poster

Cestování na okraj vesmíru (TV film)

 • Česko

  Cesta na okraj vesmíru

 • USA

  Journey to the Edge of the Universe

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Režie:

Yavar Abbas

Hudba:

Ty Unwin

Komentáře uživatelů k TV filmu (47)

 • Fr
  *****

  Zamyslete se…Jsme jediní ve vesmíru? Jsme jen božský výtvor? Je vesmír přátelský? Můžeme tu zůstat na vždy?….. Pozoruhodný dokument, jenž je odvyprávěn téměř jako Sci-Fi film. Neskutečná cesta záhadnou periferií sluneční soustavy a celým vesmírem, na které zjistíme, že čím víc toho vidíme, tím míň tomu rozumíme. A když si představím, co by stím provedlo 3D…. Majitelé zobrazovadel ve vysokém rozlišení budou nadšeni! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nedával jsem v přírodopise pozor. 2.) Chci balit holky na znalosti o sondě Cassini. 3.) Myslím, že nejdůležitější je Země a sex. 4.) Chci vidět zrod hvězdy.(16.6.2010)

 • F.man
  ****

  Zajímavých dokument, který díky skvělé CGI animaci a nenáročnému komentáři Aleca Baldwina představí široké veřejnosti to nejdůležitější z naší Sluneční soustavy a některé další pozoruhodné jevy nacházející se desítky hvězdných let daleko. Já bych sice trochu více přitlačil na faktografickou linku ale to nic nemění na tom, že tenhle dokument podává základy vesmíru tou nejlepší možnou formou. It's as though life is a virus. (1.10.2012)

 • Rm.
  *****

  Počítačový průlet od Země přes Slunce a všechny planety naší sluneční soustavy až na samý "okraj" vesmíru, při kterém sledujeme vnik i zánik hvězd a planet, černé díry, kvasary, pulsary, mlhoviny, ... dokonalá animace doprovázená skvělým komentářem Aleca Baldwina. Nesmírný vesmírny skvost.(30.11.2009)

 • frings
  *****

  DECHBEROUCÍ, OPOJNÉ, SUGESTIVNÍ! Ode dneška vnímám Vesmír úplně jinak, jen kroutím hlavou, jak je to všechno možné. V hlavě mi doznívá skvělý komentář a dokonalý soundtrack! Bravo...(17.7.2010)

 • majxik
  *****

  Kdo by chtel zhlednout, da se tady: http://www.youtube.com/watch?v=wGCOmVQiRNY(28.7.2012)

 • ghatos
  ****

  Matematicky je téměř jisté, že je někde život nebo obyvatelná planeta. Parádní dokument. 87%.(24.9.2010)

 • Pecival
  ***

  Zoufale nevyužitý potenciál paradní grafiky. Komentář mě po deseti minutách velmi iritoval, kecy jak pro žáky první třídy, které asi měli dodat punc dramatičnosti. No kdyby si to autoři odpustili a radši se věnovali čistě faktu a sdělili tak mnohem víc zajímavých informací, v mých očích by si určitě polepšili.(18.8.2011)

 • Schuldiner
  *****

  Nádhera!!! Sice... desítky dohadů a teorií... ale je to hodně poutavě a zajímavě předložené! V podstatě není důvod nevěřit...docela klidně to nějak takto opravdu může ve vesmíru fungovat. Takže se hezky posaďte a vychutnejte si tuhle procházku vesmírem jako já! Časoprostor k zamyšlení nad naší nicotností a malostí... a ´´smyslem´´ života...(21.12.2014)

 • ditechi
  ***

  Pre mňa až príliš "nedokumentaristické" a miestami prehnané. Myslím tým hlavne komentár. Ocenil by som namiesto toho viac faktov o objektoch najmä mimo Slnečnej sústavy. Vyzdvihujem skvelé animácie.(17.3.2012)

 • maslic
  *****

  Nepreruseny prulet vesmirem ma za cil najit zemi podobnou a hlavne obyvatelnou planetu. Prumerny clovicek bez hlubsi znalosti vesmiru se z tohoto skvostu dozvi o nehostinnych koncinach vesmiru doslova perly.(3.3.2009)

