Cestování na okraj vesmíru (TV film)

• Česko

Cesta na okraj vesmíru

Journey to the Edge of the Universe

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Yavar Abbas

Ty Unwin

Komentáře uživatelů k TV filmu (47)

Dost možná nejlepší dokument o vesmíru co byl kdy natočen.. Prakticky celý nám známý vesmír v 90ti minutách. Vše podpořeno skvělým komentářem, který vše vysvětluje jakoby i vypravěč byl sám divák a ne jak bývá obvyklé že vypravěč ví všechno a divák je idiot který neví vůbec nic.. Perfektní práce, po dokoukání si prostě každý musí uvědomit jak je v rámci vesmíru vlastně naprosto bezvýznamnej..(25.8.2013)

Skvělá cesta vesmírem, já jsem tam opravdu byla! Tento dokument můžu vidět milionkrát a vždycky budu fascinována!(17.10.2012)

Podívaná do vzdáleného vesmíru proti proudu času. Do minulosti, abychom se dozvěděli o naší budoucnosti a dále k otázkám, které nás tak strašně převyšují ..ještě že tak. Doporučuji HD obrázek 95%(3.3.2016)

Díky nynějším efektům to byla rozhodně zajímavá podívaná. Asi bych pro sebe zvolil jiný komentář, který se opíral hodně o náboženství a historii a ještě ty prupovídky..., ale každý podle svého gusta. I když jsem byl docela okouzlen tím, jak to všechno vypadá (jak se to tvůrcům podařilo ztvárnit), zajímalo by mě, kde je realita. Sice je to od NG - dle mě docela spolehlivého zdroje, ale co se této otázky týče..A je to přece také společnost, která chce, stejně jako každá jiná, z nás vytřískat peníze.(24.8.2010)

Nádherná výprava napříč vesmírem až k jeho počátkům. HD nutností!(13.10.2011)

DOKONALÉ(7.8.2012)

V tomto skvělém snímku dokázali tvůrci přenést objevy a nadšení atrofyziků do přijatelného audiovizuálního projevu. Viděl jsem již několikrát a pokaždé mě dostane.(20.12.2011)

Natočené ako nejaká PC hra, poučné, zábavné, s parádnym komentárom Aleca Baldwina (na ten hlas asi zbalil Kim). Priblblá mládež, ktorá žije vo svete lajkov a komentov by si to mala pozrieť v škole povinne.(3.3.2015)

Perfektní vizuální stránka tohoto dokumentu spolu s poutavým komentářem a rozměrově gradující linií znamená pro mě zatím to nejlepší, co jsem v oblasti vesmírné tématiky pro úplné laiky viděl.(12.9.2009)

Asi bych se nedopočítal, kolikrát jsem během filmu s očima přilepenýma na obrazovce pronesl "Wow!" To jednoduché slovíčko asi nejlépe vyjadřuje mé dojmy. Největší příběh ze všech vyprávěný skvělým komentářem. Nutilo mě to přemýšlet a zároveň na mě padla zvláštní melancholie, že nežiju v době kosmického cestování, nebo aspoň v době, kdy budeme o vesmíru vědět víc. Jak se asi jednou naši předci vypořádají se zánikem země, a co s koncem celé naší galaxie? Náš vesmír začal pomalu umírat hned v momentě, kdy vznikl. Přesně jako život. V momentě početí začíná naše smrt. Fascinující! (Tím nemyslím závěrečné myšlenky svého komentáře, ale film...a především vesmír, život)(17.3.2013)

Naprosto fenomenální a úchvatná podívaná za hranicemi našich představ a běžných vědomostí.Podáno bez zbytečných složitostí ,stravitelné , zábavné a nadmíru poučné pro normální lidi.Toto bych promítal v planetáriích na obrovských plátnech... Jen jediná věc mě na tomto dokumentu štvala a to neustálé podsouvání teorie vzniku života nárazem komety do Země.Ale za neobyčejný zážitek a grafické orgie a krásnou cestu vesmírem nemohu jinak.(19.7.2009)

Paradny trip do tajomstiev vesmiru v peknom grafickom prostredi. Film pre kazdeho vesrmirno/Sci-Fi fajnsmekra. Clovek pri filme nadobudne ako taku predstavu o velkosti planet a hviezd, doslava dych beruce prirovnania. Treba tento film sirit a doporucovat osobam v blizkom okoli, ktore o to stoja. Existuje dalsi zivot vo vesmire? Je vesmir nekonecny? Tento dokument nam neda priame odpovede, ale navedie nas na spravnu cestu k nim :) Celkove hodnotenie 10/10(23.2.2011)

Koho jen trošku zajímá Vesmír, nesmí si tohle dílo nechat ujít. Po shlédnutí člověk pozná, jak malinkým a jak namyšleným je v rozměrech Universa(2.1.2010)

Za ty kecy komentátora strhávám 2 hvězdičky, jinak vizualizace perfektní.(14.11.2010)

jelikož se chci v budoucnu stát astronomem, tak tento film mi ukázal nové věci. Jsem teď o dost napřed ve škole v tomto oboru. Děkuji!!!!(18.11.2011)

Úchvatné vizuální zpracování, spolu s příjemnou hudbou. Co víc dodat?Někdo by mohl říci, že se jedná spíš o přehlídku efektů než klasický dokument a dle mého názoru by měl i pravdu, ale to byl nejspíš i záměr, který se jim povedl.(17.6.2012)

Každý si tu něco najde, ať už je to první půlka kdy se Sluneční soustavou ženeme za Voyagery a jejich zlatými deskami a nebo ta druhá, která je spíše k zamyšlení. Jedna velká paráda.(29.8.2012)

Fakt dobře uděláno.Po shlédnutí mám jakousi představu obrovitého vesmíru a vůbec...96%(30.12.2012)

Nadhera. Nadseni nad nekonecnem...(18.6.2010)

• JAzzeURo

Upřímně nechápu, co činí z tohoto dokumentu takový skvost. Počítačová simulace vesmíru je na dnešní dobu velmi zaostalá a informace které jsou v dokumentu podávány nepřináší žádné hlubší a novější poznatky. Věci o kterých se v dokumentu zmiňuje, zná snad každý občasný divák dokumentů tohoto typu.(7.10.2010)

Měl sem pocit že mám v obýváku raketoplán tenhle dokument se mi vryl do paměti svým skvělým zpracováním opravdu sem si z něj něco odnesl celou hodinu a půl mě zajímal.. Až mě skoro děsí že toho víme tak málo o tak velkém prostoru ničeho neboli prostoru temné hmoty.. Jinak údaje o teplotách a vzdálenostech fascinujicí plnohodnotně 5* ovšem co je pod zášitou National geographic vždycky stojí za to ať jde o dinosaoury nebo o vesmír:)(31.5.2011)