Vrah ve mně

The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

Krimi / Drama / Thriller

USA / Švédsko / Velká Británie / Kanada, 2010, 109 min

No mam rad tyhle dobovy filmy z americkyho zapadakova a mam rad i Casey Afflecka, ale tohle moc nevyslo. Pritom rozjezd docela solidni, Winterbottom nakousne nejakej motiv pomsty, romantickou linii, pribeh o poldovy - vrahovy, ale tak nak s tim pak uz neumi pracovat, takze se vetsinu casu nic nedeje, postavy neustale jen kecaj, cely se to silene tahne, do toho sem tam nejaky nelogicky chovani postav a postupne to zacne silne nudit. Ale musi se zase uznat, ze ty vrazdy jsou naprosto libovy a pekne brutalni, na zadky Alby a Hudson je peknej pohled a herci hrajou solidne. Akorat vopruz Baker mi lez silene na nervy, takovej blbecek co si hraje na Colomba. Takze v podstate vsechno od dobovy atmosfery a hudby, pres herce az po vrazdy je v poradku, jen ten dej tomu silene podkopava nohy.(28.9.2010)

Poněkud temný příběh s výtečným Casey Affleckem, který ve výsledku poněkud sráží použité pastelové barvy v obrazu. Osobně bych čekal temné barevné tónování...(20.4.2011)

Oproti mojim obľúbeným užívateľom si trošku začúram proti vetru a dielko pána menom Winterbottom (Zimné spodné alias Spoďáry) pochválim. Nič, čo by film v danom žánri mal obsahovať, nechýbalo (možno nejaký ten prsník mohol občas vykuknúť), obsadením zaujal a len tak bezmyšlienkovite civieť sa na to tiež nedalo. Prežrieť som musel jedine ležérny affleckovaný Affleckov hlások, ktorý síce nie je nejaký „Whistle register“, no moje uši píli statočne. Sevntyfájv.(17.9.2010)

Celkem hodně divný pokus o noir, který má možná v hlavní roli výborně hrajícího Caseyeho Afflecka a manipuluje s celkem dobrou atmosférou 50. let, ale jinak je režisérsky celkem nevyvážený. Navíc příběh mi přišel docela slabý a i přes Aflleckův působivý výkon jsem se hlavní postavě nedostal pod kůži ani trochu. Což je v tomto případě docela problém. Režisér to navíc nemá pevně v rukou a střídají se zde zajímavější pasáže s poněkud nudnějšími. 50%(29.9.2010)

Tomuhle filmu se rozhodně nedá upřít určitá zajímavost. Na začátku to vypadá hodně lákavě, je tu vytvořená poměrně solidní atmosféra. Kritizované odosobněné násilí a sex mi nevadily, leč mi přece jen přišly trošku samoúčelné. Na druhou stranu tu ale režisér volí zajímavé a neobvyklé kamerové záběry. Problémem pro mě byla velká roztříštěnost děje, přílišná ukecanost a snaha filozofovat za každou cenu (neznám ale literární předlohu, tudíž nevím, jak to vypadá tam). Taky mi vadila nedořešená motivace toho, proč Lou vlastně vraždí. To je poměrně zásadní problém. Tři hvězdy tak dávám hlavně kvůli vynikajícímu Affleckovi, jenž si roli slizouna a andělské tvářičky totálně užívá. Rozhodně potřeba slyšet v původním znění, protože ten jeho hlas je naprosto dokonalý. Alba ani Hudson mě moc nezaujaly, Koteas a Pullman naopak velmi solidní výkony. Filmu podle mého chybí zásadnější moment, který by byl zapamatovatelný, hutnější a temnější atmosféra a rozhodně lepší scénář. Takhle je to jen jednohubka, která dokazuje, že Casey Affleck je o několik tříd lepší herec než brácha. 60%(30.6.2011)

• Fíla

Nesnesitelný Affleck.(7.5.2011)

Hodne zajimavy obsazeni, retro kulisy, hezka kamera i hudba a dost trivialni zjisteni, ze vetsina deviaci ma svej dobrej duvod... a dal? Dal nic. Pomerne nudna a podivna, nikam nevedouci, znepokojiva kronika lidsky zvracenosti(28.7.2011)