 • Mikino00
  ****

  Zajímavý dokument, přinášející pro mě pár nových věcí, bohužel i dost věcí základních pro úplné laiky. Vychvalovaná grafika mě teda neoslnila, přišla mi hodně zastaralá až místy kostičkovaná. Ale jinak určitě jasná volba pro toho kdo chce cestovat vesmírem a trochu nahlédnout do jeho tajemství.(3.7.2011)

 • Trash
  *****

  Nedokážete si představit nekonečnost Vesmíru? Pak doporučuji tento skvělý dokument.(4.2.2009)

 • tlkounev
  *****

  Prostě báječný! Vesmír nás fascinuje už od dob, co naši předci pochopili, že jim v noci na nebi něco svítí nad hlavou a nás tato fascinace dovedla až na měsíc a táhne nás dál od naší matičky Země. Cesta provázená slovy Aleca Baldwina je opravdu nad míru poutavá a přiznám si, že mi párkrát nahnala strach. V Cestě na okraj vesmíru neteče žádná krev, nemluví v ní žádní mírutvorci, nemilují se milenci ze Shakespeara a stejně na ní fascinovaně hledíte. 5* a ani nemrknu! PS: Ano, jako kluk jsem chtěl být kosmonaut! Ale kdo nechtěl?(22.11.2009)

 • gonga
  *****

  Vesmírná symfonie. A v HD? Neuvěřitelné.(9.11.2009)

 • Jiu
  *****

  Úžasné, pútavé, fascinujúce.(15.12.2010)

 • muskcz
  *****

  Nejúchvatnější cesta časem, co jsem kdy viděl, skoro i zažil. :-) A to nejen díky přehlídce nejnovějších vizuálních efektů a simulací. Těším se, až to vyjde u nás.(8.10.2010)

 • Jaa(c)
  *****

  Sice mi to místy přišlo až zbytečně 'laické' a mohlo tam možná být i více informací, ale i tak moc pěkná podívaná. Naprosto dokonale ztvárněný přechod z cestování v prostoru na cestování v čase...(23.9.2010)

 • foundation
  ***

  Veľmi pekný dokument ktorý sa sústredí skôr na vizuálnu a technickú stránku tak trochu na úkor tej informačnej pretože všetko čo tu odozneje sme mali už dávno možnosť počuť a vidieť inde a podrobnejšie. Pre tých ktorí ,,začínajú,, je to ideálne. Pre tých ktorí chcú viac je tu podľa mňa zatiaľ neprekonaný http://www.csfd.cz/film/250407-kosmos/ alebo napríklad takisto výborný ale trochu kratší http://www.csfd.cz/film/285887-jak-funguje-vesmir/(16.6.2011)

 • Honzeek95
  *****

  Magické. Vynikající dokument po všech stránkách - nápad, komentář, hudba, animace, měření vzdáleností, srovnávání s pozemskou realitou.. Pro vytvoření představy úžasné. Zkrátka nutno vidět!(1.1.2017)

 • Zet
  ***

  Do půlky nic nového, od půlky už konečně zajímavé. Nebýt hloupého a místy nechtěně směšného komentáře Aleca Baldwina, provázejícího celý dokument, dal bych i víc.(11.1.2012)

 • Lasombra
  *****

  Skvělá cesta vesmírem, já jsem tam opravdu byla! Tento dokument můžu vidět milionkrát a vždycky budu fascinována!(17.10.2012)

 • bobstock
  *****

  Podívaná do vzdáleného vesmíru proti proudu času. Do minulosti, abychom se dozvěděli o naší budoucnosti a dále k otázkám, které nás tak strašně převyšují ..ještě že tak. Doporučuji HD obrázek 95%(3.3.2016)

 • RajCZitko
  ***

  Díky nynějším efektům to byla rozhodně zajímavá podívaná. Asi bych pro sebe zvolil jiný komentář, který se opíral hodně o náboženství a historii a ještě ty prupovídky..., ale každý podle svého gusta. I když jsem byl docela okouzlen tím, jak to všechno vypadá (jak se to tvůrcům podařilo ztvárnit), zajímalo by mě, kde je realita. Sice je to od NG - dle mě docela spolehlivého zdroje, ale co se této otázky týče..A je to přece také společnost, která chce, stejně jako každá jiná, z nás vytřískat peníze.(24.8.2010)

