poster

No Smoking

Drama

Česko, 2006, 64 min

 • krvavamera
  ****

  Velmi skvělé. I zde platí častý nešvar českých amatéro-nezávyslých filmů - herectví, repliky, které nezní přirozeně a film tak nedokáže diváka pohltit - ovšem jen ve smyslu, že děj nevnímá jako "skutečnost". Nic mu ale nebrání, aby se propadl do zábavné sofistikované hry (hry na film, hry na fiktivní realitu). Není to ostatně lepší? Tenhle film má totiž drajv, který by mu mohly "oficiální profi" filmy závidět. A super nápad! Za těch šest let se zdá být téma stále aktuálnější. Že by další sci-fi, kterému se podařila prognovat budoucnost? ;)(10.9.2011)

 • slunicko2
  **

  Hříčka o plíživé totalitě. 1) Neherci mi nevadí, kuřáci jsou i docela vtipní. Film je ale zbytečně dlouhý a popisný. Chybí jasnější přesah. 2) Je-li toto jeden z nejzajímavějších amatéráků vůbec (kiddo), pak tedy nevím... 3) Z 26 mužských herců je podle titulků celkem 12 Petrů. Chtějí tím tvůrci něco vyjádřit?(25.1.2017)

 • kiddo
  ****

  Jeden z nejzajímavějších amatéráků vůbec.(18.10.2009)

 • easaque
  **

  nezávislý amatérsky natočený "sci-fi" film, který má však docela kvalitní technické provedení. Práce s (ne)herci je horší, ale je zahrán se zápalem a to se cení. Vytkl bych mu hlavně jednodušší scénář a dialogy, které jsou často o ničem a natahují film, i když ho v ději nikam neposouvají. Ve výsledku se žádný zázrak nekoná, ale s ohledem na použité prostředky dávám 2* a třeba si mezi kuřáky své fanoušky najde. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](7.2.2013)

 • zette
  **

  Namet skoro jako u Truffautoveho 451° Fahrenheita:-). No, zakazy pribyvaji a koureni to asi odnese mezi prvnima... Tema zajimave, nekolik pasazi vtipnych, hlavne uvodni vypraveni nejstarsiho kuraka. Herci amatersti a podle toho to tak i vypada. I pres kratkou stopaz me film ke konci zacal nudit, ale divat se na to da.(15.10.2015)

 • - Původní natáčecí plán představoval deset dní. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Film byl kompletně zpracován v HD formátu 1080p. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - No Smoking získal hlavní cenu na PAFu. (Zdroj: ČSFD.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace