Home

• Česko

Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Francie

Home

• Francie

Home, histoire d´un voyage

Domov

Zem - história jednej cesty

Dokumentární / Drama / Rodinný

Francie, 2009, 95 min (SE: 118 min, Director's cut: 120 min)

Denis Carot

Armand Amar

Denis Carot, Luc Besson

Trochu mě mate, co kdo vlastně viděl. Někdo chválí dabing Zdeňka Svěráka, jiný zase dabing Alfréda Strejčka. Já viděla dvoudílný dokument dabovaný A. Strejčkem. Úžasný projekt, který nám předložil Yann Arthus-Bertrand stojí rozhodně za to, abychom si na něj našli čas, protože mnoho záběrů je nejen dechberoucích a nádherných, ale současně i silně alarmujících. A jestliže je v žánru zahrnuté i drama, věřte, že je to tentokrát stoprocentně namístě.(7.6.2014)

Dokument o naší krásné planetě, která bohužel doplácí na naší lidskou existenci. Zde je krásně zachycena Země z ptačí perspektivy, která ale čas od času mohla být vyměněna za nějaké to makro, nějaký pohled z blízka, aby to nebylo tak jednotvárné. Jako vzkaz pro vlády a korporace dobrý, ale myslím si, že tuhle cestu ničení přírody, kterou jsme se vydali nejde zastavit. Říká se, že každý může něco změnit, ale i kdybych chtěl, tak nic nezměním...(5.7.2013)

"Na pesimismus je už pozdě." Brilantní dokument. Úžasné letecké záběry přírodních krás i lidského řádění spojuje naprosto skvěle napsaný komentář, jenž v původní verzi předčítá Glenn Close, v české pak poněkud překvapivě Zdeněk Svěrák. Film si nebere servítky a každého, kdo ho označí za lacinou ekologickou agitku, je mi líto.(17.6.2012)

Videl jsem nemeckou verzi dokumentu pod nazvem Faszination Erde - Der Blick von oben, delka cca 100 min. Rikal jsem si, jak by asi vypadala Baraka/ Reggiova trilogie -qatsi, totiz ze by k obrazum planety Zeme pribyl i titulek mista. Tady se podarilo, z estetickeho hlediska pusobi komentar prece jen ponekud rusive.(4.2.2016)

Nehodnotím to zo žiadnych umeleckých pohľadov, ani z toho , že už pred tým bolo pár filmov takých natočených. Ale z toho , že je preukázateľné , že naše mysle potrebujú byť neustále bombardované, aby sme boli schopný obstáť zoči voči realite. Človeku sa ťažko vzdáva svojho pohodlia, a v tom je jadro celého problému.(7.6.2009)

• - Na projektu Home se finančně podílela celá řada velkých světových společností, nejvíce firma PPR. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V Las Vegas, které je vybudované v poušti a kde žije kolem 600 000 lidí, se denně spotřebuje průměrně kolem 800-1000 litrů vody na osobu. V roce 2009 průměrný Čech denně zpotřeboval 138 litrů vody. V tomto údaji je ale kromě spotřeby záchodu, pračky, umývání nádobí či použití sprchy započítán i podíl vody potřebné k vyrobení např. potravin, výrobků, atp. (Expertt)

• - Tento film vznikl jako neziskový projekt. Veškeré jeho výnosy půjdou na organizaci Yanna Arthuse-Bertranda, GoodPlanet, která bojuje za ochranu životního prostředí. [Zdroj: SPI] (POMO)