Počátek

Inception

Počiatok

Thriller / Mysteriózní / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2010, 148 min

Komentáře uživatelů k filmu (3 995)

Vše co bych chtěl napsat je tady napsáno mnohokrát. Vynikající film.(22.11.2010)

Veľmi ťažko sa mi komentuje film, ktorý si už pred pár mesiacmi vyslúžil slávu, a napriek tomu zostáva v popredí. Niečo podobné Avatarovi, i keď je to úplne z iného súdku. Ale tak k filmu Inception : Veľmi ale veľmi zložitý film na moje gusto, fakt som zo začiatku nechápal rôznym veciam, nevedel si vyložiť súvis, dej a podstatu, ale všetko to prišlo ! :-) Už od film Shutter Island, ktorý bol premňa tiež menej pochopiteľný, som sa dopracoval až sem a vlastne som aj rád. Do polovici filmu som nebol moc nadšený, sledoval som to ako priemerný film s pár pauzami, ale od ďaľšej polovici mi film dával jasne na javo, že scenáristi stále môžu siahať hlbšie a hlbšie. Presne ako vo filme: "až do tretieho stupňa". Mimochodom, veľmi sa mi páčil Soundtrack, český dabing (obzvlášť L.DiCapria), herci, ich nasadenie, kostými, počítačová prepracovanosť, kompozícia, výprava, kamera a zdôrazňujem : brutálny námet filmu, ktorý ma úplne pohltil a ďakujem, že som si to mohol po dlhom očakávaní pozrieť. 5*(7.12.2010)

Slovy Terryho Gilliama, Phillip K. Dick tu byl první.(19.12.2010)

Hned na začátku řeknu, že 4 hvězdičky jsou za zpracování, ne za příběh. Možná jsem byl ovlivněný hlasy kolem, že nic lepšího nikdy nebylo natočeno, no musím říct že bylo a hodněkrát. Nějaké zmatení jsem nepocítil. Pořád přesně víte, co se děje, stačí jenom trochu vnímat a nepéct při koukání cukroví nebo si nečíst v kině knížku. Navíc DiCapria nemám rád, respektive jsem ho rád neměl. Po Inceptionu už mi vůbec nevadí, bohužel mi i tak přišlo, že ostatní charaktery jsou na tom o kus líp. Scény na sebe krásně navazují, všechno plyne jak má, dokonce i napětí se někam vytratilo a prodralo se na povrch jenom díky některým akčním scénám. Takže jízda to nebyla, pokoukání ano. Ještě jedna věc, před shlédnutím jsem si přál Inception na BD pod stromeček, jsem rád, že se tam nakonec nedostal...(21.12.2010)

• The Viper

Vynikající speciální efekty a vyobrazení snů. Po této stránce skvělá práce a to je taky to, díky čemuž nedostane ode mne 1* a méně.....Problém filmu je, že je dost nudný a pro mě teda dosti nezáživný a ty trapnosti okolo mrtvý ženy Lea mi zavírali víčka...Nemůžu prostě se přiklonit k většině a dát 5* jako to spousta uživatelů udělal a hodnocení vypadá takto. Když je prostě film nudnej, nemůžu ho kompletně docenit. Leonardo Dikapr je pro mě prostě nesympatickej, okoukanej slizskej od nevím kdy.(22.12.2010)

Opět ten pocit, který jsem měla už u Dokonalého triku a u Temného rytíře: jako když zapínáte zip a sledujete onu nepochopitelnou lehkost, se kterou do sebe všechny zoubky zapadají. Přesně tak na mě tyto jeho filmy působí (viděla jsem zatím jen jeho poslední čtyři věci). Nolan megaloman perfekcionista. Pojem "dějová linie" u něj získává obludných rozměrů, které by se daly popsat ještě obludnějším spojením "absolutně promyšlená pekelná složitost". Nikdy jsem dost dobře nepochopila, jak se mu vždycky podaří z té zatracené komplikovanosti vlastního příběhu tak elegantně vybruslit (představuji si při tom sebe, jak se marně snažím rozmotat klubo drátů všemožných tvarů a délek, které za běžných okolností leží ke vší spokojenosti netknuté za mým počítačem). - A buch, ono se mu to, Nolanovi, povede zase. V Počátku nasadil takové tempo, že než se nadějete, je Konec. (Mimochodem, že on si vždycky ten poslední záběr ve svých filmech tak pěkně puntičkářsky vychutná!). Na nudu můžete zapomenout rovnou. Tohle chce pořádný kus soustředění, i tak nejspíš nebudete zpočátku z Počátku příliš moudří. (Ale jak říkám, ty kabely... vždycky nějak rozmotáte... nebo když ne vy, tak Chris jo ;) Úplně stoprocentně to sice nakonec nevidím (hlavně kvůli trochu béčkově naivním přestřelkám a podobně), ale na čtyři hvězdičky u mě Počátek s přehledem dosáhne. Ten rejžův scénář má hodně do sebe... nebo ty hvězdy patří hercům?(29.12.2010)

