Pôvodný 8 - dielny úsmevný rodinný seriál, ktorý rieši vzťahy medzi rodičmi a deťmi.

Jednotlivé časti:
1.-Môj pes je šťastný
2.-Dlhá cesta domov
3.-Pokusné dieťa
4.-Ako som išiel taxíkom do školy
5.-Mládeži neprístupný
6.-Keď sa oco volal Marienka
7.-Darček k narodeninám
8.-Telegram od tety Milky (oficiální text distributora)

javlapippi

Hlavný hrdina si žije svoje zidealizované panelákové detstvo v normalizovanej socialistickej spoločnosti v nenudiacich epizódach rozumnej dĺžky. Nechýba poučenie ani humor. Slabší rozbeh, ale potom to dostane šťavu. Vynikajúca bola epizóda kde si rodičia na jeden deň vymenia roly, taktiež pokus o návštevu kina s mládeži neprístupným programom alebo do školy jedine volgou. Otcovsko-synovské skotačenie na Pajštúne mi chvíľami evokovalo najlepšie tripové scény svetovej kinematografie. Hodne dobré. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.6.1981 - skvelý a zábavný seriál pre mládež, ktorý ak ma pamäť neklame, zostal nepoznačený ideológiou. Kultovou sa pre mňa stala epizóda o tom ako sa partia školákov pokúsi prešmyknúť na neprístupný film a epizóda s nezabudnuteľnou TARAGEĽovou hláškou "Na Pajštún !" :-) (9.2.2009) ()

vitekpe

Kvalitni, pro mladez urceny, slovensky serial. Prirozene detske herecke vykony, hezky natoceno. Kazdy dil ma v sobe nejake edukativni poselstvi. V ramci zanru bezproblemovy zazitek. Par vtipnych mist. ()