Vrah ve mně

The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

Krimi / Drama / Thriller

USA / Švédsko / Velká Británie / Kanada, 2010, 109 min

Externí recenze k filmu (4)

• Cinemo.cz (Jakub Miller) ***

"Tak trochu jiný pohled do duše sériového vraha, který stojí a padá na fantastickém Cassey Affleckovi. Žádné zázraky ale jinak nečekejte. The Killer Inside Me je skrz na skrz pouze nadprůměrný mix noiru a thrilleru, který by bez představitele vyšinutého šerifa jen těžko dokázal obstát." (více)

• Indiefilm.cz (Hubert Poul) ****

"I přes téma snímku je způsob natočení až akademicky čistý, s přesnými záběry a barevnou stylizací lehce potlačující barvy do konvenčního sépiového výrazu. Vyzvednout lze především fascinující ztvárnění hlavní role Caseyem Affleckem, jež se podepsalo na celkové síle snímku." (více)

• Topzine.cz (Jan Novotný) ****

"Nechápu, jak může být film přístupný divákům od 17 let. Jde o něco tak brutálního, že i jedinec s posunutým prahem jakéhosi mravního cítění usoudí, že co je moc, to je zkrátka příliš." (více)

• 25fps.cz (Eva Pytlounová) ****

"Příběh Vraha ve mně je natolik komplikovaný, že se člověk v postavách skoro ztrácí i v knize, natož v hodinu a půl dlouhém filmu, a tak snaha napresovat byť jen polovinu děje do několika odstavců nepřipadá v úvahu." (více)