Storočie hokeja

• angličtina 100 Years of International Ice Hockey
Dokumentární / Sportovní
Slovensko, 2008, 53 min

Ivo Gogál (vypravěč), Marián Slovák (vypravěč)

Unikátny dokument STV v spolupráci s IIHF o najvýznamnejších momentoch medzinárodného ľadového hokeja od vzniku IIHF, 15.5.1908. Obsahuje jedinečné zábery z turnajov IIHF od r.1910, dominanciu Kanady v období medzi vojnami, vstup ZSSR – „Big Red Machine“ – na svetovú scénu, tím storočia – Kanadu 1972, americký zázrak na ľade, československé víťazstvá nad Sovietskym zväzom v r.1969, gól, ktorý sa dostal na poštovú známku, zlaté švédske double, spomienky hokejových legiend (Bibi Torriani, J.Golonka, Ph.Esposito, Wayne Gretzki, B.-A.Gustafsson, V.Tretjak, V.Fetisov, P.Bondra...) a mnoho ďalších historických filmových dokumentov. (oficiální text distributora)

Marek1991

Krásny dokument o celej histórii medzinárodného hokeja, zachytávajúci veľa udalostí, a osôb. Jeho najväčšou slabinou je práve jeho všeobecnosť, keďže sa jednalo o veľké výročie hokeja. Podľa mňa to chcelo naozaj aspoň 4 hodinový dokument alebo dokument rozdelený na viac častí s dlhou dobou trvania a viac podrobnejšou históriou, udalosťami a názormi ľudí a hokejistov. Som však zaň rád. ()

corpsy

Sú to len navešané obrázky na 53 minútovú šnúru, bez nejakej gradácie, alebo prekvapení. Ale dokonalo splňuje účel a tie obrázky sú jedinečné a nostalgické. ()

roswelll

Velice působivý a zajímavý dokument, který nám ukázal některé dosud nezveřejněné záběry i z šaten hokejových vítězů. Víc takových krásných nejen hokejových dokumentů. ()

MikO_NR_1909

Veľký potlesk tvorcom, že sa vŕtali v histórii, zháňali materiáli a kvalitne na európskej úrovni skonštruovali tento dokument. K vytknutiu akurát to, že sa rýchlo prebehli veľmi podstatné veci z histórie (mnohé ani neboli spomenuté - NHL absolútne, Canada cup 1987 ako naj turnaj v histórii atď.) a moderátori si splnili svoju úlohu v rámci možností - pretože je zrejmé, že veľkej väčšine ani sami nerozumeli. ()

sosi

Ďakujem tvorcom za tento skvelý dokument. Len škoda, že to bolo rýchlo prebehnuté, kde niektoré fakty by si zaslúžili určite väčšiu pozornosť. Obdivujem ľudí, ktorý sa v tom vŕtali a zháňali dokumenty. Priblížili ste mi vývoj hokeja a ako sa hral hokej pred 100 rokmi. Hlavne spomienky na hokejové legendy, ktoré som kvôli veku nemohol zažiť boli super. Som vďačný za tento dokument. ()

Moredogs

vyborny dokument ktori ukazuje vela veci ktore mnohi ludia ani nevedeli, už som ho par krat videl a tešim sa až ho zasa uvidim. ()