Vrah ve mně

The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

Krimi / Drama / Thriller

USA / Švédsko / Velká Británie / Kanada, 2010, 109 min

Casey Affleck hrál výborně úlisného hajzla už v Zabití Jesseho Jamese... a v tomhle snímku je ještě o stupeň lepší. Brutální scény vražd dosahují takového naturalismu, na jaký sme zvyklí spíše z japonské kinematografie. Panenka Jessica Alba se po těhotenství opět vrací na plátno, tentokrát rolí prostitutky, která se nechává mlátit jak žito... a moc ji to sluší...(7.7.2010)

Akoby tomu všetkému niečo málo chýbalo a dopadlo by to nezabudnuteľne. Žiaľ ono to tam nieje a domyslieť si to divák nemôže, takže nakoniec ostane náznak výnimočnosti použitého uhlu pohľadu, pokusu spracovať tému z odvrátenej strany a čudný pocit pri záverečných titulkách.(1.9.2010)

• Jerris008

2* za herecké výkony - především Caseymu role vyloženě sedla, ale děj je tak zdlouhavý a nudný, že mě ani nezajímal konec a film jsem vypla...(13.9.2010)

Film nabere hned ze začátku správné tempo, atmosféra opravdu připomíná zlatou éru film noir, Jessica Alba je k nakousnutí a Casey Affleck si roli cynického vlka v rouše beránčím zjevně zahrál s chutí. Navíc se tu ani s brutálními záběry zrovna dvakrát nepářou. Jenže s postupem času začíná filmu docházet dech a pomalu zabředává do dialogů o ničem, které příběh nikam nepousouvají. Až to trošku zavání nudou. Nakonec zbude jen ten herecký výkon Casey Afflecka. A to na víc než 3* nestačí...(19.9.2010)

• 4k7

Když už nic, tak určitě zvrácený. Alespoň to se dá o filmu napsat. Věřím ale, že pro tento snímek s názvem Vrah ve mě, to bude spíš kompliment. Ovšem když nad tím tak přemýšlím, několikrát jsem se nachytal, jak se dívám na hodinky a vyhlížím závěrečné titulky - to by se stávat nemělo. Snad jediné co jsem považoval za zajímavé a co mě přimělo film dodívat až do konce bylo to, s jakým klidem vrahovi až do poslední chvíle všechno procházelo(24.10.2010)

Neo- noir a pocta klasickému noiru ,problém s rozprávaním príbehu a Casey Affleck ,ktorému nemá kto sekundovať a tak si celý film kradne pre seba , nadpriemerný film z ktorého sa dalo a malo využiť viac.(25.10.2010)

pomalejší film,ale líbil se mi.(15.11.2010)

Výborně natočené retro.Hlavní hrdina/padouch, kterému by důchodci důvěřivě otevřeli dveře, v koních a klobouku jen tak mimochodem umlátí svou milenku i přítelkyni. Moc emocí při tom neprojevuje. Jessica Alba je v dobovém prádle fakt k nakousnutí a auťáky prohánějící se městem evokují ospalost maloměsta, kde se nic neděje. Finále v dýmu a ohni nepostrádá své kouzlo.(15.12.2010)

• Zombiepod

Veľmi slabá kriminálka, zameraná na vykreslenie hlavnej postavy psychopata, ktorého mimochodom Casey Affleck zvládol bravúrne. Ostatok ide bokom, od chabých hereckých výkonov až po márny pokus o premyslený a hĺbkový dej. Neskutočná nuda plná práznych dialógov, ktorej pozitívom bol asi len efektný záver.(16.10.2011)

• ervina

Jedna hvězda :Affleck, druhá hvězda : pěkný konec. Jinak kokotina.(17.11.2017)

80% solidní atmosféra.(7.7.2010)

Kurva nebejt poslední scéna tak odfláklá a mrazilo tě tam, je to za 5*.(23.11.2010)

Jediné co mně utkělo v paměti, že Pullman a Koteas zde hrají jako Robert de Niro.Jinak celkem tuctová krimi s nádechem noir.(31.3.2011)

Já věděl že Cassey je magor ! Ale že si podají ruce s režisérem který je evidentně magor ještě větší by mě nenapdalo .Místy hodně brutální scény dodávají filmu jedinečnost a dělají z něj skutečný filmařský zážitek.(9.4.2011)

Po slabším začátku se film slušně rozjede a můžeme sledovat kvalitní vystoupení Caseyho Afflecka. Zajímavý příběh sériového vraha žen, který vyústí v lehce nadprůměrný film. Lepší tři hvězdy.(10.5.2011)

Ještě pár minut utrpení navíc a i ve mně by se probudil vrah!(23.3.2017)

Tak nevím, co si o tomhle filmu myslet. Vlastně vím. Spousta bezúčelného násilí a film se tváří jako superpromyšlený thriller. Bohužel ty díry v logice se nedají zaplácnout nějakým temným tajemstvím. Škoda.(16.1.2018)

• BOURQUE

K hereckému obsadeniu v podstate nemám pripomienky, každý z hlavných aktérov zvládol svoju úlohu pomerne dobre. Problém je však v charakteroch jednotlivých postáv, v príbehu (nechápavo moc brutálny) a v réžii. Osobné hodnotenie: 63% (**) (27.3.2018)

Filmy z 50.let mám rád, a tak jsem se musel i na tenhle podívat. Vrah Casey Affleck hraje dost dobře, ale jeho postava mě vůbec nezaujala. Jessica Alba a Kate Hudson jsou tam snad jen pro postelové scény a režie mě taky nějak neuchvátila. Michael Winterbottom udělal film v celku nudným a osobně jsem čekal mnohem více no. Zkrátka nemůžu dát víc než ***.(10.9.2010)

Keisy mal cool chladno-klidacko-magorsky vyraz ,,,mlateni na "prdelky" mu taky jde!!!,,, Enywej,ak si nam raz Keisy poriadne odkasle asi pride o rolu nejakeho mafiana v buducnosti.hehe(16.9.2010)

Nebylo to vůbec špatný, úchylný zástupce šerifa, co si občas trochu zakillí! :) Mělo to celkem zajímavou maloměstskou atmosféru a hlavní hrdina měl sklon dost drmolit a mluvit jako správnej buran z Texasu. Pěkný starý auta a atmosféra vůbec. Škoda těch trapnejch digitálních plamenů na konci... ale jinak OK.(25.9.2010)