Vrah ve mně

The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

Krimi / Drama / Thriller

USA / Švédsko / Velká Británie / Kanada, 2010, 109 min

No mam rad tyhle dobovy filmy z americkyho zapadakova a mam rad i Casey Afflecka, ale tohle moc nevyslo. Pritom rozjezd docela solidni, Winterbottom nakousne nejakej motiv pomsty, romantickou linii, pribeh o poldovy - vrahovy, ale tak nak s tim pak uz neumi pracovat, takze se vetsinu casu nic nedeje, postavy neustale jen kecaj, cely se to silene tahne, do toho sem tam nejaky nelogicky chovani postav a postupne to zacne silne nudit. Ale musi se zase uznat, ze ty vrazdy jsou naprosto libovy a pekne brutalni, na zadky Alby a Hudson je peknej pohled a herci hrajou solidne. Akorat vopruz Baker mi lez silene na nervy, takovej blbecek co si hraje na Colomba. Takze v podstate vsechno od dobovy atmosfery a hudby, pres herce az po vrazdy je v poradku, jen ten dej tomu silene podkopava nohy.(28.9.2010)

No moc se na to koukat nedalo, většinu času to byla hrozná nuda. Jediné, co mě jakž takž udržovalo při vědomí, byla ta úžasná atmosféra 50. let a nádherná auta. Připadalo mi ale, že ta nuda je pouze daň za to, co teprve příjde, protože opravdu to, co se tu děje s Jessicou a Kate, se opravdu moc ve filmech nevidí a celkem z toho lezou oči z důlku :). Fakt dvě scény, které by snad probudily i mrtvolu a dokáží pořádně změnit pohled na jinak ohraný příběh. Další plus je alespoň na můj vkus parádní zakončení, které se do nečeho takového přesně hodí a ani bych po tom všem, co se zde odehrálo, žádný jiný konec nechtěl. Rozhodně vyšší průměr(31.8.2010)

Cakal som trosku iny film. Trailer velmi navnadil, ale dojem z filmu uz taky silny nie je. Hlavna chyba je asi v rezisrovy. Ten iba odrozprava pribeh a nudne pasaze strieda z dvoma skutocne brutalnymi scenami. Jedna jedina vyhoda je ubsadenie hlavnej ulohy. A tu Casey Affleck uziva plnymi duskami a hlavne vdaka jemu sa stava tento film aspon lepsim preimerom. Skoda ze maju reziseri Scorsese a Fincher vela prace, pretoze si myslim, ze toto by bol presne namet pre nich a mohol s toho vzniknut paradny noir thriller. Skoda premrhaneho nametu, ale aj napriek tomu si to tri hviezdicky a to hlavne za mladeho Afflecka zasluzi.(8.9.2010)

Najmenej jedna scéna tam bola fakt brutálna a myslím si, že by filmu neuškodilo keby ju preskočili. Ináč ma film celkom bavil, dokonca sa mi ani nezdal byť nudný, ako niektorým užívateľom.(23.10.2010)

Hrdinou snímku odehrávajícího se v 50. letech minulého století je navenek slušný a všemi oblíbený zástupce šerifa Ford v podání Caseyho Afflecka, který se ale v soukromí mění na šíleného psychopatického vraha. O filmu se mluví jako o kontroverzním díle. A právě zde se nabízí první sporný aspekt filmu - problém ztotožnění diváka s hlavním hrdinou respektive antihrdinou. Na jedné straně Ford koná nepředstavitelná zvěrstva, na straně druhé nám režisér nedává možnost ztotožnění s jinou postavou. Film totiž disponuje omezenou narací - snímek je vyprávěn z pohledu jedné postavy a to tedy Caseyho Afflecka. Vyskytuje se ve všech scénách (z čehož pramení, že některé události se spolu s ním divák dozví z doslechu od jiné postavy) a také je zároveň vypravěčem ve filmu. Druhým a ještě problematičtějším prvkem ve snímku je využití explicitního násilí. Což je ještě znásobeno faktem, že násilí je vykonáno na ženách. Režisér také nechává diváka, aby si ho náležitě ,,užil". Brutální scény jsou ve filmu pouze dvě, ale za to trvají delší dobu. Nejedná se pouze o pár rychlých střihů a záběrů. Násilí zde není ale žádným způsobem estetizováno. Divák radši odvrátí oči. Pro neznalce knižní předlohy nejsou ale bohužel známy všechny motivace hlavní postavy. Je jen několika flashbacky něco naznačeno. Velkým plusem filmu je hudební podkres a hlavně výkon Caseyho Afflecka.(27.12.2012)

• Hanys_

Knížka asi může být hodně zajímavá, ale film šel dost mimo mě. Ovšem Casey Affleck se pro role podobných bláznů asi vážně narodil.(23.9.2012)

• Daewiik

Říkám si, hvěždné obsazení, krásná Jessica Alba a novodobý western/thriller do toho musím jít. Jak hluboce lituji času stráveného u tohoto filmu. O tom násilí ani nemluvě, utrpení nejen pro ty ženy, ale i pro diváky.(23.3.2013)

• Oňďo

Neviem či si to tento film zaslúži , ale mňa neskutočne nudil. Nič zaujímavého sa tam nedialo.(7.9.2010)