 • gemi
  ****

  Nádherná výprava napříč vesmírem až k jeho počátkům. HD nutností!(13.10.2011)

 • myrkur
  *****

  DOKONALÉ(7.8.2012)

 • Machtann
  *****

  V tomto skvělém snímku dokázali tvůrci přenést objevy a nadšení atrofyziků do přijatelného audiovizuálního projevu. Viděl jsem již několikrát a pokaždé mě dostane.(20.12.2011)

 • ac1976
  ****

  Natočené ako nejaká PC hra, poučné, zábavné, s parádnym komentárom Aleca Baldwina (na ten hlas asi zbalil Kim). Priblblá mládež, ktorá žije vo svete lajkov a komentov by si to mala pozrieť v škole povinne.(3.3.2015)

 • RomaS
  *****

  Perfektní vizuální stránka tohoto dokumentu spolu s poutavým komentářem a rozměrově gradující linií znamená pro mě zatím to nejlepší, co jsem v oblasti vesmírné tématiky pro úplné laiky viděl.(12.9.2009)

 • Raphaell
  *****

  Asi bych se nedopočítal, kolikrát jsem během filmu s očima přilepenýma na obrazovce pronesl "Wow!" To jednoduché slovíčko asi nejlépe vyjadřuje mé dojmy. Největší příběh ze všech vyprávěný skvělým komentářem. Nutilo mě to přemýšlet a zároveň na mě padla zvláštní melancholie, že nežiju v době kosmického cestování, nebo aspoň v době, kdy budeme o vesmíru vědět víc. Jak se asi jednou naši předci vypořádají se zánikem země, a co s koncem celé naší galaxie? Náš vesmír začal pomalu umírat hned v momentě, kdy vznikl. Přesně jako život. V momentě početí začíná naše smrt. Fascinující! (Tím nemyslím závěrečné myšlenky svého komentáře, ale film...a především vesmír, život)(17.3.2013)

 • only_serials
  *****

  Dost možná nejlepší dokument o vesmíru co byl kdy natočen.. Prakticky celý nám známý vesmír v 90ti minutách. Vše podpořeno skvělým komentářem, který vše vysvětluje jakoby i vypravěč byl sám divák a ne jak bývá obvyklé že vypravěč ví všechno a divák je idiot který neví vůbec nic.. Perfektní práce, po dokoukání si prostě každý musí uvědomit jak je v rámci vesmíru vlastně naprosto bezvýznamnej..(25.8.2013)

 • wesker
  *****

  Naprosto fenomenální a úchvatná podívaná za hranicemi našich představ a běžných vědomostí.Podáno bez zbytečných složitostí ,stravitelné , zábavné a nadmíru poučné pro normální lidi.Toto bych promítal v planetáriích na obrovských plátnech... Jen jediná věc mě na tomto dokumentu štvala a to neustálé podsouvání teorie vzniku života nárazem komety do Země.Ale za neobyčejný zážitek a grafické orgie a krásnou cestu vesmírem nemohu jinak.(19.7.2009)

 • reAnimat0r
  *****

  Paradny trip do tajomstiev vesmiru v peknom grafickom prostredi. Film pre kazdeho vesrmirno/Sci-Fi fajnsmekra. Clovek pri filme nadobudne ako taku predstavu o velkosti planet a hviezd, doslava dych beruce prirovnania. Treba tento film sirit a doporucovat osobam v blizkom okoli, ktore o to stoja. Existuje dalsi zivot vo vesmire? Je vesmir nekonecny? Tento dokument nam neda priame odpovede, ale navedie nas na spravnu cestu k nim :) Celkove hodnotenie 10/10(23.2.2011)

 • moai_z pandory
  *****

  Koho jen trošku zajímá Vesmír, nesmí si tohle dílo nechat ujít. Po shlédnutí člověk pozná, jak malinkým a jak namyšleným je v rozměrech Universa(2.1.2010)

 • Lorkis
  ***

  Za ty kecy komentátora strhávám 2 hvězdičky, jinak vizualizace perfektní.(14.11.2010)

