poster

Dívka z Monaka

 • Francie

  La Fille de Monaco

 • anglický

  The Girl from Monaco

 • Slovensko

  Dievča z Monaka

  (festivalový název)

Komedie / Drama

Francie, 2008, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ddf76
  ****

  Dalsi film o jednom milostnem trojuhelniku s velmi dobrou ustredni trojici. Zadna premrstena stopaz a velmi dobre herecke vykony zdobi tento film, jako oddechovy film v pohode. (Louise Bourgoin je skvela baba :) ).(29.11.2009)

 • claudel
  ***

  Trochu zmatený film, který se neumí žánrově zařadit. Nicméně Fabrice Luchini se svojí bezkonkurenční francouzštinou, jemuž lze krásně rozumět každé slovo, dokáže utáhnout většinu komických scén a Roschdy Zem mu vydatně kryje záda. Louise Bourgoin musí nějak začínat a vypadá to, že bude trvat dlouho, než se jí podaří ze škatulky vydrápat. Anne Fontaine mě zatím příliš nepřesvědčila.(18.4.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $602,992Tržby Celosvetovo $7,517,370(6.7.2010)

 • Vančura
  *****

  Film, jehož dopad na mě byl přímo zdrcující. Suverénnější entrée na stříbrné plátno jsem nezažil - nejenže na něj Louise Bourgoin doslova vtrhla s odzbrojující razancí, ona ho zcela ovládla a strhla veškerou pozornost jen a jen na sebe. Celý ten film je prostoupen neuvěřitelnou energií této francouzské krásky, která si na svou první roli počkala až do 27 let - a díkybohu za to, že se nakonec dala na herectví, chce se mi dodat. Jsem zcela okouzlen a polapen do jejích tenat. Při sledování jsem se neubránil srovnání s klasickým snímkem z 30. let Modrý anděl, který podobně jako "Dívka z Monaka" zpracovává námět o nerovném milostném vztahu dvojice, jejíž asymetrie žene jeho mužskou polovičku nakonec do záhuby. Ačkoli jsou oba snímky zcela rozdílné jazykem, dobou i místem, oba lze považovat za vynikající variaci námětu o mužích, které osudová žena přivedla na samé dno. Pozoruhodná smířenost, s níž postava Bertranda přijala v závěru svůj úděl, je pro mě důvodem, proč jsem v úvodu svého komentáře hovořil o zdrcujícím dopadu po nájezdu závěrečných titulků. Mimořádně sevřená kompozice snímku a jeho vpravdě nečekaný závěr mě nutí k úvahám o tom, jak je v to našem životě se splácením našich hříchů, a zda se nám skutečně každý náš čin dříve či později vrátí. Kdo to ví, odpoví...(6.2.2013)

 • Thomick
  **

  Na Francouze fakt mimořádně rozpačitý. Děsně unylej úvod pro jistotu následovala fatální nerozhodnost nad tím, co že se to vlastně točí. Tragédie? Nějakej pokus o moderní baladu? Hořká komedie? No, ani jedno, a od každýho spíš míň než víc. Například vážný scény jsou jedna velká křeč (zářnej příklad: ta chvilka na záchodech nočního klubu), takřka nonstop; a nešikovně maskovaná pointa taky nebyla žádná bomba. Ale Louise permanentně v minisukni a někdy ani v ní ne ... to byla každopádně fantazie. Bravurní debut - právě její všeprostupující temperament a pozitivní energie mě jakž takž držely na nohou. (Výměnou za to mi byl docela protivnej sám hlavní hrdina).(8.6.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace