Reklama

Reklama

Úspěšná podnikatelka Zosia slaví na prahu nového tisíciletí čtyřicetiny s vysněným partnerem, scenáristou Kubou, a dcerou z prvního manželství Florkou. Netuší, že bláhové přání omládnout o patnáct let se jí splní… Ráno se probudí po boku exmanžela Darka, v bezčasí roku 1987, s vědomím, že ideální Kuba kdesi existuje a ona ho musí potkat a získat. Aby vrátila stav budoucí blaženosti, musí si ale pořídit dcerku a zapudit přízemního manžela. Především si však musí zopakovat minulost a znovu se přebrodit ubohostí někdejších poměrů. Úkol jí komplikuje znalost budoucnosti, ví totiž, jak politický zvrat ovlivní osudy přátel, ale současně zažije setkání s dávno mrtvou babičkou, která jediná věří v naplnění jejího snu o Kubovi... Režisér si efektně pohrává s rekvizitami obou časových rovin, s fantaskností i s otázkou o váze trojského koně, kterou v pohádkovém happy endu zvídavé Florce spolehlivě zodpoví ideální Kuba. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

swamp 

všechny recenze uživatele

Machulski - známý polský režisér (mj. Vabank I a II, Seksmisja či oba díly Kilera), který se opět rozhodl využít ve svém filmu cestování časem. Podařilo se mu tak natočil poměrně příjemnou komedii, která sice nenamlsá naše rozpapané jazýčky, ale jistě je alespoň osladí. Vytkl bych především pár nelogičností, se kterými si režisér mohl lehce poradit, škoda. ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Příjemná crazy komedie s výborným rozjezdem/expozicí, velice příjemným obsazením a takřka geniálním námětem, který však zůstal na úkor neúměrně natahované romantické linky na půli cesty za svým dostatečným zužitkováním a film je tak o půl hodinky delší, než by bylo záhodno. 7/10 (44. MFF KV - 8.7.08) ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Polsku kinematografiu velmi nemusim, a urcite mam radsej filmy Juliusza Machulskeho nez Krysztofa Kieslowskego. A zaroven je to posledny kvalitny Machulskeho film. Vo filme sa striedaju dve roviny -Polsko okolo roku 2008 a okolo 1987 - jedna zena v oboch casovych rovinach. Vyborne zobrazena realita Polska este za cias komunistickej totality. Kvalitne dialogy a namakana rezia Machulskeho - i ked na Kingsajz to uz nema : 80 % ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Nelogický děj, cestování časem bez příčiny je jedna věc, ale tady postrádá i účelu a tedy celý film smyslu (ne, nestačí mi, že někdo chtěl být zase mladý). Konfrontace hlavní postavy s komunistickou érou byla vytěžena při nejlepším průměrně, vtipných scén by se dalo napočítat na prstech jedné, při pozření drog/alkoholu dvou ruk a celé to optimistické, veselé ladění nabourává přetažená stopáž. Sledování není útrpné, ale úroveň je nízká a samotné rozuzlení násilné a opět téměř nesmyslné. 3/10 ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Velice slibný námět, bohužel potenciál, který téma návratu do komunismu má, je dost nevyužitý. Scén, kdy je hlavní hrdinka konfrontována s šedivou komunistickou realitou, je naprosté minimum, místo toho se celý film věnujeme jejím snahám napravit svůj milostný život. Naštěstí Ilona Ostrowská je tak milá a sympatická herečka, že se ani po dvou hodinách neomrzí. ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama