poster

Dívčí parta

 • USA

  The Clique

 • Slovensko

  Neserte nám Popolušku

Komedie

USA, 2008, 84 min

Komentáře uživatelů k filmu (41)

 • len.tilka
  **

  A dost, a dost, a dooost bezduchých filmů o stupidních bohatých Američankách...protože, kdo na to má jako asi koukat? Proč tam aspoň není nějaký pořádný příběh? Obyčejná, minimálně podle filmu, antimódní příšerka se nakempí i s celou rodinou včetně šmátlavýho bratra do domku místní smetánky (všechno si pořádně zdokumentuje foťákem), kterýmu vévodí mladší hnědovlasá verze Paris Hilton a oni to tu natáhnou do 84 minut. Myslim, že tohle neni ani film na odpočinutí nebo vypnutí mozku, protože celou dobu přemýšlíte, jestli v tom je něco víc než to stokrát ohrané "buď sama sebou a počkej si, jsi přece v americkém filmu! Ti co nejvíc trpí se dočkají spásy a těm pipinám, co tě tu šikanujou, život nejvíc namele tu jejich hubu potřenou nejnovějším leskem na rty nebo projdou radikální změnou, jejich pokřivený charakter se napraví a vy se stanete kámoškama na celý život!!" blahblahbl...když to neuvidíte, o nic nepřijdete.(15.2.2014)

 • Enšpígl
  ****

  V poslední době hodně koukám na filmy pro dvanáctitletý holky asi jsem v nějakým přechodným stadiu nebo co, ale dokud nebudu na záchodě sklápět prkýnko ještě není úplně zle. Vlastně mě vůbec nepřekvapilo, že film kde se řeší problémy pubertálních pipin se mě líbil a emočně jsem mu propad, když ani za šest let svého působení na csfd nejsem schopen odpovědět na otázku : Kdo jsem / Co jsem. Teď tam mám napsáno, že jsem Gogo, což taky není úplně přesný, ale občas moje komentáře vypadají, jako by je psal Gogo. Třeba teď tady píšu úplně zbytečný bláboly a kdybych tady nic nenapsal vyšlo by to na stejno a přitom jsem původně chtěl jen napsat, že Claire mě byla jako jediná z těch všech sympatická. Jinak tá dívčí parta v čele s Massie by se ideálně hodila na fotbal, ale jen v případe že by došli kopací míče.(7.10.2010)

 • Dever
  **

  // Production Companies: Alloy Entertainment //(8.6.2011)

 • Pethushka
  ****

  Dívčí stylovka plná luxusních značek a rozmazlených holek. Narozdíl od většiny podobných filmů, tvůrci alespoň tuší o čem je řeč. Náctileté herecké obsazení je docela snesitelné, hudba perfektně ladí s puberťáckou atmosférou. 3,5* a kvůli nízkému hodnocení zde, dávám 4.(12.6.2011)

 • freddy
  **

  Tohle je skrz naskrz průměrný film, možná dokonce spíše podprůměrný film, který zřejmě ani nějaké vyšší ambice neměl, a podle toho také vypadá výsledek. Jistě, film je to asi spíše určený pro náctileté divačky, které snesou všechny různé hrůzy na Disney Channel, takže stoprocentně se jim asi bude líbit i tohle. Ale pokud se na to dívám já jako muž, kterému 20 let bylo už před třemi lety, tak jsem chvílemi nebyl dalek od toho, aby mě z těch ztřeštěných namyšlených pipinek rozbolela hlava. Naštěstí na scéně hlavní čtveřice není nikdy déle, než je nezbytně nutné, a docela to zachraňuje postava Claire, která tam je snad jediná normální. Ale jinak tohle rozhodně není žádný filmový výkvět a dokonce bych to ani neoznačil za teenage komedii, protože tady se neobjevuje téměř žádný kluk, což z tohoto filmu opravdu činí záležitost zacílenou pouze pro dívky. Jak tak nad tím přemýšlím, tak je opravdu těžké vyzdvihnout z tohoto filmu něco, co se povedlo. Zkrátka jsem to nějak přetrpěl, film jsem dokoukal až do konce, kde jak jinak vše končí šťastně a všechny hlavní hrdinky jsou spokojené, zkrátka konec, který není příliš reálný, ale diváka potěší. Film balancuje někde mezi dvěma a třemi hvězdami a nakonec tedy volím ty dvě hvězdy, protože ty hlavní hrdinky byly po větší část filmu naprosto nesnesitelné. Ještě, že to na našich školách nevypadá stejně jako na těch amerických.(10.5.2010)

