poster

Screamers: Hon na člověka

 • USA

  Screamers: The Hunting

 • Slovensko

  Screamers: Hon na človeka

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2009, 95 min

Režie:

Sheldon Wilson

Kamera:

John P. Tarver

Hudba:

Benoit Grey

Scénografie:

James McAteer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Smok
  odpad!

  Lacné ako rožky zo včera. To by však nebolo až tak najhoršie, niekedy ma totiž vedia prekvapiť aj filmy s malým rozpočtom. Horšie je, že je to celé smiešne, bez nápadu a pri sledovaní "drsnej" partičky v tých ich lacných sci fi oblečkoch s replikami typu: "my sme zo Zeme a ideme vám pomôcť", človek zákonite musí vyprsknúť smiechom, začať fandiť "Vřískounům" a tešiť sa na záverečné titulky.(4.11.2009)

 • JohnCZ
  ***

  Podobně jako první díl, jsou i druzí Screamers nenáročným béčkem, které navíc působí jako pilotní díl k seriálu. Zpracování je hodně televizní, efekty jsou ale obstojné a prostředí dostatečně výpravná. Postavy jsou hodně typové, od začátku je jasné, kdo nakonec přežije a dokonce se potvrdí i pravidlo, že SPOILER černoch půjde pod kytičky jako první. Postavy často jednají dost stupidně, ale dá se to překousnout. Celkový námět dost evokuje Battlestar Galacticu, včetně typově podobné hudby a faktu, že screamerům postavy nadávající do zasraných toasterů.(3.8.2016)

 • SOLOM.
  **

  Včera jsem se shodou okolností díval na původní Screamers, který se mi líbil a tak jsem si říkal, že by nebylo od věci, se podívat i na toto pokračování. Režisér Wilson už má na svém kontě několik filmů, ale většina z nich se může pyšnit nepříliš lichotivým hodnocením. Já jsem od něj zatím viděl jen Krvavé stopy a Kaw, takže jsem byl zvědavý, jak si poradil s pokračováním docela dobrého scifi hororu. Bohužel to dopadlo přesně jak jsem očekával – jde jen o další podprůměrné béčko, které se mi velice rychle vykouří z hlavy. Zatímco v prvním díle se mi líbilo zpustošené prostředí planety, stupňující se atmosféra i výkon hlavního hrdiny, tak tady se téměř ničeho z tohoto seznamu nedočkáme. Nesympatický záchranný tým a bídné herecké výkony jsou jen špičkou tajícího ledovce zmaru, který tu na nás čeká. První kontakt s podzemními zabijáky ještě ušel, ale jakmile se Screamers objevili v celé své kráse, bylo po náladě. Kde se poděli ti pěkně vypadající roboti – zabijáci, kteří nás okouzlili v jedničce? Jejich následovníci vypadali jen jako přerostlé kovové hračky bez špetky tvůrčí kreativity. Když k tomu připočítám ještě klasicky nelogické chování většiny postav, bylo vymalováno. Naštěstí v druhé polovině došlo k mírnému zlepšení, které mi alespoň trochu zvedlo náladu. Postupné vyvražďování jednotlivých členů záchranného týmu i hrstky přeživších, přineslo alespoň o něco lepší atmosféru a dokonce na nás tvůrci vybalí i několik béčkových gore scén.30%(20.10.2016)

 • cariada
  ***

  Pokračování scifi hororu, o vřískonech na planetě Sýrius 6B, další skupina vojáků přiletí na záchranou misi jelikož je někdo přivolal. A pak si jednoho podruhém místní superchytré potvory podávají. Po prvním díle je víc než jasné, že věřit se nedá nikomu a nikdo si nemůže být jistý tím kdo je opravdu člověk. Dějově je to poměrně průhledné, ale jako podívaná to jde. Masakry jsou pěkné a docela brutální.(3.6.2009)

 • kaylin
  **

  I když se film snaží o to, aby ta paranoia sílila, tak nakonec je finále stejně hlavně o tom, jak se všichni postřílí a kdo teda možná zůstane naživu. Film „Screamers: Hon na člověka“ si pravda na nic moc nehraje, ale ani nepřichází s ničím, co by bylo skutečně originální. Tohle je škoda, protože bych si myslel, že z předlohy P. K. Dicka je přece jenom možné vytřískat trochu víc než jen tohle.(3.9.2015)

 • - Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)

 • - Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace