Den matek 2 (neoficiální název)

• finský

Kuutamosonaatti

Moonlight Sonata, The

Komedie / Horor / Thriller

Finsko, 1988, 86 min

Krátký manuál pro modelky v případě ohrožení: - nepolámejte si nehty, patří modelingové agentuře - dávejte si pozor, komu je váš pejsek věrný - nejlepší otvírák na konzervy je sekera - boty na podpadku rozhodně nebudou nejlepší volbou na utíkání před pluhem - hlídejte si svoje kalhotky, nikdy nevíte, komu se mohou dostat do ruky .... Odpočinkový Finský masakr, který vlastně ani nějak moc masakrem není. V první polovině je krásná atmosféra zasněžené krajiny, nočního nebe s měsícem a opuštěné chaty. V druhé polovině na scénu vstupuje lehce buranská rodinka. Ta nedá pokoj modelce, co si sem na pár dní přijela odpočinout. Jeden z členů je tak trochu úchyl, který si chce alespoň sáhnout, druhý je tak trochu dement, co se rád toulá Laponskem a matička na ně dává občas pozor. Jelikož většinu finských filmů, co mám za sebou, tvořily snímky od Aki Kaurismäkiho, byl jsem velice mile překvapen, že i ve Finsku jsou pěkný holky (v jeho filmech žádná). Takže, kdo má rád finštinu, zasněžené Laponsko a pěkné celkem často nahé Finky, ten se u tohohle humorného filmu bude příjemně bavit.(15.1.2012)

Osemdesiatkový fínsky hixploitation - to znelo lákavo, Kuutamosonaatti však bohužiaľ náležite nenaplnil subžánrové kritériá a zamrzol kdesi na polceste k tomu, aby bol dobrým hororom. Síce sa tu vyskytuje ženská nahota aj prejavy psychopatického počínania a terorizovania bezbranných obetí, celé je to však podané až príliš odľahčenou formou a najhoršie je, že postava zdegenerovaného magora, od ktorého som si neustále sľuboval rozpútanie poriadneho finálneho masakru zostala napokon úplne nevyužitá a bola postavená skôr do komickej roviny.(10.12.2018)

• ARI50

Hnusný úchylak to se musí nechat, jenže pěkná a hlavné špatná kuchařka v zimě co tam asi děla že, kochala se krajinou, No film sice mám své kouzlo zimy ale jinak nemá nic co by dvakrát nabídl, no až někdy ke konci dalšího hnusáka prostě jednoduchá ničím zajímavá zaležitost.(5.1.2019)