Screamers: Hon na člověka

• USA Screamers: The Hunting (více)

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiální text distributora)

jefff

První díl Screamers jsem viděl teprv nedávno a byl jsem jím tak nadšen, že jsem okamžitě vyhledal pokračování. Oproti obrovskému nadšení a hlavně překvapení z kvality prvního dílu mě zchladil hned úvodních deset minut z Honu na člověka, ze kterých bylo hned patrné "vo co go". Strašní herci, nízký rozpočet (což není zas takové minus, nebot první díl také financemi jistě neoplýval), absolutně neoriginální zpracování - prostě další vyvražďovačka bandy tupých, nesympatických a dementních vojáků, nulová atmosféra a příběh tak otřepaný, že hůř už být nemohlo. A to se nejen podle mého názoru, jak zde z ostatních názorů shledávám, dalo vytvořit ze Screamers slušnou sérii těžící na zajímavém nápadu. Já prosím tvůrce ať Screamers nezemřou a vytvoří pookračování, které bude původnímu Screamers hodno a na Hon na člověka se prostě zapomene. Na konec trošku pozitiva. Nejedná se zas o takoví průser - to ne - ale u mě šlo spíš o zklamaní z neoriginality. Screamers jsou opět dobře udělaní, vraždy dostatečně brutální, slušná akce se sem tam také objeví a konec je docela povedený. Za dvě hvězdy. ()

PKD

Srovnání s předchozím dílem to asi moc nesnese, ale i tak jde pro mne o dosti chutnou SF/H krmi, u které jest poznat, že vypadl O´Bannon a zbyl jen šílený M. T.- Flores.;-) Přibylo krvavosti a hororové atmosféry, která mi připomíná z nějakého důvodu projekty typu Dead Space aj. A hl. zmetka zde hraje ten šášula, co se nám na CW snažil vnutit několik dlouhých let (marně) představu, že je Green Arrow, haha. Tahle poloha (žel nikoli sexuální) mu sedí víc. A Gina Holden? Ta zase dopadla, chuděra. Ale asi o něco lépe, než v AvPr.;-) Henriksena nepočítám, neb není tím hl. důvodem, proč se na to v pochmurných podzimních/zimních měsících...každoročně dívám. Otevřený konec mi velmi vadí, páč by tedy měli spáchati 3, když už. Za 3.5 ()

Dubro

Lacné pokračovanie lacného béčka Screamers z lacného roku 1995. Japonci si oproti jednotke dali pohov a do filmu nacúval pre spestrenie Lance Henriksen. Za tých 14 rokov od jednotky žiadny pokrok pri zmene režiséra a hercov nebadať a ani úver na film sa zrejme nepodarilo vybaviť. Celé to vyznelo ako slabý vývar z Votrelcov dvojky, len miesto aliens vo filme pobehujú rôzne typy krvilačných robotov. Opäť sa cucá z diela Phila Ká Dicka a opäť ma to neurazilo. ()

Mrkvič

Od začátku do konce debilní. Když jsem poslouchal nějaký dialog a na chvíli ho trochu víc vnímal, tak jsem si říkal, že snad akce či efekty dělají tenhle film. Když došlo na akci, tak jsem zatoužil po dalším pitomém dialogu, protože i to bylo pořád stokrát lepší. Takže kde nic tu nic, a lepší zahrát si nějakou scifi hru, kde budou animace možná i lepší. ()

Anderton

Netočili sa exteriéry náhodou na Sandbergu v Devínskej Novej Vsi? Napriek tomu exteriéry filmu nestoja za nič, v interiéroch je to celkom fajn, ako v správnom béčku z 80. rokov. Len škoda, že sa to aj vtedy nenakrútilo. Prvý diel bol adaptáciou vydarenej Dickovej poviedky a prečo vznikol aj diel druhý, od nej už nezávislý, je veľkou marketingovou záhadou. Obe ultrabéčkové diela toto literárne dielko navždy zabili a asi sa k nemu v Hollywoode už nikto schopný nevráti. Vlastniť zbierku Dickových poviedok, kde je prvá Minority report a druhá predloha ku Screamers a potom si pozrieť aj obe adaptácie za sebou, to musí byť vskutku neobvyklý zážitok. Ale to som už trochu mimo Wilsonovho diela. Gina Holden je sexy, Henriksen má cameo a záver je tak predvídateľný a pritom sa tu hráme na tajomstvo, že dáva jasne najavo, že toto je film pre tupé publikum. Ako polnočná jednohubka pre milovníkov žánru to odporúčam a nečudoval by som sa, ak by si niektorí diváci nepostískli nad tým, aby aspoň takúto atmosféru mal Covenant. Ja medzi nich nepatrím, ale pochopil by som ich. ()

• Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)
  • Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)