Doors - When You're Strange, The

When You're Strange

Dokumentární / Hudební / Historický / Životopisný

USA, 2009, 86 min

Tom DiCillo

Johnny Depp, John Densmore (a.z.), Robby Krieger (a.z.), Ray Manzarek (a.z.), Jim Morrison (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Janis Joplin (a.z.), John F. Kennedy (a.z.), Robert F. Kennedy (a.z.), Martin Luther King (a.z.), Richard Nixon (a.z.), Elvis Presley (a.z.), Ed Sullivan (a.z.), Andy Warhol (a.z.)

Ach, takoví muži už se dneska nerodí.(17.2.2013)

Od začiatku pútavé, v strede skoro až fascinujúce, ku koncu žiaľ opäť raz niekto neodolal nutkaniu interpretovať Jima Morrisona. Ten chlapík sa ale nedá jednoznačne uchopiť, on je ako báseň samotná. Koláž čriepkov bez komentára je najlepšou cestou do jeho duše.(3.3.2011)

Další podařený dokument, který se zabývá geniální kapelou The Doors. Johnny Depp se zde opravdu skvěle poslouchá, atmosféra, která se vybarvuje mezi členy kapely je výborně zachycena a další a další informace, které jsem se rád dozvěděl. Opravdu kvalitní a výborný počin, který se hodí do té noční, pusté nálady.(30.10.2011)

• honajz

The Doors mě nikdy moc nebrali, opěvovaní LSD a jeho užívání taky ne, takže tenhle dokument mi prostě přišel o ničem. Mladý kluk, který cíleně zabíjel talent v sobě, který měl, až ho úspěšně zabil. Nazdar. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/the-doors-when-you-re-strange.html(5.2.2011)

Kvalitní záznamy z koncertů, vidět zfetovanýho Jima na vlastní bulvy rozhodně zážitek. Pestrobarevná koláž z fotek, home-made videí vše komentováno božským Deppem. Rozhodně příjemný dokument.(9.6.2011)

• - Název filmu je odvozen z refrénu písně People are Strange. (Zeebonk)

• - Stejně jako ve snímku Mrtvý muž (1995) cituje postava Johnnyho Deppa básníka Williama Blakea. (4ward)