Screamers: Hon na člověka

• USA Screamers: The Hunting (více)
Trailer

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiální text distributora)

Trailer

MM_Ramone

Film "Screamers: Hon na človeka" je kanadsko-americký, nízkorozpočtový, béčkový sci-fi horror, ktorý v roku 2009 natočil hlboko podpriemerný televízny režisér Sheldon Wilson. Treba ku tomu ešte niečo viac dodať? Každému musí byť jasné, že od tohto titulu nemožno očakávať strhujúci divácky zážitok. Je to neoriginálne, lacné a nudné. Musel som sa hodne premáhať, aby som to vydržal dopozerať až do konca. Záchranná misia na planéte Sirius 6B ma vôbec nebavila. * ()

kitano

Naivné bolo moje očakávanie, že "toto" bude niečo podobne dobré ak originál z 95-teho. Ako to tí borci robia, že dokážu natočiť film s horšími efektmi ako spred viac ako 10 rokov ? :) (geniálne kovové príšerky z prvého dielu nahradili nejaké hračky na dialkové ovládanie...fuj). Ťažko povedať že scénár je horší ako ten z jednotky (už ten bol totižto strašný :)), no nieje tu ani jeden z tých geniálnych béčkových drsniakov, takže nieje komu fandiť a nastupuje stupidita a nuda. Aby som len nekydal, screameri s "otváracou papuľou" boli správne krvelační a strašidelní....(4/10). ()

tron

Jednotka s Petrom Wellerom nebola zlá, ale dosť ma sklamalo, že šla veľmi málo do hororu. Dvojka je na tom oveľa lepšie a ide viac do Votrelcov (síce so značne ufňukaným komandom, ale aspoň je sranda). Paranoická linka pre zmenu pripomenie Vec, Hviezdnu pechotu 2 alebo iné „hostiteľské“ terory. Čo ma zaskočilo, to bolo prekvapivo drsné a početné gore. Navyše tu hrá Lance Henriksen. Pre poriadok však treba dodať, že tvorcovia mali k dispozícii čajový rozpočet, takže to celé napriek snahe vyzerá ako dlhšia epizóda Krajných medzí (a Lance má malú rolu). Nakoniec to ale bola predsa len o čosi menšia hovadina, než som čakal, takže s prižmúrenými očami 3*. Čo je o hviezdičku viac, než som dal prvej časti. ()

Djkoma

Ošemetné hodnocení. Už první díl byl pro mě obrovské překvapení a jako béčko působil velmi tajemně, naléhavě a celá historie vřískounů představovala potenciál do budoucna. Bohužel pokračování jde jinou cestou, kdy planetu Sýrius 6B navštívíme pár let po prvním filmu. Skupina vojáků působí od první chvíle jako panáci na zabití a bohužel to tak je, což nezachraňuje ani "menší" snaha o návaznost a z minulého dílu podařené prostředí mrtvé planety. Příběh je klasický, ale samotní vřískouni jsou natolik zajímavý, že bych se nebál jim věnovat ještě min. jeden dva filmy. I když tentokrát s trochu jiným pohledem a možná spíše ala "co se stalo před prvním dílem". Celkově je pokračování béčka béčkem jak vyšitým, přesto jsou 2* poměrně krutým hodnocením, protože tento film je vcelku zábavný, krvavý a občas dost potěší. O závěru ať si udělá úsudek každý sám.... ()

Malarkey odpad!

Já nevim proč tady odpadu dali název odpad, měli to pojmenovat jako sračka, proč nakonec ne, hanlivé to není, v obyčejné mluvě se o tom mluví často, a alespoň by to bylo takové upřímnější. Já vím, že se o odpadech jako o sračkách vyjadřuju vcelku často, ale proč bych nemohl. Baví mě to, akorát teda nechápu, proč na takové filmy vůbec koukám. I když u Screamers je to hlavně z toho důvodu, že to je sci-fi. Škoda jenom, že tohle je fakt dost velká sračka na to, aby mě to mohlo bavit. Kdyby se někdy na diskuzi na čsfd hlasovalo pro přejmenování odpadu na sračku, rozhodně bych byl pro. Škoda jen, že památky na tenhle film se jen tak snadno nezbavím. ()

• Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)
  • Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)