Dívčí parta

Clique, The

Neserte nám Popolušku

Komedie

USA, 2008, 84 min

Super komedie na páteční večer. Já se pobavila a to mi stačí. Obsazení vcelku dobré až na Bridgit Mendler, kterou opravdu nemusím. Četla jsem dívčí partu i jako knížky, takže jsem přesně věděla, co se kdy stane.. což mi malinko ubíralo na kvalitě filmu, ale je to jedna z mála zfilmovaných knížek, kde nevynechali žádnou scénu. 70%(14.12.2012)

V poslední době hodně koukám na filmy pro dvanáctitletý holky asi jsem v nějakým přechodným stadiu nebo co, ale dokud nebudu na záchodě sklápět prkýnko ještě není úplně zle. Vlastně mě vůbec nepřekvapilo, že film kde se řeší problémy pubertálních pipin se mě líbil a emočně jsem mu propad, když ani za šest let svého působení na csfd nejsem schopen odpovědět na otázku : Kdo jsem / Co jsem. Teď tam mám napsáno, že jsem Gogo, což taky není úplně přesný, ale občas moje komentáře vypadají, jako by je psal Gogo. Třeba teď tady píšu úplně zbytečný bláboly a kdybych tady nic nenapsal vyšlo by to na stejno a přitom jsem původně chtěl jen napsat, že Claire mě byla jako jediná z těch všech sympatická. Jinak tá dívčí parta v čele s Massie by se ideálně hodila na fotbal, ale jen v případe že by došli kopací míče.(7.10.2010)

• spiritus

Ona to není až taková blbost jak jsem čekal. Film si pustila žena a očkem jsem pokukoval až jsem pozornost přenesl naplno. Kupodivu, jak tento žánr moc nemusím, tak se to skutečně dalo. Film pojednává o takovém tom typickém teenagerovsém americkém tématu - školní party a snaha outsiderů dostat se do nich. Ok. Bohužel celé to zvoral konec, který je prostě useknutý, jako by se jednoduše režsérovi už dál nechtělo točit a film nějak rozumně uzavřit. No nic, tak snad příště. Na víc jak 2* to tím pádem ani náhodou nemá.(22.9.2012)

• atmen

Celkem sympatická dívčína jménem Claire se přestěhuje s rodiči do nového města. Přechodným bydlištěm se stává dům nejpopulárnější dívky v místní škole Massie. Ta a její tři kamarádky vládnou celé škole a určují, co je trendy a co out. Když se ovšem rozhlédnete po žácích (spíše žákyních), tak těžko rozeznáte, kdo patří do které skupiny. Všichni totiž vypadají, jak z titulní stránky časopisu Vogue a za jejich povrchní, snobské chování by je měli rodiče preventivně mlátit už po ranním probuzení. Claire chce zapadnout, a tak se začne projevovat podobně. Po hodině a čtvrt dojde k procitnutí a uvědomění, čímž se dostanou morální hodnoty na samotný piedestal. Ale toto pětiminutové intermezzo už nedokázalo přebýt mé předsudky k jednotlivým postavám, které se ve mně nahromadily během této komedie.(12.7.2009)

Můžete to brát vážně a skřípat po celou dobu zuby,, nebo se jen bavit. Jde o přerod jedné dívky v zombie a následnou cestu zpět mezi smrtelníky. Ta poslední část se ve většině podobných dílek nevyskytuje. Také to je občas vtipné, svým způsobem (třeba věta: patří k nám, ne). Claire má v českém znění příjemně neoposlouchaný hlas :-)(18.9.2009)