Home

• Česko

Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Francie

Home

• Francie

Home, histoire d´un voyage

Domov

Zem - história jednej cesty

Dokumentární / Drama / Rodinný

Francie, 2009, 95 min (SE: 118 min, Director's cut: 120 min)

Denis Carot

Armand Amar

Denis Carot, Luc Besson

Výborný dokument nám ukázal, jak vyjimečný máme domov - naši Zemi a jak jí neskutečně rychle a bezohledně ničíme a vyčerpáváme, mám z budoucnosti celkem obavy. Komentář není tak špatný, jak tady většina píše a člověk se dozví plno zajímavých věcí. Myslím, že by tento snímek měli povinně všude pouštět, ať už se společnost vzpamatuje a začne něco dělat, aby jsme za pár desítek let neměli jen dokumenty, jak to tady vypadalo. Opravdu nádherné záběry shora, které berou dech ... Vím , že s naší planetou to není moc dobré, ale , že je to tak špatné jsem opravdu nečekal, hodně lidem by shlédnutí filmu otevřelo oči. Kde budeme žít, až se vše zničí a vyčerpá ...(5.6.2009)

Musím dát pět i přesto, že mi tam neuvěřitelně vadil ten komentář. Byl naprosto zbytečný.. V tomto duchu mi vyhovují dokumenty jako Koyaanisqatsi. Tohle byli daleko hezčí obrázky, ale komentář to kazil. Navíc asi ani nebyl příliš odborný. Že by 3/4tiny kyslíku na zemi obstarávaly pralesy? Když přes 60% produkují mořské řasy? No nevím. A že by bylo potřeba 30 000 litrů vody jakožto konverze tekutin na tvorbu jednoho kila hovězího? Když kráva vypije asi 10 litrů denně a za dva roky už se jí? To máme 3 650 litrů vody za rok a po deseti letech se krávy rozhodně nejedí. To už ani nedojí mléko.. Obrázky však byli zcela jedinečné.. Kam se hrabe Earth.(6.2.2012)

Bál bych se Home označit za dokument, který uvádí zajímavá a pravdivá (obejktivní) fakta, ale jako varovně vztyčený ekologický prst to funguje perfektně. Myšlenka, kterou jsem si nesla cestou z kina, však však nejspíš záměrem tvůrců nebyla. Pandemie chřipky je asi to nejlepší, co by mohlo planetu Zemi potkat...(27.11.2009)

Ďalšia varovná agitka do zbierky poučných a zároveň úchvatných dokumentárnych cyklov. Symbióza obrazu a hudby spôsobuje príjemné mrazenie a ideové vyznenie diváka prinúti zamyslieť sa nad našou krehkou existenciou, ktorá je podriadená silnejším zákonom prírody. Inak značne ma iritoval rozprávač Svěrák a dosť ľutujem, že som to nevidela v origináli. Odhliadnuc od toho, strhlo ma to, aj keď sa nemôžem zbaviť dojmu, že EARTH čoby duchovnejší a dojímavejší dokumentárny zázrak, už v mojich očiach nič neprekoná.(21.12.2011)

Dokument, který se nijak nespecifikuje na určité území, či na určité téma. Jediným cílem tohoto dokumentu je ukázat divákům, jak úžasné leckdy námi ani nepoznané části se vyskytují na naší skvělé planetě. Ve filmu vidíme krásy naší přírody, ale také sociální rozdělení v různých velkoměstech. Velmi se mi líbí způsob, kterým byl tento film natočen. Něco je vidět krásně zvrchu, a něco jako bychom proplouvali krajinou. Rozhodně jednička mezi dokumenty na toto téma. 100%(2.11.2013)

• - Spolu s celosvětovou premiérou v kině a vydáním na DVD a Blu-ray se Home objevil i na YouTube, a to zcela oficiálně, s vlastním designem stránky i desítkami bonusových materiálů. Jeho "zisk" se podle tvůrců nebude počítat v dolarech, ale v počtu lidí, kteří ho uvidí. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film odkazuje na colorádsky Grand Canyon, aj keď v skutočnosti žiadna časť z neho nie je blízko Colorada. Je to rieka Colorado, ktorá ním preteká. (Marek1991)

• - Tvůrce filmu Yann Arthus-Bertrand namluvil i jeho francouzskou verzi. (Zdroj: ČSFD.cz)