Rasputin - šílený mnich (TV film)

Rasputin: The Mad Monk

Dokumentární / Historický

USA, 2006, 44 min

Iba priemerne spracovaný dokument o tomto nevšednom chlapíkovi s uhrančivým a prenikavým pohľadom, po ktorom zostalo niekoľko mýtov. Viac ako na ucelený pohľad naňho sa tvorcovia zamerali skôr na pikošky z jeho života. Vizuál bol zostavený viacmenej iba zo starých fotiek a pohľadov do interiérov dnešných luxusných petrohradských palácov.(16.11.2014)

(Ne)svatý muž u carského dvora, co si rád přihnul, nedokázal udržet ptáčka v kleci a stal se obětí faktu, že nedostatek informací vede ke vzniku domněnek a fám (částečně i problém tohoto dokumentu). Žádný démon, jen člověk, semletý jako jeden z mnoha drtivou silou kola dějin. Toho kola, co za čas nemilosrdně ukáže, kdo z dua Rasputin a ras Putin měl blíže k báťuškovi.. P.S.: Při popisování sprovodění Grigorije Jefimovičove ze světa si nešlo nevzpomenout na Těžko ho zabít (a to nejen proto, že zarostlý Seagal na lůžku jako by mu z břicha vypadnul)..(11.11.2014)

Zajímavá postava v dějinách. I takoví lidé existují a třeba i dnes. Velmi zajímavá postava hodná prozkoumání. Viděl jsem ještě jiné dokumenty a jestli seženu nějaký text, tak určitě zakoupím a přečtu. Toto dílo je pro mě velmi dobře zpracované, má dobrou vypovídací hodnotu. S těmi dalšími snímky jsem si udělal o něm docela pěkný obrázek. Asi mě někdo taky zastřelí a utopí :-)(20.11.2014)

Výborne spracovaný životopis roľníka, ktorý istý čas hýbal svetom. Komplexne rozobratý je jeho život od mladosti až po prazvláštnu a neuveriteľnú smrť. Muž s pohľadom, ktorý uhranie a ktorý mal údajne vtáka černošských rozmerov (30cm), čomu možno aj veriť, pretože ožratý v krčme ho aj často voľne ukazoval.(28.9.2016)

Už od dětství mám mnicha Rasputina zafixovaného jako pána, kterému se hlava probořuje do těla. Ztrácí nohy, ruce, soudnost. Může za to film Anastasia. Ten mou myšlenku zmutoval do nadživotní velikost a je zvláštní, že až teď jsem mohl usoudit, že Rasputin nebyl takový kvítko. Jeho uhrančivý pohled je děsivý. I když byla jeho fyzická přítomnost jen díky dochovalým fotografiím, nemůžu jim upřít jejich atmosféričnost. "Když mluvil s lidmi, díval se jim přímo do očí.". Ruské dějiny jsou zvláštní, ale tahle část je TA, která mě zajímá a dostává. Protože je tajemná? Ano!(6.9.2009)