrPan

Tušil jsem, že to bude "divácký zážitek" a škoda, nebyl... "Diváckým zážitkům" obvykle uděluji jednu až dvě hvězdy podle míry debility scénáře a zejména zábavnosti této debility a Screamers dvojka je bohužel povětšinou pouze nudná, světlejších okamžiků ( v rámci zábavné debility samosebou) se sice také dočkáme, např. ponechání člena skupiny o samotě při pronásledování a pak ježíšikriste, dyk je tam sám už dlouho, jdu pro něj zpátky !! ,ale těchto zábavných vsuvek je docela málo a patetické umírání všech, kteří přežijí na tak dlouho, aby mohli pronést svou hrdinskou poslední větu typu : Tak už sakra běžte a nechte mě tu ! ,už to nevytrhne a převládá pouze ta nuda...škoda potenciál na zábavnou debilitu určitě byl.(11.3.2013)

• - Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)

• - Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)