• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

• glamgirl

Dlho som nevedela, že táto adaptácia knihy Betty MacDonaldovej existuje, takže keď som sa k nej dostala, hneď som sa na ňu vrhla. A nebola som spokojná. Film je akýsi prvoplánový. Ako komédia vôbec nestavia na vtipných situáciách opísaných v knihe, ale vytvára si vlastné, niekedy pomerne lacné, humorné scénky. Scenár samozrejme obsahuje veci, ktoré v knihe neboli a vynecháva tie, ktoré v knihe boli, ale s tým sa dokážem zmieriť. Ani to štúdiové prostredie nie je nič moc, ale budiž. Čo mi však nesedelo oveľa viac, bolo nepresné charakterové vykreslenie postáv. Jediný Bob vyznieval tak, ako mal. Betty pôsobí ako cynická žena, ktorá toho už veľa zažila a pritom by mala mať zľahka nad 20 rokov (ale keď ju hrá 43-ročná herečka, čo sa čudujem...). Hicksovci a (hlavne!) Kettlovci sú veľmi nevýrazní a plochí, viac pozornosti sa venuje Hariett, ktorá ohrozuje Bettino manželstvo. Navyše Kettlovci v tejto podobe si podľa mňa nezasluhujú 10 ďalších vlastných filmov – nie sú to Kettlovci, ktorých mám rada z knihy a ktorých som sa vždy bavila. Nie, tentokrát som sa nudila a neubránila som sa porovnávaniu s knihou, z ktorého film vychádza ako jasný porazený.(2.4.2010)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herečka VR - Marjorie Main(31.5.2004)

Příjemná, někdy zbytečně přehrávaná stará komedie.(10.7.2018)

"Tu starou whisky nepijte, dejte si tuhle, pálil jsem ji dnes odpoledne", říká Taťka Kettle chvíli před tím, než mu bouchne palírna, Mamka si zase plete jména svých (mnoha) dětí. Tahle rarita z roku 47 je výborná a podobně jako knižní vzor dokáže "Vejce a já" dodat vnitřní sílu i dnes.(22.12.2008)