 • Arkos
  ***

  Žádné veledílo, ale klasická komedie pro -náctileté slečny, na kterou se však dá v pohodě dívat a může se i líbit.(25.7.2009)

 • Pilda17
  *

  2/10 = 25%(25.8.2009)

 • Tsuki
  **

  V poslední době zjišťuju, že vlastně nevidím pořádný důvod, proč být zarytým odpůrcem podobných naivně holčičích filmů. Ano, Clique bylo místy vážně stupidní. Snad každý člověk, který už opustil svá náctiletá léta, si musí myslet, že Massie a její kamarádky jsou nehorázné krávy a Claire je hloupá slepice, která neví, co chce. Ale když se nad tím zamyslím, neměl snad každý okolo třináctého roku života podobné trapné období, kdy se mu hlavou honily najrůznější naivní myšlenky a choval se někdy jako naprostý pitomec? Pokud se na to podívám z téhle strany, tak nevidím důvod, proč podobné filmy zatracovat. I Clique mi ve výsledku přišlo jako milý průměrný film. A připomněl mi, jak ráda bych se aspoň na chvíli vrátila do toho bezstarostného období, kdy mi bylo dvanáct. :) ~(2,3)~(14.4.2012)

 • rikitiki
  ***

  Holky jsou mrchy. A to i když se chovají a oblíkají jako středostavovské paničky, jako v tomhle dílku. Ten vkus i dialogy jsou přehnané. ale ten pocit zrady a odmítnutí docela sedí. Jo a hlavní mrcha umí profesionálně mrskat obočím.(25.2.2018)

 • ARI50
  odpad!

  Ja bych je muselto vyliskat tohle byla katastrofa.(20.8.2017)

 • honajz
  *

  Dívčí asi komedie o ošklivém kačátku, které nedokáže zapadnout do zavedené party děvčat, ale nakonec vyhraje. Rodiče mladé dívky se přestěhují do domu pro hosty na pozemku bohaté soukromé dívčí školy, kde vládnou místní dívky z místních bohatých rodin. Ty mezi sebe samozřejmě tuhle novou cuchtu nejen odmítají pustit, ale strefují se do ní, kde a jak to jde. Jak to však chodí, všeho dočasu a otloukánek nakonec zvítězí... Trochu pohádka, trochu dívčí uječenost, a protože nejsem holka, nedokážu tento film dále objektivně posoudit. Čím mne film negativně zaujal, že si zde 14letý holky hrají na 12leté slečny a vypadají na 16... DVD nabízí na výběr různé jazykové verze menu, ale nakočí jen to anglické. Bonusy zahrnují dokument o výběru hereček (6:37), rozhovory a záběry z natáčení (10:26), dokument o kostýmech (9:24), závěrečné castingové zkoušky ve studiích Warnerů (6:43), nepovedené scény (4:39) a nahrávání ústřední písně ve studiu (2:56) - vše jen s GB titulky. Pokud jde o českou podporu, je zde jen český dabing, české titulky tu skutečně nejsou!!!(17.8.2019)

 • PauloZ
  odpad!

  Po 20 minutách jsem měl opravdu dost!(6.8.2010)

 • peter12
  odpad!

  Pre niekoho je tento film super a pre niekoho kravina.Ja patrím do druhej kategórie.Zas jeden z tupých teenagerovských akože komédií,bez studu s totálne debilnými dialógmi,bez kúska nápadu a hlavne samými klišé.Rozmýšľam že tento film zakopem na záhrade vykopem ho za 30rokov aby tie ďalšie generácie vedeli aké kok..... sa točili v našej dobe.Hádam keby som mal o 20r.menej dám 4* ale nemám tak dávam....(1.1.2014)