 • heraklas
  *****

  jelikož se chci v budoucnu stát astronomem, tak tento film mi ukázal nové věci. Jsem teď o dost napřed ve škole v tomto oboru. Děkuji!!!!(18.11.2011)

 • dmk
  *****

  Úchvatné vizuální zpracování, spolu s příjemnou hudbou. Co víc dodat?Někdo by mohl říci, že se jedná spíš o přehlídku efektů než klasický dokument a dle mého názoru by měl i pravdu, ale to byl nejspíš i záměr, který se jim povedl.(17.6.2012)

 • HonziKaja
  *****

  Každý si tu něco najde, ať už je to první půlka kdy se Sluneční soustavou ženeme za Voyagery a jejich zlatými deskami a nebo ta druhá, která je spíše k zamyšlení. Jedna velká paráda.(29.8.2012)

 • Otan
  *****

  Fakt dobře uděláno.Po shlédnutí mám jakousi představu obrovitého vesmíru a vůbec...96%(30.12.2012)

 • genocYde
  *****

  Nadhera. Nadseni nad nekonecnem...(18.6.2010)

 • JAzzeURo
  **

  Upřímně nechápu, co činí z tohoto dokumentu takový skvost. Počítačová simulace vesmíru je na dnešní dobu velmi zaostalá a informace které jsou v dokumentu podávány nepřináší žádné hlubší a novější poznatky. Věci o kterých se v dokumentu zmiňuje, zná snad každý občasný divák dokumentů tohoto typu.(7.10.2010)

 • 1990Jirik
  *****

  Měl sem pocit že mám v obýváku raketoplán tenhle dokument se mi vryl do paměti svým skvělým zpracováním opravdu sem si z něj něco odnesl celou hodinu a půl mě zajímal.. Až mě skoro děsí že toho víme tak málo o tak velkém prostoru ničeho neboli prostoru temné hmoty.. Jinak údaje o teplotách a vzdálenostech fascinujicí plnohodnotně 5* ovšem co je pod zášitou National geographic vždycky stojí za to ať jde o dinosaoury nebo o vesmír:)(31.5.2011)

 • vojacekr
  *****

  Při shlédnutí tohoto dokumentu jsem si položil otázku, proč tak pošetlie hledá člověk život někde na malých planetkách, které zákonitě musí obíhat kolem hvězdy, když vesmír samotný je živoucí mechanizmus.(10.6.2011)

 • whoof
  *****

  Jedním slovem nádhera(22.6.2011)

 • kojot.name
  ****

  Vizuálně možná nejlepší dokument tohoto druhu, jaký jsem kdy viděl, a protože v něm nejsou žádné zjevné faktické chyby (bacha ovšem na amatérské titulky!), lze to směle doporučit laikům. Já se tam nic nového nedozvěděl, ale i tak ty obrázky stály za to. Nejvyšší hodnocení jsem se však rozhodl neudělit především proto, že dokument zmiňuje opravdu stupidní otázku, co bude lidstvo dělat, až bude za miliardu let Země neobyvatelná, a na závěr dokonce co budou dělat naši potomci, až náš vesmír vychladne ("odcestují červí dírou do paralelního..."). OMG! To těm tvůrcům nedochází co znamená miliarda let (vzhledem k cca 100-200tisícům let existence našeho druhu)? Nebo jsou tak patologicky optimističtí, že mají potřebu to řešit? A není to první dokument, kde se tato "palčivá" otázka našeho druhu objevila. Co takhle si jako lidstvo dát nějaký realistický cíl, třeba přežít rok 2100?(26.4.2012)

 • mkay
  *****

  Dokument je výborný.Jednu věc bych vytkla a to o přistání člověka na měsíci .Jinak celkově je moc hezky popsaný.Hudba k dokumentu je moc pěkná a doplnuje celkově pocity.Pro mě jeden z nejhezčích dokumetů.Stojí za to ho vidět !!!(18.6.2012)

 • P/\/EL
  ***

  musím říct, že mě vizuální i obsahová stránka poněkud zklamala....kdyby to byl můj první dokument o vesmíru, byl bych asi neméně nadšený než ostatní...(22.3.2013)

 • dragon'88
  ***

  Film o tom ako je aj tak vsetko marne. Aj to spominane globalne oteplovanie.(17.2.2019)