Kyklop (TV film)

Frances Doel

Emil Topuzov

Tom Hiel
  • Acrobat

No skoda hovorim, ked uz vyplach tak aspon vystrelujuci si sam zo seba, takto sa to prilis tvari vazne, dehonestuje Rim a jeho historiu. Nestoji to za nic ani ako akcia, ani ako dobrodruzstvo, ani ako historia, ani ako fantasy, ani ako jatky, ani ako sebareflexia. V podstate nestoji nic za to, aby ste si pozreli. Ten plagát je mätúci až až.(3.11.2009)

Plakát láká na velkolepé historické fantasy, a naivkové jako já se nachytali:-) Hooodně skromná podívaná s mizerným digitálním Kyklopem a velechudou výpravou. Na druhou stranu si nemyslím, že by režijně to bylo uplně špatné. Kyklop nenudil a příběh byl docela zajímavý a i tak malonko napínavý. Možná mít více peněz tak z toho koukalo překvapení.(6.4.2009)

• curunir

,,VEDEL SOM, ŽE AKONÁHLE MA DAVY OBČANOV UVIDIA S CHYTENÍM KYKLOPOM BUDE CIRKUS" ,,A CIRKUS TO BOL..." __ Aj napriek nevalným kvalitám mám tento druh filmov veľmi rád a ako náhle som sa dozvedel o námetovo vďačnom Kyklopovi, hneď ma zaujal a pravidelne som si čítal všetky, hlavne kritické, komentáre. Myslím si však, že tento film si také opovrhovanie nezaslúži. Vo svojom žánri tvorí lepší priemer a je len na škodu, že tvorcovia zahodili takmer celý ponúkaný potenciál. Väčšiu časť filmu preto tvoria mocenské intrigy v starom Ríme, avšak pre neskonale dementný scenár sú k zaplakaniu. Príbeh chudáčika kyklopa (nechápem prečo sa film volá v originále Cyclops, keď v ňom vystupuje iba jeden) sa tak mnohokrát odsúva natoľko, že postupne sa na neho zabúda. Pritom práve on vyrába najväčšie ,,porcie" zábavy tohoto filmu. Toto ma miestami dosť sra*o a tiež i to, ako sa v mnohých oblastiach k tomuto filmu pristupovalo. Napr. záber na Rím pri úvodných titulkoch je vystrihnutý s televízneho Spartakusa (2004), tak isto ako aj lesný boj medzi otrokmi a Rimanmi. Rovnako do očí bijúca je predovšetkým v arénových scénach inšpirácia Scottovým Gladiátorom. Trpký záver, kde by som ako malý určite aj vyronil slzičku ukázal, že hranica medzi slobodou a smrťou je neuveriteľne tenučká. Nech žije republika!(4.10.2009)

• giaruj

Elita medzi sračkami? Čisté filmové jatky... Úroveň filmu bola jasná od prvého (rozkývaného) záberu. Napriek tomu som zmárnil nad týmto filmom drahocenný čas. Vďakabohu som veľmi skoro pochopil, čo je Kyklop zač a schuti som sa bavil. Inak sa ani nedá a odporúčam to každému. Len mi ľúto Barbarky. V tak smiešnom filme mohla byť aj nejaká tá šteklivá scéna.... Ostalo len pri veľkej vzbure piatich otrokov, Vojsko rátané v desiatkach, ktoré stále naháňa Kyklopa. A Kyklop? Nielenže fakt mizerne vyzerá a trhá na kusy všetkých čo okom dovidí, ale má veľký rešpekt pred klietkou so železa, ale nemá problém utrhnúť sa z brutálnej reťaze a poskákať po rímskych strechách:-) Just fun...(16.9.2012)

• bulawaio

1/10. DIgiřím, digikyklop a spousta dalších špatností by se na tomhle snímku dali najít. Nicméně nelze upřít fakt, že se tam pořád něco děje... neříkám, že je to kdovíjak zábavné, ale dá se to. Spousta historických nepřesností, nad kterými se nemá smysl zamýšlet. Děj je docela komplikovaný a místy dokonce překvapující! Rozhodně bych nedoporučoval nikomu jinýmu než fandům nekvalitních béček. Určitě zde neplatí pořekadlo ,,Jednooký mezi slepými". To by jsme kyklopovi moooc přilepšovali.(10.8.2011)

• - Ve scéně, kdy má na stavbě domu dojít k cejchování nového otroka, lze spatřit v pozadí žlutý deštník. (Godhaj)

• - Když Gordian v aréně čeká na svůj rozsudek, je v jedné scéně bez hadrů a ve druhé s nimi. (StrYke)