 • OG_Swifty
  **

  Takže v souhrnu je to o tom, že do dívčí party nějakejch dvanáctiletejch rozmazletejch štětek se snaží dostat outsider z Floridy. Klasický plot leader bandy bohatá svině vs. hodná chudá outsiderka. Co je na tom zarážející je to, že jim je všem 12, tudíž různý módní dialogy o tom, co se nosí a co bylo na jaký straně časopisu T-Vogue, jsou dost překvapivý vzhledem k jejich věku. Jejich věku je adaptovaný vlastně celý film (domácí úkoly, první pusa, venčení psa atd.) a člověk se musí připravit na dávku píčovin. Ale docela mě to bavilo, takže se nad to povznesu a dám tomu lepší hodnocení, než jaký by si to reálně zasloužilo (za předpokladu, že nejste šimpanz testovaný v kosmetický laboratoři).(6.6.2016)

 • kaylin
  **

  Ženský jsou k sobě navzájem jak mrchy. Ale je tu cesta...(16.5.2018)

 • Tomik.
  ***

  Americký film, natočený podle docela slavné předlohy (knihu jsem četl). A mám z toho opravdu rozpačité pocity! Určitě bych se zamyslel nad označením „teen“ komedie, jelikož se zde nevyskytuje skoro žádný kluk a to dělá z tohoto snímku záležitost určenou čistě pro náctileté slečny. Děj je tak jednoduchý, že už by snad ani jednoduší být nemohl, téměř nulová práce ve filosofii postav (až na konci dojde, „zcela nečekaně“, k nápravě těch neuvěřitelně namyšlených, zhýřelých, amerických dívek), častokrát jsem si říkal, že kýčovitější film jsem ještě neviděl. Co se mi teda na tomto snímku tak líbilo, že jsem mu dal 3*? Asi to bude ten neuvěřitelně reálný obraz ze života dívek z „lepší společnosti“ (rozuměj životnímu stylu a úrovni, které se většina v životě ani nepřiblíží). Bylo to tam nádherně vykresleno, jelikož ty dívky měly „vše“: velký přepychový dům, vlastního řidiče, chodily na exkluzivní soukromou školu, v jejich největší zálibě – nakupování oblečení a různých doplňků si mohly dovolit cokoliv (každý den měla každá z nich nový set oblečení v ceně několika stovek dolarů), ale jednu věc postrádaly a to přátele! Ty si za peníze prostě nekoupíš! A svým nadutým a arogantním chováním si každý den více a více podkopávaly nohy. Na konci filmu byla jasně patrná morální převaha oné „vesničanky“ (Claire), peníze v tomto momentě ztrácely na hodnotě. Musím také zdůraznit vynikající herecký výkon Elizabeth McLaughlin, zahrála svou roli naprosto bravurně (těžko si lépe představit „větší potvoru“). To vše podpořeno poměrně kvalitním soundtrackem a jsme na třech hvězdičkách. Jednoduše řečeno, žádná bomba to teda není, ale své kvality, zejména myšlenkového charakteru, to v určitých místech určitě má.(26.3.2011)

 • Joker Punx
  odpad!

  Strašná sračka! Stačilo mi to vidět jednou a už nikdy víc! Film pro ty samý dilinky co hrajou v tomhle odpadu!(12.4.2018)

 • sheldonka.
  **

  No ano, typický film pro malé holky. Žádná sláva nikdy nepřijde. Příběh holky, která přijde na novou školu a jak to tak bývá, moc si nepadne do noty s místními "kráskami". Kolikrát je podobné téma omýláno. Neříkám, že by se to nedalo vydržet, ale konec už si domyslíte v prvních 20ti minutách a pak jen čekáte a čekáte na to, že to skončí přesně tak, jak jste si mysleli.(6.11.2011)

 • korndaddy
  *

  Jsem rád za penis.(24.11.2013)

 • spiritus
  **

  Ona to není až taková blbost jak jsem čekal. Film si pustila žena a očkem jsem pokukoval až jsem pozornost přenesl naplno. Kupodivu, jak tento žánr moc nemusím, tak se to skutečně dalo. Film pojednává o takovém tom typickém teenagerovsém americkém tématu - školní party a snaha outsiderů dostat se do nich. Ok. Bohužel celé to zvoral konec, který je prostě useknutý, jako by se jednoduše režsérovi už dál nechtělo točit a film nějak rozumně uzavřit. No nic, tak snad příště. Na víc jak 2* to tím pádem ani náhodou nemá.(22.9.2012)

 • lu-cinka
  **

  tak trosku protivny sprosty holky...(17.11.2010)

<< předchozí 1 2 3