poster

Cestování na okraj vesmíru (TV film)

 • Česko

  Cesta na okraj vesmíru

 • USA

  Journey to the Edge of the Universe

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Režie:

Yavar Abbas

Hudba:

Ty Unwin

Komentáře uživatelů k TV filmu (47)

 • Fr
  *****

  Zamyslete se…Jsme jediní ve vesmíru? Jsme jen božský výtvor? Je vesmír přátelský? Můžeme tu zůstat na vždy?….. Pozoruhodný dokument, jenž je odvyprávěn téměř jako Sci-Fi film. Neskutečná cesta záhadnou periferií sluneční soustavy a celým vesmírem, na které zjistíme, že čím víc toho vidíme, tím míň tomu rozumíme. A když si představím, co by stím provedlo 3D…. Majitelé zobrazovadel ve vysokém rozlišení budou nadšeni! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nedával jsem v přírodopise pozor. 2.) Chci balit holky na znalosti o sondě Cassini. 3.) Myslím, že nejdůležitější je Země a sex. 4.) Chci vidět zrod hvězdy.(16.6.2010)

 • F.man
  ****

  Zajímavých dokument, který díky skvělé CGI animaci a nenáročnému komentáři Aleca Baldwina představí široké veřejnosti to nejdůležitější z naší Sluneční soustavy a některé další pozoruhodné jevy nacházející se desítky hvězdných let daleko. Já bych sice trochu více přitlačil na faktografickou linku ale to nic nemění na tom, že tenhle dokument podává základy vesmíru tou nejlepší možnou formou. It's as though life is a virus. (1.10.2012)

 • Rm.
  *****

  Počítačový průlet od Země přes Slunce a všechny planety naší sluneční soustavy až na samý "okraj" vesmíru, při kterém sledujeme vnik i zánik hvězd a planet, černé díry, kvasary, pulsary, mlhoviny, ... dokonalá animace doprovázená skvělým komentářem Aleca Baldwina. Nesmírný vesmírny skvost.(30.11.2009)

 • frings
  *****

  DECHBEROUCÍ, OPOJNÉ, SUGESTIVNÍ! Ode dneška vnímám Vesmír úplně jinak, jen kroutím hlavou, jak je to všechno možné. V hlavě mi doznívá skvělý komentář a dokonalý soundtrack! Bravo...(17.7.2010)

 • majxik
  *****

  Kdo by chtel zhlednout, da se tady: http://www.youtube.com/watch?v=wGCOmVQiRNY(28.7.2012)

 • ghatos
  ****

  Matematicky je téměř jisté, že je někde život nebo obyvatelná planeta. Parádní dokument. 87%.(24.9.2010)

 • Pecival
  ***

  Zoufale nevyužitý potenciál paradní grafiky. Komentář mě po deseti minutách velmi iritoval, kecy jak pro žáky první třídy, které asi měli dodat punc dramatičnosti. No kdyby si to autoři odpustili a radši se věnovali čistě faktu a sdělili tak mnohem víc zajímavých informací, v mých očích by si určitě polepšili.(18.8.2011)

 • Schuldiner
  *****

  Nádhera!!! Sice... desítky dohadů a teorií... ale je to hodně poutavě a zajímavě předložené! V podstatě není důvod nevěřit...docela klidně to nějak takto opravdu může ve vesmíru fungovat. Takže se hezky posaďte a vychutnejte si tuhle procházku vesmírem jako já! Časoprostor k zamyšlení nad naší nicotností a malostí... a ´´smyslem´´ života...(21.12.2014)

 • ditechi
  ***

  Pre mňa až príliš "nedokumentaristické" a miestami prehnané. Myslím tým hlavne komentár. Ocenil by som namiesto toho viac faktov o objektoch najmä mimo Slnečnej sústavy. Vyzdvihujem skvelé animácie.(17.3.2012)

 • maslic
  *****

  Nepreruseny prulet vesmirem ma za cil najit zemi podobnou a hlavne obyvatelnou planetu. Prumerny clovicek bez hlubsi znalosti vesmiru se z tohoto skvostu dozvi o nehostinnych koncinach vesmiru doslova perly.(3.3.2009)

 • Mikino00
  ****

  Zajímavý dokument, přinášející pro mě pár nových věcí, bohužel i dost věcí základních pro úplné laiky. Vychvalovaná grafika mě teda neoslnila, přišla mi hodně zastaralá až místy kostičkovaná. Ale jinak určitě jasná volba pro toho kdo chce cestovat vesmírem a trochu nahlédnout do jeho tajemství.(3.7.2011)

 • Trash
  *****

  Nedokážete si představit nekonečnost Vesmíru? Pak doporučuji tento skvělý dokument.(4.2.2009)

 • tlkounev
  *****

  Prostě báječný! Vesmír nás fascinuje už od dob, co naši předci pochopili, že jim v noci na nebi něco svítí nad hlavou a nás tato fascinace dovedla až na měsíc a táhne nás dál od naší matičky Země. Cesta provázená slovy Aleca Baldwina je opravdu nad míru poutavá a přiznám si, že mi párkrát nahnala strach. V Cestě na okraj vesmíru neteče žádná krev, nemluví v ní žádní mírutvorci, nemilují se milenci ze Shakespeara a stejně na ní fascinovaně hledíte. 5* a ani nemrknu! PS: Ano, jako kluk jsem chtěl být kosmonaut! Ale kdo nechtěl?(22.11.2009)

 • gonga
  *****

  Vesmírná symfonie. A v HD? Neuvěřitelné.(9.11.2009)

 • Jiu
  *****

  Úžasné, pútavé, fascinujúce.(15.12.2010)

 • muskcz
  *****

  Nejúchvatnější cesta časem, co jsem kdy viděl, skoro i zažil. :-) A to nejen díky přehlídce nejnovějších vizuálních efektů a simulací. Těším se, až to vyjde u nás.(8.10.2010)

 • Jaa(c)
  *****

  Sice mi to místy přišlo až zbytečně 'laické' a mohlo tam možná být i více informací, ale i tak moc pěkná podívaná. Naprosto dokonale ztvárněný přechod z cestování v prostoru na cestování v čase...(23.9.2010)

 • foundation
  ***

  Veľmi pekný dokument ktorý sa sústredí skôr na vizuálnu a technickú stránku tak trochu na úkor tej informačnej pretože všetko čo tu odozneje sme mali už dávno možnosť počuť a vidieť inde a podrobnejšie. Pre tých ktorí ,,začínajú,, je to ideálne. Pre tých ktorí chcú viac je tu podľa mňa zatiaľ neprekonaný http://www.csfd.cz/film/250407-kosmos/ alebo napríklad takisto výborný ale trochu kratší http://www.csfd.cz/film/285887-jak-funguje-vesmir/(16.6.2011)

 • Honzeek95
  *****

  Magické. Vynikající dokument po všech stránkách - nápad, komentář, hudba, animace, měření vzdáleností, srovnávání s pozemskou realitou.. Pro vytvoření představy úžasné. Zkrátka nutno vidět!(1.1.2017)

 • Zet
  ***

  Do půlky nic nového, od půlky už konečně zajímavé. Nebýt hloupého a místy nechtěně směšného komentáře Aleca Baldwina, provázejícího celý dokument, dal bych i víc.(11.1.2012)

<< předchozí 1 2 3