• Harapes

Tak tahle kontroverzní krimu v retro stylu mě velice šokovala ubitím mladé ženy hned v počátku filmu,kde jsem musel i otáčet hlavu od plátna,že mi z toho bylo velmi divně.Jsem tedy zvyklý na drsnější filmy...horory apod..,ale toto mě dostalo a dále mě také dostalo to nekonečné povídání a následné vraždění hlavního hrdiny,které probíhalo v duchu nudy ,velké nudy.Filmu by prospěl větší střih a scény,ve kterých se vrací hrdina do minulosti mě byli na obtíž.Celková nuda.(22.11.2010)

Affleck je prima, ale po třiceti minutách jsem se začal nudit a po hodině už si četl. Noir mám rád, ale tohle byla nuda.(31.1.2011)

Nemám ráda noir filmy a tohle je jeden z nich, nebo se k nim chce zařadit. Na druhou stranu, docela dobře je zde vykreslený chlad psychopatického Lou, až do posledních záběrů. A když se to vezme kolem a kolem, vlastně to vůbec nebylo špatné - nijak zvlášť jsem se nenudila, herci byli dobří a sděleno bylo vše, co bylo zamýšleno.(29.4.2012)

Tak na tohle sem se těšil jako retard na koncert Michala Davida.Důvodem byl Casey Affleck.Zase se tady jmenuje Ford,ale tohodle parchanta vám líto nebude a i kdyby,jemu by to bylo nejspíš úplně u řiti.Stejně jako byl Casey dokonalou volbou pro Roberta,je i pro Loua.Zatímco Casey film zdobí a scénář mu moc nepomáhá,režie je stejně chladná a bezcitná jako sám Lou a to je podle mě dobře.Takhle chladnou brutalitu sem ještě neviděl a Dexter by mohl jen závidět,protože jemu tu citovou prázdnotu narozdíl od Loua občas vůbec nevěřím.Neříkám,že sem všechno ve scénáři pobral.Logických úletú se tu najde dost,ale řekl bych že na otázku:Proč?..je odpověd' prostě a jednoduše ''proto'' a nic víc.(5.9.2010)

• Pavelos

Hehehe, Jessica si tady zahrála pěknou rohožku:-) A takhle naplácáno ještě asi taky nikdy nedostala:-) Jinak jako film, pro mě bohužel asi nepochopen..(27.11.2010)

• Skarface

To jako vážně ? Tohle je absolutní odpad !!(31.12.2016)

Ze začátku možná trochu podivná záležitost, která se o to více se v pozdejších fázích rozjede. A to že Casey Affleck nesleze z plátna už je jen takový příjemný bonus. (45. MFFKV)(5.7.2010)

Casey Affleck předvedl absolutně užasný herecký výkon.(16.9.2010)

slušne(10.10.2010)

Winterbottomovi taškařice (Tristram Shandy, 24 hour party people) mi sedí daleko lépe než jeho pokusy o žánrový film (sci-fi Kód 46 nebo drama Síla srdce). Z filmu Killer inside me je patrný režisérův smysl pro humor, i puntičkářský přístup k dobovce (už úvodní titulky, celé aranžmá snímku,...), a zároveň snaha spojit obé v jeden harmonický celek. Formálně, si myslím, to funguje na jedničku, protože až do první násilně pěstní (poznáte) scény máme dojem, že sledujem normální south-noir film. Posléze jsme ovšem konfrontováni s hrdinou, který nás tímto žánrem provázet prostě nemůže. A tady začíná problém - co vlastně po tomto filmu chtít? Pokud se hlavní hrdina Špačkových P OUT choval jako systémem polámanej antivirus, pak se podobně chová i postava Casey Afflecka. Ale zde jsme v rádobyžánru noir, tudíž zde nechybí ani vnitřní hlas hrdiny, komentující jeho rozpoložení a vnímání situace, a tímto postava přestává být důvěryhodnou; chová se totiž jako naprosto někdo jiný, než ten, který "nám" to komentuje. Pokud by vnitřní hlas obstarával kdokoliv jiný, popřípadě zněla jiná slova než znějí, asi bych měl s tímhle filmem daleko menší problém. Takhle váhám mezi tři a čtyři.(15.2.2011)

• oveckaoa

Podle režiséra jde o napínavý příběh, jenž vybízí k zamyšlení nad formami lidského násilí. To že tam zmlátím k smrti několik ženských je opravdu k zamýšlení teda takový blábol jsem už dlouho neslyšel. To už může být k zamyšlení každý thriller teda. Jinak nevěřte popisu není zde žádný psychopatický sériový vrah ale jakýsi polda, který zabije 1 prostitutku jejího chlapa (aby to svedl na něho) a pak ke konci i svou manželku a jakéhosi maníka co ho u toho viděl. To celé se odehraje zhruba v 5 minutách zbytek jsou pindy o jeho životě ke konci je zde jakési zamyšlení proč to dělal že mu dělalo dobře mlátit ženské ale jako záminka k vraždění je to slabé. Navíc konec je tupý až to bolí (oni ho zastřelí i s jeho ženou, která to přežila jakože) do toho chytne barák (nevím z čeho asi se budu muset optat režiséra :-) a všichni tam umřou opravdu originální.(15.5.2011)

Chvilkama šokující, místama deja-vu, jinak ale prázdný.(19.9.2010)

Hnusnej retroschizoswing končící v horoucím pekle.(11.4.2013)