Dívčí parta

Neserte nám Popolušku

Komedie

USA, 2008, 84 min

• Tsuki

V poslední době zjišťuju, že vlastně nevidím pořádný důvod, proč být zarytým odpůrcem podobných naivně holčičích filmů. Ano, Clique bylo místy vážně stupidní. Snad každý člověk, který už opustil svá náctiletá léta, si musí myslet, že Massie a její kamarádky jsou nehorázné krávy a Claire je hloupá slepice, která neví, co chce. Ale když se nad tím zamyslím, neměl snad každý okolo třináctého roku života podobné trapné období, kdy se mu hlavou honily najrůznější naivní myšlenky a choval se někdy jako naprostý pitomec? Pokud se na to podívám z téhle strany, tak nevidím důvod, proč podobné filmy zatracovat. I Clique mi ve výsledku přišlo jako milý průměrný film. A připomněl mi, jak ráda bych se aspoň na chvíli vrátila do toho bezstarostného období, kdy mi bylo dvanáct. :) ~(2,3)~(14.4.2012)

• honajz

Dívčí asi komedie o ošklivém kačátku, které nedokáže zapadnout do zavedené party děvčat, ale nakonec vyhraje. Rodiče mladé dívky se přestěhují do domu pro hosty na pozemku bohaté soukromé dívčí školy, kde vládnou místní dívky z místních bohatých rodin. Ty mezi sebe samozřejmě tuhle novou cuchtu nejen odmítají pustit, ale strefují se do ní, kde a jak to jde. Jak to však chodí, všeho dočasu a otloukánek nakonec zvítězí... Trochu pohádka, trochu dívčí uječenost, a protože nejsem holka, nedokážu tento film dále objektivně posoudit. Čím mne film negativně zaujal, že si zde 14letý holky hrají na 12leté slečny a vypadají na 16... DVD nabízí na výběr různé jazykové verze menu, ale nakočí jen to anglické. Bonusy zahrnují dokument o výběru hereček (6:37), rozhovory a záběry z natáčení (10:26), dokument o kostýmech (9:24), závěrečné castingové zkoušky ve studiích Warnerů (6:43), nepovedené scény (4:39) a nahrávání ústřední písně ve studiu (2:56) - vše jen s GB titulky. Pokud jde o českou podporu, je zde jen český dabing, české titulky tu skutečně nejsou!!!(17.8.2019)

• sheldonka.

No ano, typický film pro malé holky. Žádná sláva nikdy nepřijde. Příběh holky, která přijde na novou školu a jak to tak bývá, moc si nepadne do noty s místními "kráskami". Kolikrát je podobné téma omýláno. Neříkám, že by se to nedalo vydržet, ale konec už si domyslíte v prvních 20ti minutách a pak jen čekáte a čekáte na to, že to skončí přesně tak, jak jste si mysleli.(6.11.2011)

• migele

Klasický příběh, kdy jednu černou ovečku nenávidí zbytek stáda. to se pak obrátí a na konci se všichni mají rádi. Jak jsem v komentářích už četl a musím zdůraznit, mít 11-15 let docela sympatizující film, Ovšem je mi víc. Příběh je předvídatelný a okoukaný z jiných filmů. myslím že průměrné hodnocení je objektivní. 2*(7.2.2011)

• OG_Swifty

Takže v souhrnu je to o tom, že do dívčí party nějakejch dvanáctiletejch rozmazletejch štětek se snaží dostat outsider z Floridy. Klasický plot leader bandy bohatá svině vs. hodná chudá outsiderka. Co je na tom zarážející je to, že jim je všem 12, tudíž různý módní dialogy o tom, co se nosí a co bylo na jaký straně časopisu T-Vogue, jsou dost překvapivý vzhledem k jejich věku. Jejich věku je adaptovaný vlastně celý film (domácí úkoly, první pusa, venčení psa atd.) a člověk se musí připravit na dávku píčovin. Ale docela mě to bavilo, takže se nad to povznesu a dám tomu lepší hodnocení, než jaký by si to reálně zasloužilo (za předpokladu, že nejste šimpanz testovaný v kosmetický laboratoři).(6.6.2016)