Začiatok 20. storočia. Obávaný zlodej dobytka Wes Anderson, zvaný Moonlighter (Fred MacMurray) konečne skončil vo väzení, no rančeri sa nechcú spoliehať na zákon a rozhodnú sa ho potrestať sami. Predtým, ako vniknú do väznice, je ale Wes premiestnený do inej cely, aby sa mohla tá jeho vyčistiť a dôjde tak k neodpustiteľnému omylu, keď si ho zamenia s neškodným čiernym pasažierom, ktorý sa chcel vykúpiť upratovaním. Ten je vášnivým davom obesený a Wes, vidiac to pri úteku na vlastné oči sa ho rozhodne pomstiť. Počas jednej z týchto akcií je postrelený a tak sa rozhodne vrátiť domov k mame, bratovi a dávnej láske Rele (Barbara Stanwyck), ktorá sa po dlhých rokoch márneho čakania rozhodla, že sa vydá za jeho brata Toma (William Ching). Tom však obdivuje bratov zločinný život a tak keď sa objaví v meste Wesov parťák Cole Gardner (Ward Bond) s plánom na vylúpenie banky, rozhodne sa k nim pridať. (Dale)

Dale

Od romantického westernu som čakal niečo nenáročné, ale nakoniec z toho bol solídny vážny western len s minimom romantiky. Síce ani akcie veľa neponúkol, no príbeh bol zaujímavý, nechýbali drsné charaktery a presvedčiví herci. Barbara v jednej z tých lepších westernových úloh, Fred MacMurray zvládol úlohu gangstera v pohode, Ward Bond typický krívák a Jacka Elama si tu dlho neužijeme. Zaujme vtipná príhoda s pohrebom. Pre mňa prekvapenie a jeden z tých lepších westernov svojej doby. 70% ()