poster

Vánoční zázrak

 • Velká Británie

  The Christmas Miracle of Jonathan Toomey

 • Slovensko

  Vianočný zázrak Jonathana Toomeyho

Rodinný

Velká Británie, 2007, 91 min

Režie:

Bill Clark

Kamera:

Emmanuel Kadosh

Hudba:

Guy Farley

Střih:

David Freeman
(další profese)
 • freddy
  ****

  V nelehkém čase, kdy někomu z nás umře jeden z rodičů, zažíváme zajisté bolestnou ztrátu, ať jsme děti či dospělí. Hlavní hrdina tohoto příběhu Thomas se musí se ztrátou otce vyrovnat už ve svých zhruba 10 letech. A aby toho nebylo málo, Thomasova matka je nucena prodat dům a odstěhovat se i se synkem na farmu mimo město. Vypadá to, že neštěstí je dovršeno tím, že Thomas ztratil betlém tvořený ručně vyřezávanými dřevěnými figurky, který byl vzpomínkou na jeho Vánoce s otcem. Ovšem právě tato ztráta ho přivede k mrzoutskému místnímu řezbáři, který mu vyrobí nový betlém a chlapec se od něj mnoho naučí a vypomohou si navzájem. Tohle je úžasná sonda do života dvou rozbolavělých lidských duší na pozadí Vánoc. Jak řezbář, tak malý Thomas snad nemohou být více odlišní, ale právě v jejich odlišnosti je až překvapivě mnoho souznění a vzájemného pochopení, což dává filmu ohromný náboj. Film nabízí strhující příběh, který si plyne v pomalém tempu, ale přitom dokáže z diváka vymáčknout i slzu dojetí ve chvíli, kdy řezbář začne tvořit figurku Panny Marie a Ježíška. Tohle byl jeden z těch filmů, kde vánoční atmosféra není téměř žádná, ale zároveň film nabízí emoce, které k Vánocům patří, a tím je zvláštní a výjimečný. Rozhodně se jedná o nadprůměrný snímek, kterému uděluji čtyři hvězdy.(6.1.2012)

 • zdenny
  ****

  I podivínský morous může být člověk se zlatým srdcem. Navíc, když lidé neznají jeho životní příběh a drastickou ztrátu. Příběh o chlapci, jemuž zemřel ve válce otec a jeho matce, která se snaží jeho ztrátu vynahradit a alespon trochu zmírnit jeho bolest. Pěkný film, který navodí příjemnou atmosféru Vánoc.(24.3.2014)

 • Hejtmy
  ****

  Dickensovský příběh, který je v záplavě amerických komedií a třicetkrát viděných českých pohádek příjemným osvěžením na vánoční televizní obrazovce. Není to žádné veledílo, ale k obvyklé trapnosti to jako většina dětských vánočních filmů nezklouzne, herci jsou taky ucházející a příběh, i když ohraný, se dá na Vánoce zkousnout. 70%(24.12.2010)

 • Aky
  ****

  Klasický vánoční příběh začínající tragédií a postupně se vánočně rozvíjející do nezbytného a očekávaného happy endu. Filmu vydatně pomáhá výkon Toma Berengera obsazeného do pro něj nepříliš typické polohy.(2.1.2011)

 • hellstruck
  ***

  Takový vánoční nevánoční film, který příliš nenavodí tu správnou sváteční atmosféru, každopádně začátkem prosince to ani tolik nevadí. Z příběhu se dalo vytěžit daleko víc ( myslím především ze vztahu smutného řezbáře a chlapce) ; čekala jsem, že je stmelí ztráta blízkého člověka nebo že se alespoň vysvětlí, co se stalo řezbářově rodině. Ale ani jedno se nestalo, nehledě na to, že ze smutného Toomeyho se stal veselý Toomey v podstatě ze dne na den, což působí trochu nedůvěryhodně. I tak jsem byla chvílemi dojatá, atmosféra dřívější doby byla příjemná a působí jako příjemné "osvěžení" oproti ostatním "vánočním filmům". Pokud se Vám tenhle film líbil, určitě doporučuji podívat se na Legendu o Vánocích, která má podobnou atmosféru, ale je mnohem lepší a vánočnější.(6.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace