Dej hry je situovaný do obdobia Vianoc. Rodina Jakubcových mala skutočne najviac predpokladov k pokojnému prežitiu Vianoc.Neočakávané matkino vytknutie členka však narušilo rodinnú atmosféru. Matka pracuje ako sociálna pracovníčka a ako členka opatrovateľskej služby si chcela plniť svoje povinnosti voči prestárlym spoluobčanom i počas Vianoc. Zo vzniknutej situácie sa vyostria i rodinné a generačné problémy v rodine Jakubcových. Spoznávame i atmosféru Vianoc v ďalších rodinách a nakoniec všetko dospeje k šťastnému koncu. (oficiální text distributora)

mchnk

Humor (chvílemi až tajtrlický) i výborné drámo. Žel přírodo, dosti nevyvážené. Jinak klasicky vynikající herectví slovenských protagonistů, ze kterých mne tentokrát nejvíce zaujala Katarína Orbanová. ()

Martin741

Ja som vedel, ze Elo Romancik /Kladivo na Carodejnice/ este hral aj po Kladive v dobrych filmoch ...... najlepsia Marta Gogalova, ukazala sa ako dobra reziserka ...... 80 % ()

Autogram

Film nie je ani priemerný, skôr veľmi slabý a trápny. Kým scény s mladými sa ešte dali vydržať, tie so starými odkázanými ľuďmi boli katastrofálne. Ukážka toho, ako scenár nemá vyzerať a nedá sa to ospravedlniť ani požiadavkami doby na súdruhovanie a úlohu ROH. –––– Vybavíme to úradnou cestou. Prídem ku vám ako tajomník ROH a úradne si ťa od ocinka vyzdvihnem. ()

Tipko

Zaujala ma tu najviac postava dcéry, ktorá ku koncu začala pomáhať svojej matke s opaterou a navštevovaním starých ľudí, o ktorých sa nikto v podstate nezaujímal. Záver s tým popíjaním mohli vynechať. Trochu v tomto filme vidím aj výčitku pre nás kresťanov. Je zahanbujúce, že komunisti sa často vedeli láskavejšie správať k iným a pomáhať im (iste nie všetci a vždy!), ako niektorí kresťania. Mali by sme si preto z filmu z niektorých vecí zobrať príklad, zvlášť k milému správaniu sa k druhým a zo všímania si potrieb hlavne starších ľudí. ()

Hombre8

Mozaika mezilidských vztahů v normalizační inscenaci, dobrá tak akorát na vyplnění prázdného času při sledování televize. Z mnoha nudných klišovitých scén zaujala snad pouze ta s Hubou a Prechovskou, která i celkově nejlíp zahrála. ()