Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Středoškolská profesorka Zuzana Erhardtová si ráno jde zaběhat, přestože je mizerné počasí, zatímco její dcera Isabella, která chodí do téže školy, kde matka učí, dá přednost nezdravé snídani a několika šlukům z cigarety. Matka s dcerou si v poslední době vůbec nerozumějí. Zuzana těžce nese rozvod s Georgem, který byl její velká láska, ale nyní si našel mladičkou snoubenku. Už dva roky chodí na sezení k psychiatrovi a všemožně se snaží dát si život do pořádku. Šestnáctiletá Isa je ale normální mladá holka, které matka připadá staromódní a zkostnatělá. Brzy se má rozhodnout, komu bude Isa svěřena do péče, a dívka vážně uvažuje o tom, že bude chtít k otci. Právě když spolu jedou Zuzana a Isabella v autě, rozpoutá se nad Kolínem silná bouře a do jejich auta uhodí blesk. Překvapené ženy zjišťují, že si vyměnily těla: v Isabellině mladém těle sídlí její matka, a naopak... Obě jsou naprosto zděšené a nevědí, co si počít. Pro jednou se obě ve škole mohou omluvit, ale napořád to nepůjde. Isa chodí se spolužákem Bastym a Zuzaně se dvoří kolega Petr. Zuzana se ale bojí navázat nový vztah a jeho dvoření sveřepě odmítá. Teď se však obě ženy začnou pro své okolí chovat nanejvýš podivně: změní se nejen jejich oblečení, ale také způsoby: zatímco z Isy je škrobená mladá žena s ulíznutými vlasy, Zuzana se na hodinách často „odváže“, až tomu studenti nemohou uvěřit. Navíc je jasné, že o chemických pokusech toho moc neví, což je dalším zdrojem jejich údivu. Vše zpovzdálí sleduje sociální kurátor Adamczyk, který se má u soudu vyjádřit, ke kterému z rodičů by podle jeho názoru měla být Isabella umístěna. Vše si pečlivě nahrává na magnetofon a také on se občas nestačí divit... Dojde ale i k několika mnohem vážnějším incidentům: profesoři už nějakou dobu podezírají studenta Sachu, že ve škole prodává drogy. A Zuzana v Isině těle si to teď může ověřit: Sacha, který pochopitelně o výměně nic neví, jí drogy nabídne, a ona to ohlásí ředitelce. Isa se okamžitě stává sprostou udavačkou a celá třída se k ní obrátí zády. Zuzana coby Isa také otci řekne, že si všechno rozmyslela a že raději zůstane u matky. To se velice hodí do krámu otcově milence Amandě, která si jen těžko dovede představit, že by mohla žít pod jednou střechou s puberťačkou, ačkoli se snaží to na sobě nedat znát. Problémy jsou i s Bastym a profesorem Petrem, kteří své lásky skutečně nepoznávají… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Handle 

všechny recenze uživatele

Opakovaný vtip není vtipem.. Krom toho hrozně natočené, nesympatičtí herci, ani jednou jsem se nezasmál.. Nuda. ()

AngiS 

všechny recenze uživatele

Splněné přání , Podivný pátek, Mezi námi děvčaty ( což se mi líbilo nejvíce) ..... Vždyť je to všechno na jedno brdo.. A tady je to navíc plný Němců. Ale jedna věc je jistá.. V jejich kůži bych skončit nechtěla. ()

Reklama

Tominecek 

všechny recenze uživatele

Novější německé zpracování tématu výměny těl mezi matkou a dcerou, které se nemají moc rády a najdou k sobě cestu až díky této lapálii. Stejné téma už nabídla například americká komedie s Jodie Foster Podivný pátek. ()

Easykk odpad!

všechny recenze uživatele

Chtěl bych dát aspoň jednu, ale nevím za co. Totálně okopírované, nehorázně nevtipné, na pováženou úchylné, přicmrndle ubohé a s opravdu nesympatickými herci neukočírovatelně špatné. Tady už byl špatný jen nápad na tenhle film..kór v německém pojetí! ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Takovy ten klasicky klisoidni dej, dcera rebelka a upnuta matka se nemaji radi, tak si kouzlem prohodi role, tim se vzajemne poznaji a nakonec se vsechno krasne vyresi. Tady se kouzlem vyresili i vsechny hruzy, ktere ostatnim kolem sebe napachali. Kolikrat to jeste natoci ? ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama