Reklama

Reklama

La Fille du RER

  • Slovensko Dievča z vlaku (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jeanne žije se svojí energickou matkou v domě, který se nachází blízko dráhy RER. Ráda se projíždí na kolečkových bruslích a jednoho dne potká mladíka, který ji bezostyšně začne balit. Postupně podléhá jeho kouzlu a nastěhuje se s ním do domu, který slouží současně jako sklad elektroniky. Ve skutečnosti se však jedná o tajnou drogovou skrýš. Jeannin milý skončí po jedné potyčce s mladým narkomanem s pobodaným břichem v nemocnici. Svoji chybu dává za vinu Jeanne, která se uchýlí k zoufalému činu, pomaluje se hákovými kříži, pořeže se na těle a na policii uvede, že byla při své ranní cestě RER napadena neonacistickými útočníky kvůli svému židovskému původu. (claudel)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1)

claudel 

všechny recenze uživatele

Nejnovější snímek André Téchiné ve mně zanechal pocit rozpačitosti. I s odstupem tří dnů se sám sebe marně ptám, v čem spočívala pointa. Výborně obsazený film, francouzská mladá generace zastoupená dvojicí Dequenne-DuVauchelle se vzájemně doplňuje se starší generací v podání dua Deneuve-Blanc, vynikající hudba i kamera, to vše je neoddiskutovatelné, všechny klady ale zastiňuje zvláštní scénář. Ze začátku jsem si říkal, fajn, film se ubírá určitým směrem, byl jsem zvědavý, jak bude pokračovat, jenže pak jako by zabočil do slepé uličky. Hlavní hrdinka se chová nelogicky, praštěně až psychopaticky. Ale je možné, že to byl režisérův záměr. Musím zdůraznit, že po výtečných Les témoins se dostavilo zklamání. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Snímek La Fille du RER byl natočen podle divadelní hry francouzského dramatika a překladatele Jean-Marie Besseta RER. Ten se při psaní hry inspiroval skutečným kriminálním případem z roku 2004. (claudel)
  • RER je zkratka pro Réseau Express régional. Jde o příměstské vlaky, které v Paříži a okolí plní funkci městské hromadné dopravy a jejich síť doplňuje síť pařížského metra. (claudel)

Reklama

Reklama