poster

Vrah ve mně

 • USA

  The Killer Inside Me

 • Velká Británie

  The Killer Inside Me

Krimi / Drama / Thriller

USA / Švédsko / Velká Británie / Kanada, 2010, 109 min

Předloha:

Jim Thompson (kniha)

Scénář:

John Curran

Kamera:

Marcel Zyskind
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ant
  ***

  Velmi doslovná adaptace, i když jsem některé důležité věci postrádala a některé mi přišly naprosto zbytečné. Nejdůležitějším prvkem knihy je nevyzpytatelnost hlavní postavy a její celková složitá osobnost, kterou ale film vlastně skoro neukáže. Casey Affleck je jako vždy vynikající, jenže scénář mu prostě nedovolí prodat celý potenciál jeho postavy. Kdybych měla citovat Eberta: "The dominant presence in the film is Lou Ford, and there just doesn’t seem to be anybody at home."(21.8.2010)

 • Othello
  ****

  Noiru (jakožto jinak celkem infantilnímu postdivadelnímu subžánru.... no prostě padesátky) se nedá upřít jedna obrovská zásluha a tou je základ pro neonoir. Klasické noirové dějové schéma už samo o sobě nestačí a je maximálně tak dobrým vzorem parodií. Základ bude však atraktivní vždycky a tedy se otvírá hromada možností, jak na tento žánr navázat. Killer Inside Me na to jde od lesa. Hlavní postava (ty vole málem sem napsal hrdina -)) je též osamocená a má (celkem oprávněný) pocit, že je sama na nepřátelském území. Ovšem zaslouží si to a vlastně si zaslouží daleko horší věci. Jenomže pořád je to hlavní postava, kterou sledujeme krok po kroku a s protipóly aka vedlejšími rolemi pro jejich odtažité chladné vykreslení charakterů moc nejde nijak sympatizovat. Pak tady ještě máme femme fatale (tady by se hodilo spíš mortalkombatovské femme fatality),se kterými se v čemkoli, co jen zakopne o označení noir divák nedokáže také nikterak ztotožnit. Takže pozorovatel nemá na děj jiný náhled než z pozice Lou Forda. Od něj přejímá tu paranoiu, nejistotu a iracionální náhled na okolní svět. Chtít tohle od diváka je riskantní tah, protože od něj vyžaduje nadhled a soustředění, každopádně já si celkem chrochtal. Škoda trochu hudby, která v okamžicích dějové gradace vypálí nějakou veselou oldschool vypalovačku a atmosféra je zničehonic tatam. Ale jinak Killer Inside Me zaslouží rozhodně být viděn. Takovou svini totiž jen tak nespatříte.(18.10.2010)

 • terunka003
  ****

  Texaské, chladnokrevné, psychologické, šokující, svým způsobem sympatické, zvrácené. Chtěla jsem si přečíst knižní předlohu, bohužel jsem jí nesehnala..ale možná dobře. Byla jsem mile překvapená celým dějem, psychologicky chladnou logikou hlavního hrdiny a oddnanou láskou jeho přítelkyň. I když mi vlastně uniká, proč to celé začal, nemělo to asi žádný hlubší význam. Co se týče herců, Casey Affleck bodoval. Zaujmul hlasem, chladným výrazem a zvláštně sympatickou tváří. Film, u kterého vám bude zle.. ..country píseň u záběru na hořící dům..(22.10.2010)

 • verbal
  *

  Dám Vám hádanku: Má to název jako porno z nápravného zařízení a táhne se to jako anál s romským spoluvězněm. Co je to? Ano, modří už vědí! Je to těchto sto devět minut čirého utrpení o tom, jak jeden nesympatický úchyl nudně zevluje po městě a sem tam si udělá z nějaké kikiny boxovací pytel. Prý NOIR!? A přitom tam nehraje jediný černoch...(22.10.2010)

 • Tuax
  **

  Teda to byla blbina. Zdlouhavá nuda, hlavní záporák hrajícího si na superchytráka, který vypadal po celou dobu jako superhlupák, kterého všichni nechávají být protože je tak prostoduchý. Film plný paradoxů a bezmyšlenkovitého ztvárnění násilí, přičemž oběti totálně bez pudu sebezáchovy, to byla asi ta nejabsurdnější věc na filmu. Bylo to šíleně dlouhé a mít to o půl hodiny méně nic by se nestalo a možná by to pak mělo spád a atmosféru. Chudák Jessica Alba a její role v podstatě až na pár záběrů jen postelové scény, na to mohli mít úplně jinou herečku. Tenhle film se mi nelíbil, hraje si na něco čím není. A rozhodně to není western, který je zde uveden v žánrech a jinde jsem to teda nezaznamenal. Román z roku 1952 podle kterého je scénář filmu sepsán jsem nečetl, ale předpokládám, že bude na hony vzdálený tomu co předvedli filmaři. Minimálně tam bude padouch opravdu chytrý.3/10(4.11.2011)

 • - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herečka ve vedlejší roli - Jessica Alba. (Pepinec)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Jima Thompsona. (Terva)

 • - Do úlohy režiséra byl obsazen Marc Rocco, ale později odstoupil. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace