Středoškolský outsider Will se spřátelí s dívkou, která na škole patří mezi nejoblíbenější. Prapodivnou dvojici svede dohromady jejich láska k hudbě, přidá se k nim i podivínka Sam a společně založí rockovou skupinu, s níž se přihlásí do hudební soutěže...  Když se mladík jménem Will přestěhuje s matkou do New Yersey, nezná nikoho. Na střední se spřátelí s podivínkou Sam a překvapivě i se školní hvězdou Charlotte. Charlotte se rozhodne společně s Willem a Sam založit kapelu, která by vyhrála v obří bitvě hudebních skupin, a zároveň se tak pomstít Charlottinu ex-příteli a jeho skupině "muzikantů". (oficiální text distributora)

Trailer

Fr

Milý W.Burtone. Na Vašich stránkách jsem se dočetl, že jsi manažerem skupiny I Can't Go On, I'll Go On...... a přeju hodně štěstí. David Bowie..... Will není zrovna sebevědomej a šťastnej teenager. Ale jestli máte rádi pohádkové variace na téma: Jak chudák ke štěstí přišel – jste tady správně! A i když se to dlouhou dobu tváří, že se tu problémy amerických středoškoláků budou řešit jen rockovou hudbou, nakonec to sklouzne k typickýmu ,,muzikálovýmu“ klišé. Škoda. Není zde tolik rockových fláků jako třeba u Jacka Blacka, ale zase je tu Alyson Michalka a Vanessa Anne Hudgens, který jsou o hodně hezčí. Prostě něco za něco. A ať už byl váš favorit kdokoliv, BANDSLAM vyhráli......(neřeknu)! K metalu to má daleko jako já do Ostravy, ale má to bejt jen odlehčená teen zábava a rockovější alternativa k Haně. Montaně. (Myslím). Důležitý je, že všichni najdou to co hledaj! Herci samozřejmě. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Místo deníčku píšu dopisy Davidu Bowiemu. 2.) Chci vidět rodný místo PUNKu. 3.) Taky jsem kvůli rockovýmu koncertu prošvihl první rande. 4.) Chci si vedle vyznavačů Muzikálu ze střední připadat jako ,,chlap“. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * Víte že? Ve filmu zazní hodně muziky a na své si přijdou hlavně fanoušci D.Bowieho? My ostatní můžeme být potěšeni třeba songem od The Velvet Underground nebo Sex Pistols...... ()

sochoking

" Dowey Dowey Do- we wanna rock? " je najbombastickejšia hláška celého filmu! Lisa Kudrow ma tiež veľmi potešila so svojimi ksichtami a Bowie na záver filmu.... tak to mi hlava nepobrala! Veľkým pozitívom pre mňa bolo i to, že Will do kapely vniesol sviežosť ska miesto pridrbaných popíkových sračiek ( v celom filme je ich aj tak požehnane ) . Ja som si toto užil na plné gule a neváham ísť s hodnotením úplne na maxa ! ()

dO_od

// Oh no, one more stupid highchool movie about getting laid and I'm gonna kill myself. A zkuste mi někdo říct, že to je o něčem jiném. Jasně, je to moje chyba, že jsem se na to vůbec díval ale proboha, že to vůbec ti lidi mají zapotřebí točit tyhle shity. No nicméně na cílovku (jak to tak vypadá moje třináctiletá sestra do ní patří) to funguje a ta hudba nebyla zase tak špatná, tudíž ty dvě silnější hvězdy si to asi zalouží, krom toho jsem si teď vzpomněl, že taky existuje hrůza jménem High School Musical a to je teprv peklo. Rock On - 45% ()

Xmilden

Film mi nabídl vše co jsem očekával, až jsem se divil jak romanticky začínám v poslední době uvažovat. Ale pojďme zaplašit tyto vibrace a raději se vrátit k filmu. Až na několik jasných náboženských narážek v textech písní je to velice koukatelná záležitost s účastí neotřelých herců, s armádou pěkných písniček a taky se zde člověk dozví co je potřeba udělat těsně před prvním polibkem:) V roli matky potěší Lisa Kudrow a v roli Sa5m se zjeví krásná Vanessa Anne Hudgens. Ale ani ta mě nedonutí abych se někdy kouknul na Muzikál ze střední. 55% ()

Tsuki

Role Lisy Kudrow skvělá! Jinak ale docela slabota. A divím se, že byl David Bowie ochotný se v něčem takovém objevit, protože z hudbeního hlediska to bylo taktéž poměrně slabé. Ať přemýšlím jak chci, kromě Lisy Kudrow mě tam vážně nic nezaujalo. Troufám si říct, že z "teenage filmů" je mnoho lepších. ~(1,8)~ ()

• Vanessa Hudgens si zpočátku chtěla zahrát Charlottu. Nakonec dostala roli Sa5m. (Avalon820)
  • Původní název filmu byl Will, potom to měl být Rock On a nakonec z toho vznikl Bandslam. Do kin šel pro změnu pod názvem Tiger Station. (Avalon820)
  • Konečné obsazení rolí se hodně lišilo od původních představ filmařů. Bena (Scott Porter) si měl zahrát Cody Linley a Willa (Gaelan Connel) zase Liam Aiken. (Avalon820)