poster

Rasputin - šílený mnich (TV film)

 • USA

  Rasputin: The Mad Monk

Dokumentární / Historický

USA, 2006, 44 min

 • majo25
  ***

  Iba priemerne spracovaný dokument o tomto nevšednom chlapíkovi s uhrančivým a prenikavým pohľadom, po ktorom zostalo niekoľko mýtov. Viac ako na ucelený pohľad naňho sa tvorcovia zamerali skôr na pikošky z jeho života. Vizuál bol zostavený viacmenej iba zo starých fotiek a pohľadov do interiérov dnešných luxusných petrohradských palácov.(16.11.2014)

 • Gilmour93
  ***

  (Ne)svatý muž u carského dvora, co si rád přihnul, nedokázal udržet ptáčka v kleci a stal se obětí faktu, že nedostatek informací vede ke vzniku domněnek a fám (částečně i problém tohoto dokumentu). Žádný démon, jen člověk, semletý jako jeden z mnoha drtivou silou kola dějin. Toho kola, co za čas nemilosrdně ukáže, kdo z dua Rasputin a ras Putin měl blíže k báťuškovi.. P.S.: Při popisování sprovodění Grigorije Jefimovičove ze světa si nešlo nevzpomenout na Těžko ho zabít (a to nejen proto, že zarostlý Seagal na lůžku jako by mu z břicha vypadnul)..(11.11.2014)

 • Prekarkar
  *****

  Zajímavá postava v dějinách. I takoví lidé existují a třeba i dnes. Velmi zajímavá postava hodná prozkoumání. Viděl jsem ještě jiné dokumenty a jestli seženu nějaký text, tak určitě zakoupím a přečtu. Toto dílo je pro mě velmi dobře zpracované, má dobrou vypovídací hodnotu. S těmi dalšími snímky jsem si udělal o něm docela pěkný obrázek. Asi mě někdo taky zastřelí a utopí :-)(20.11.2014)

 • Arsenal83
  *****

  Výborne spracovaný životopis roľníka, ktorý istý čas hýbal svetom. Komplexne rozobratý je jeho život od mladosti až po prazvláštnu a neuveriteľnú smrť. Muž s pohľadom, ktorý uhranie a ktorý mal údajne vtáka černošských rozmerov (30cm), čomu možno aj veriť, pretože ožratý v krčme ho aj často voľne ukazoval.(28.9.2016)

 • Mahalik
  ****

  Už od dětství mám mnicha Rasputina zafixovaného jako pána, kterému se hlava probořuje do těla. Ztrácí nohy, ruce, soudnost. Může za to film Anastasia. Ten mou myšlenku zmutoval do nadživotní velikost a je zvláštní, že až teď jsem mohl usoudit, že Rasputin nebyl takový kvítko. Jeho uhrančivý pohled je děsivý. I když byla jeho fyzická přítomnost jen díky dochovalým fotografiím, nemůžu jim upřít jejich atmosféričnost. "Když mluvil s lidmi, díval se jim přímo do očí.". Ruské dějiny jsou zvláštní, ale tahle část je TA, která mě zajímá a dostává. Protože je tajemná? Ano!(6.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace