Bajky naruby - 3 prasátka a nemluvně

USA, 2008, 76 min

Jim Lang

Tony Krantz
  • ostravak30

Už z úvodního textu, i úvodních scén se klube skutečně zajímavý příběh plný paradoxů a klasických věcí naruby. A zpočátku se skutečně film jeví potenciálně. Jenže co v úvodu vypadá na pohádku plnou opaků a tedy zajímavou zápletku se v průběhu stává trochu nudnějším zpochybněním všeho reálného i z lidského života. Šikana ve škole, puberta vlka apod. Tím se příběh jako takový stává trochu komplikovanějším a méně spádovitějším. Kdyby to celé bylo podstatně kratší, nemělo to tak banální konec a nebyla tam celá řada hluchých momentů, dalo by se to ohodnotit větším počtem hvězd. Každopádně za originální nápad a několik úsměvných nápadů v celém průběhu filmu jsou dvě hvězdy spravedlivým hodnocením.(6.4.2018)

Wajnštajnovic kumpany dávají k lepšímu postmoderní bajku téměř prasociální, taškařici o třech homosádelních singlistech, co si adoptují záludně podstrčené mimínko, hotové popkulturní podobenství o vlčích očích, rodině, pudech, volání krve a hledání identity a... ...a tak dále jak to bylo dál... ;o) . . . Konec dobrý, všechno dobré, animace rutinně americká, dobré gagy, kulturní odkazy a - nutno sledovat s původním zvukem, protože pražská čudlárna to dabingem zase kurví, různě buzně hýká kde to vůbec není a nemá to pointu a vůbec ta debilní snaha tušašských nýmandů furt něco proti originálu verbálně vylepšovat už jednomu pije krev! . . . Tož tak a jestli neumřeli tak... Však to znáte... - - - P.S. "Pigville Academy" bych asi přeložil z nutnosti jako "Prasademii", než coby "Akademii prasátko", ale co už tady zase igitátor bude dělat chytrýho, že... Ham & Howgh! - - - - - (Poprvé viděno 3.4.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 47., komentář zde jako třetí - 4.4.2013)(4.4.2013)

• kaylin

Klasická americká pohádka, která je pojata trochu jinak, v podstatě jako cool mafiánský filmeček s tím, že je zachována podstata odfouknutí prasečích domků zlými vlky. Tady ještě opepřené o to, že mezi prasátky je vlk nasazen, ale prasata se o něj starají jako o vlastního. Možná by to místy mohlo být i vtipné, ale spíš není.(7.7.2017)

Opravdu zajímavý nápad tahle pohádka. Adoptovanej vlk prasaty, sranda... Když to porovnám s Želva a zajíc, tak tohle je o malinko lepší.(18.2.2011)

• tatanapope

Základ klasická pohádka , vtlačená do moderního stylu . Grafická zvířátka byla ošklivá až hrůza a děj mě absolutně nebavil asi poprvé v životě jsem u něčeho usla nudou a to jsem se tolik snažila vydržet až do konce :D(2.8.2015)