Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Autorský debut Pavla Marka přibližuje hodně výlučně a roztěkaně tvář současné mládeže, zcela zbavené rodinného zázemí. Všichni hrdinové žijí v osamění, scházejí se nanejvýš v klubech či na mejdanech, potácejí se od jednoho dne k druhému, nemyslí ani na přítomnost, ani na budoucnost. Hlavní hrdina prožívá krizi, když je vyhozen z práce za opakovaně pozdní příchody, i jeho dívku mu přebere jeho o nepříliš starší "šéf". Ze žalu zpitý mládenec ztropí výtržnost, je odvezen policií a poté umístěn do blázince, kde mají prozkoumat jeho duševní stav. Tento pro další vývoj příběhu ústřední motiv není úplně věrohodný - proč by kdejaký opilec měl být posílán na psychiatrii? Nicméně právě tam se seznámí s pohlednou dívkou, kterou naopak sužuje neuspořádané rodinné zázemí, přemluví ji k útěku, ale hromadící se problémy přesto nejsou ani na svobodě schopni řešit. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (25)

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Byl to brouk jak cíp.Mě se tohle velmi líbilo a to bydlím od psychiatrie kousek,tak jsem se pomalu cítil jako ryba ve vodě:DNe fakt mě tyhle lehký deprimující skoro neznalé české snímky s úvahou berou a tohle byla čistě náhoda na ČT2 k půlnocímu příkrmu do Bohnicích zařízení.Zajímavá hudba,která vybrala až takový jak by řekl light "to je techno!Hustý!" a i podařený herce,mě v hlavní roli Zuska přišel dost fajn a mezi chocholouškama to mělo grandiozní jiskru,kde to vypadalo snad líp než v nějakým American Horor Story:Asylum(už chyběla jenom lady banana).Láska zkažená,nic nedělám,chci být hercem,ale to mě stejnak nikdo nedopřeje,občas zas se potloukám na discotéce,jednou si pokecám takhle při pátku,hele moje stará,mám novou,zas nevím co dělat,jdu zkusit roli,kámoš má rád moji ex,vracím se k ex,nevracím jdu zas mezi blázny.Vychcat se v policejním autě je regulérní matroš,který nikdo nenatočí si myslím už. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Asi jsem nedával dostatečně pozor. Nevím, jak opustili léčení, zda utekli, či ofic odešli. No, scény v blázinci jsou velmi přesvědčivé hlavně ona oslava, za tu dávám jednoznačně dvacet kusů, ale zbytek je total kravina, a navíc bez konce. Je zde pár dobrých scén, ale celé to nikam nespěje a zůstává ležet ladem. Např. vystěhování bytu. Podruhé radši ne. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

V rámci Česka slabší nadprůměr. Film mě zaujal, funguje, pobaví, má dobrou kameru a střih. Sem tam je nějaký zajímavý záběr. Je mi líto, že (pokud dobře vím) Pavel Marek, co do toho filmu dal vše co mohl, s tím neuspěl, přitom nějaký talent podle mě má. Bohužel, herecké výkony nic moc a po hodině to přestane bavit a něco zajímavého přijde až ke konci. Jinak je to ale celkem fajn filmeček. 3* ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Vcelku slušná komedie, která sice není k popukání, ale na to už jsme u našich filmů zvyklí. Je to spíš depresivní snímek, kdy mladáho muže stíhá jedna smůla za druhou. Když se už zdá, že se uklidní a najde i svou lásku, tak to zkazí on sám a přitom zničí život i osobě, která ho milovala. No je tohle komedie? ()

Kunderion 

všechny recenze uživatele

V době, kdy tenhle film měl premiéru, viděli jsme ho snad 50krát. Zlidověl, zkultovněl. Nesnášeli jsme svorně hlavního hrdinu a tu kikinu, co sice dělala v čajovně, ale raději se rochnila v "mekáči" při jahodovým šejku. Mrtvěbroučíma hláškama jsme se pak častovali až do našeho odchodu z FAMU. Byl to předchůdce Samotářů, ale díky blázinci a pár autenticky nasnímaným scénám ho pro nás převyšoval. (A to jsem v něm ani nekomparsil...) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Pôvodný názov filmu bol Smutek malé hlavy. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama