Kyklop (TV film)

Frances Doel

Emil Topuzov

Tom Hiel
  • Slartibarkfast

Do tohoto komentáře má cenu psát snad jen jediné. Z vlastní zkušenosti zde čestně prohlašuji, že film Kyklop ke svému životu nepotřebuje drtivá většina racionálně myslící populace a jeho sledováním každý divák zbytečně promrhá jeho cennou část. Nevylučuji ani trvalé následky. Rozumnější tedy je těch 88 minut vyplnit smysluplnější činností. Například zíráním do propasti, bušením hlavou do zdi, olizováním vlastního lokte a podobně. Věřím, že fantasie má téměř každý víc, než scénáristé této nadhodnocené slátaniny s tupým dějem a mizernými efekty. Doporučuji maximálně jako studijní materiál začínajícím filmařům, aby se vyvarovali takovýchto chyb. 10%(10.9.2017)

• Z0oMb3E

Tak kto mi bude ešte raz tvrdiť, že sa nedá natočiť dobrý film...hmm film...hmm..., že sa nedá točiť za pekných 10 dolárov na toho kuknem očkom a pustím mu Kyklopa. Syfy tak ako ho máme všetci radi. Všetky tieto hobbyfilmy sa však potýkajú s veľkým problémom. Ťažko navodiť pravú historickú atmosféru navodiť, keď po úteku piatich otrokov ich ponuka v Ríme došla, a ich 15 prenasledovatelia z radov vojska tvoria celú armádu. Potom rozšafné slová o zdecimovaní, či strojnásobení ochranky vyznejú tak trochu komicky. To však niesú jediné komické okamihy, ktoré pri sledovaní jedným očkom zaznamenáte. Kyklop síce vyzerá okázale, no nečudo že sa neposlúchol zdravý rozum a nevzal nohy na plecia pri prvom, druhom či ixtom úteku. Pretože by sa už na obrazovku ani nedostal. Mocenské odbočky či plagiát Gladiátora hlavnému skicármi hrdinovi brali stopáž po desiatkach minút, a úplne zbytočne. Jednoznačne si tieto pauzy krátil sledovaním Statočného srdca aby zúžitkoval aspoň časť najslávnejšej frázy filmu. "Freeeee!" Fanatici do béčok si navodia opäť nejaký ten euforický stav, seriózny očumovači zas len žlčové kamene.(26.12.2011)

• curunir

,,VEDEL SOM, ŽE AKONÁHLE MA DAVY OBČANOV UVIDIA S CHYTENÍM KYKLOPOM BUDE CIRKUS" ,,A CIRKUS TO BOL..." __ Aj napriek nevalným kvalitám mám tento druh filmov veľmi rád a ako náhle som sa dozvedel o námetovo vďačnom Kyklopovi, hneď ma zaujal a pravidelne som si čítal všetky, hlavne kritické, komentáre. Myslím si však, že tento film si také opovrhovanie nezaslúži. Vo svojom žánri tvorí lepší priemer a je len na škodu, že tvorcovia zahodili takmer celý ponúkaný potenciál. Väčšiu časť filmu preto tvoria mocenské intrigy v starom Ríme, avšak pre neskonale dementný scenár sú k zaplakaniu. Príbeh chudáčika kyklopa (nechápem prečo sa film volá v originále Cyclops, keď v ňom vystupuje iba jeden) sa tak mnohokrát odsúva natoľko, že postupne sa na neho zabúda. Pritom práve on vyrába najväčšie ,,porcie" zábavy tohoto filmu. Toto ma miestami dosť sra*o a tiež i to, ako sa v mnohých oblastiach k tomuto filmu pristupovalo. Napr. záber na Rím pri úvodných titulkoch je vystrihnutý s televízneho Spartakusa (2004), tak isto ako aj lesný boj medzi otrokmi a Rimanmi. Rovnako do očí bijúca je predovšetkým v arénových scénach inšpirácia Scottovým Gladiátorom. Trpký záver, kde by som ako malý určite aj vyronil slzičku ukázal, že hranica medzi slobodou a smrťou je neuveriteľne tenučká. Nech žije republika!(4.10.2009)

• J*A*M*A*L

Decklan O'Brien je snad ten nejhorší režisér této doby a tímhle dalším nesmyslným propadákem to dává opět najevo. Ono by to vlastně zas tak hrozné být nemuselo, ale ta kamera, ty akční scény, ta krev... bóže! Kdyby to bylo natočené před dvaceti lety, tak bych ke kameře neměl nic proti, ale taková odporná kamera z roku 2008?? Co to jako je? A jakto že ještě O'Brien pořád točí. Že se nestydí on sám. Jinak příběhově to taky nebylo nic moc. Kyklop pořád utíkal a pak ho zase zajali, pak se tam objevili gladiátoři, k těm krvavým momentům se radši nebudu vyjadřovat a to už jsem vlastně zase u té blbé kamery. Tohle natočit v tak moderní době je taková ostuda, která se ani popsat nedá. Decklane přestaň už s těma filmama!(21.9.2013)

• HonzaMag

No tak to byl teda "nářez". Eric Roberts se opět propadl o něco hlouběji do stoupy, ale aspoň se tváří jako herec; což se o ostatních představitelích tvrdit nedá. Hlavní hrdina Markus vystačí s jedním a stále stejným úsměvem idiota; vedle nesympatické "krasavice" Barbary vypadá i Kyklop jako Brad Pitt. Kvalita dialogů zde již byla zmíněna, takže jen doplním větu, která pobavila zase mne „... Oni nejdou po silnici!“ – patřila k těm složitějším (rozvitějším). Prostě celé to působí dojmem, jako když kočička s pejskem pekli dort: posbíráme po hospodách pár opilců a pod mostem pár bezdomovců – navlečem je do hadrů ze smeťáku; doplníme je jedním trochu známým hercem (kterého přepadneme v ranních hodinách na cestě z tahu, takže ani neví, že se k něčemu upsal a že nešlo jen o autogram); přidáme pár kulis, které si vypůjčíme od dětí z hereckého kroužku ZŠ; natočíme pár záběrů z populárních rumunských lesů; doplníme prostředím z levné PC hry a všechny zbývající peníze vrazíme do digitálního Kyklopa; dialogy opíšeme ze Slabikáře pro předškolní děti a vše pořádně zamícháme a povaříme ... Ani nevím, proč jsem dal tak vysoký počet hvězdiček, asi kvůli tomu Kyklopovi. A možná bych i přidal, kdyby na závěr sežral Markuse, Barbaru, zbytek otrapů, režiséra, scénáristu, kostyméra, ... prostě všechny, kdo se na tomto veledíle podíleli (nebo podělali ? :-((6.10.2009)

• - Ve scéně, kdy má na stavbě domu dojít k cejchování nového otroka, lze spatřit v pozadí žlutý deštník. (Godhaj)

• - Když Gordian v aréně čeká na svůj rozsudek, je v jedné scéně bez hadrů a ve druhé s nimi. (StrYke)