Film má svůj vlastní styl, ale je to spíš zpověď jednoho magora, než kriminálka. To co předvedl na obou ženách a zejména Jessice Albě byl opravdu humus, to co zase předvedli maskéři bylo prima. Abych řekl pravdu, ještě jsem takovou scénu, jako zmlácení Jessicy v žádném filmu neviděl.(8.4.2013)

Velmi vypjaté a naturalistické scény, hutná atmosféra, skvělá hudba a vykleštěný hlas Casey Afflecka. Věřím, že film bude mít rozporuplné reakce.(6.9.2010)

Nebýt řady schopných herců včetně přesvědčivě slušňáckého ale postupem času stále více slizského Caseyho Afflecka v hlavní roli, byl by to jen další nepovedený pokus napodobit specifický styl bratří Coenů. Ani dobré herecké výkony ale Vraha ve mně neuchránily před tím, aby se stal čistě průměrným dobovým noirovým dramatem s hlavním hrdinou sériovým vrahem. 7/10(12.9.2010)

Film začíná myšlenkou, že když žijete a vyrůstáte na malém městě, všichni si myslí, že vás znají a vědí o vás všechno. Jenže očividně nikdo neví, že Lou Forda v dětství jeho mladá matka zneužívala nebo že znásilnil pětiletou holčičku a vinu hodil na svého bratra. Tyto události se v něm podepsali a jako dospělý muž v sobě tutlá neodolatelnou touhu bít a vraždit. To se mu vyplní, když se seznámí s prostitkou, kterou má původně z města vyhnat. Lou se dostává do spletitých situací, při kterých zabije vlastníma rukama 3 lidi a několik dalších zemře v následující mašinerii náhod a zjištění. Jediné, co mi na filmu vadí je konec, který je až moc naivní v porovnání s civilností předcházejícího děje. Casey Affleck se nesmazatelně zapisuje mezi moje nejoblíbenější herce.(5.9.2010)

Chtel jsem si trosku upravit chut a na tento film jsem se docela tesil, i kdyz Casseyho Afflecka nijak zvlast nemusim. Jedna se o zajimavy snimek s trochu dusnou atmosferou (neonoir) a kupodivu prijemnymi hereckymi vykony vsech hlavnich protegonistu. V tuto chvili je mi lito, ze abych shledl na Festivalu nejaky zajimavy snimek, tak musim do Hollywoodu.(10.7.2010)

Čekal jsem asi malinko víc.... Ale Jessica byla opravdu ham, ňam :-p(29.9.2010)

To byl ale jeden zvraceny film.(10.10.2010)

Casey Affleckovi tahle role úlisného skrytého maniaka dokonale sedla. Pro mne však byla ta postava až příliš průhledná a děj předvídavý. Škoda. Holky byly hezký, ale herečky podprůměrný. Z tohoto námětu šlo rozhodně vytěžit mnohem víc. Chtělo to kvalitnější scénář a pro mne i lepší režii.(22.11.2010)

• Vecko99

Jediné, co je na tomto filmu dobré je hudba.(12.12.2012)

Lou si asi zapoměl vzít prášky na uklidnění, při scéně mlácení Jessici Alby mi nebylo úplně dobře. Dobově vytříbené, soundtrack skvěle dokresluje atmosféru. Místy se to táhne...(29.10.2010)

• Martin741

Michael Winterbottom sa teda nijako nepredviedol. Film sice ma pribeh /mladik ma nenavist k zenam/ a snimok dost koketuje s zanrom noir, ale nuda opat dostala neprirodzene vela priestoru a Casey Affleck /Good Will Hunting/ vobec nevie hrat, Kate Hudson /My dva a Kren, Klic/ nic dohromady nepredviedla : 30 %(28.7.2015)

• Toto

Ten posratý hlas Caseyho Afflecka sa nedal počúvať. To bolo teda utrpenie.(9.9.2010)

• Guzo

Docela vysoké celkové hodnocení pro místy tak nudný film.. Casey Affleck je od pohledu sympaťák, ale jeho hlas je tak monotónní a nevýrazný, že to sráží celkový dojem hluboko dolů. Ani obě hvězdně obsazené dámské postavy to už u mě nevyšvihly, protože ani jednu z nich zrovna moc nemusím. Za jedno zkouknutí to stojí minimálně kvůli dobové hudbě, ale víc ani ťuk.(11.1.2011)

• tuntavala

Divny serif.(9.6.2015)