Film o filmu Ďáblova lest (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2009, 14 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Jednoduše řečeno - Strachova filmová a televizní tvorba mě baví.... A i když sem tam se musí tak trochu usmát - popřípadě pozdvihnout oboči, nic naplat, Ďáblová lest je dobrý film...., tj. koukatelný!!!! A o to přeci jde, není-li pravda?(28.9.2012)

Pěkná upoutávka na první Strachovu trilogii podle Vašíčka. Klasické postřehy herců a tvůrců jsou doplněny o vysvětlení, proč by právě tato krimi měla být zajímavější a o co v ní jde. Inu téma Ďáblovy bible není vůbec marné a pokud je to dobře napsané, jakože je, šanci k podívání si to zaslouží.(14.1.2010)

Lákavá prezentace. Serióznost zvyšují i odborníci, kteří komentují filmařskou fikci - Jan Schütz, vedoucí Městského muzea v Chrasti, a Jan Frolík, vedoucí archeologického výzkumu v Podlažicích. Trochu to připomíná Tajemství Maharalu. Scénárista Arnošt Vašíček, autor Strážce duší, vytvořil i scénář k Filmu o filmu a také ho režíroval.(12.2.2009)

Zase mi chybí větší množství informací co se jak natáčelo, mohlo by to být zajímavé. Nedozvěděl jsem se třeba, zda filmový archeologický výzkum v Podlažicích byl ten autentický, nebo byl vytvořen na přání filmařů - jednalo by se o velmi náročnou a veskrze do detailu provedenou rekonstrukci archeologického výzkumu. Rozhovory s herci jsou dobrá věc, ale zajímavější věci se odehrávají při natáčení...(5.8.2015)