poster

Mrtvej brouk

Komedie / Drama / Romantický

Česko / Slovensko, 1998, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Endyis
  ****

  Když vemu v úvahu jaký snímky se dnes natočej a promítají se v multikinech, potom že podobných filmařských projektů je pomálu, tak snímek rozhodně musím vyzdvyhnout. Jedná se totiž o film, který je o něčem a to jak dějovou linkou, tak i hudbou a režisérkou invencí. Člověk v něm v pohodě může najít i své různé životní paralely (narozdíl od těch všech "opravdových mladých trendy filmů"), herci hrají nenuceně přirozeně a příběh je dobře promyšlen. Rozdhoně bych nehrotil jak zde uvedeno v obsahu, nějaké realistické nedostaty, pač je to v daném žánru nepodstatné. (Podívejte kolik realných nedostatků je třeba ve filmu Venkovský učitel, ale tam se zdá se to nikomu nevadí.) Podívat se po letech na tento film, jenž mě i dříve zaujal bylo milým překvapením... 80%(19.7.2010)

 • honajz2
  ***

  V rámci Česka slabší nadprůměr. Film mě zaujal, funguje, pobaví, má dobrou kameru a střih. Sem tam je nějaký zajímavý záběr. Je mi líto, že (pokud dobře vím) Pavel Marek, co do toho filmu dal vše co mohl, s tím neuspěl, přitom nějaký talent podle mě má. Bohužel, herecké výkony nic moc a po hodině to přestane bavit a něco zajímavého přijde až ke konci. Jinak je to ale celkem fajn filmeček. 3*(12.7.2018)

 • brooklyn73
  ****

  Mezi skoro az nehereckymi vykony zari svym projevem Jiri Machacek s Janem Teplym. Dale si dovoluji upozornit na rezisera Vladimira Drhu, ktery v tomto filmu take prijal roli. Celkovy pribeh se mi libil a v zadnem pripade nenudil.Ponauceni: nekdy ani pobyt v blazinci nam nepomuze zmoudrit. "Koupim auto ,rychly auto, nastartuji, objedu svet...."(30.9.2008)

 • Pitryx
  *

  Asi jsem nedával dostatečně pozor. Nevím, jak opustili léčení, zda utekli, či ofic odešli. No, scény v blázinci jsou velmi přesvědčivé hlavně ona oslava, za tu dávám jednoznačně dvacet kusů, ale zbytek je total kravina, a navíc bez konce. Je zde pár dobrých scén, ale celé to nikam nespěje a zůstává ležet ladem. Např. vystěhování bytu. Podruhé radši ne.(12.6.2017)

 • Kunderion
  ****

  V době, kdy tenhle film měl premiéru, viděli jsme ho snad 50krát. Zlidověl, zkultovněl. Nesnášeli jsme svorně hlavního hrdinu a tu kikinu, co sice dělala v čajovně, ale raději se rochnila v "mekáči" při jahodovým šejku. Mrtvěbroučíma hláškama jsme se pak častovali až do našeho odchodu z FAMU. Byl to předchůdce Samotářů, ale díky blázinci a pár autenticky nasnímaným scénám ho pro nás převyšoval. (A to jsem v něm ani nekomparsil...)(6.4.2020)

 • - Pôvodný názov filmu bol Smutek malé hlavy. (Raccoon.city)