Velmi dobrý a originální nápad. První co mě napadlo bylo podobenství s Matrixem. Jen je škoda, že nebyla přiblížena technika "extrahování", prostě jen víme, že se to děje. Nejvíc jsem ale potěšil sám sebe, když jsem se orientoval v té skládačce realit... 8,5/10(24.2.2011)

Po prvním zhlédnutí jsem byla mile překvapená, ale pořád mi pár věcí nebylo jasných. Po druhém už jsem film pochopila úplně a hodnotím ho jako jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla a nejlepší Nolanův počin (fanoušci Temného rytíře souhlasit nebudou). Navíc jsem měla to štěstí vidět Inception v kině. Jediná věc, co mi vadí je ten český název. Ale jak vidím, tak nejsem jediná.(26.2.2011)

09. 03. 2011 (95.); složitý, né pro každého(10.3.2011)

Ačkoliv jsem od filmu očekával něco jiného, než jsem nakonec viděl, tak jsem i přesto byl naprosto uchvácen výborným nápadem na příběh a výbornými efekty. Sice to není dokonalý film, ale již dlouho jsem neviděl něco takto originálního. I když nejsem fanouškem Leonarda DiCapria, tak jeho výkon v tomto filmu je opravdu vyníkající. Film celou dobu neztráci tempo a chvílemi si nebudete jistí, jestli to co vidíte je jenom sen nebo realita. Moje hodnocení 85%(19.4.2011)

Vizuálně a filmařsky zřejmě dokonalé a nadmíru působivé. Myslím, že jsem byl schopen pochopit "týmu" jde, ale nějak mi utíkala cesta k dosažení cíle. Co mi ale uteklo nejrychleji, byl distribuční český překlad celého filmu. Škoda, že Di Caprio neprovedl Inception zodpovědným osobám.(15.5.2011)

Hovorí sa, že je to len Nolanov oddychový film aby sa pripravil na pokračovanie Temného rytiera. Ja osobne som si pri tomto filme oddýchol, prežíval som ho až do konca a bavil sa. Do teraz videné 5x. 90%(20.6.2011)

Že je Nolan macher ma napadlo už pri Memente, že občas mu to nevyjde na 100% mi dokázal v Batman Begins, že reputácia sa dá zachrániť aj pri tom istom hrdinovi mi ukázal pri Dark Knight, ale že je Nolan "pán režisér", tak nato som prišiel až teraz. Snová mozaika hneď niekoľkých svetov ma totálne ohúrila, nestíhal som ani sledovať čas a bolo po tom. Síce ešte všetko úplne nechápem, ale aspoň si tento zbesilý útok na divákovu pozornosť môžem opäť zopakovať. Nielen vizuálna stránka filmu je dokonalá (čomu výrazne pomáhajú skvelí herci), ale nezaostáva ani zaujímavý príbeh. Dlho som s Inception otálal, nechcelo sa mi doň, nemal som naň čas a teraz to ľutujem. Ale lepšie neskoro ako nikdy. Som maximálne spokojný.(29.8.2011)

Je v něm trocha té geniality ... Ten film mě nadchl a takové filmy, které mají neotřelé téma, tak přesně takové filmy můžu.Není nic nebezpečnějšího, než vlastní myšlenky. Tam to všechno začíná.(12.10.2011)

Podle mě jeden z nejlepších filmů za posledních několik let a zároveň jeden z nejlepších výkonů DiCapria. Film, u kterého musíte přemýšlet, originální zápletka a postupné vyvrcholení, sami si na konci rozhodnete, jak film skončí. A také nesmím zapomenout na soundtrack, takže co dodat, podívejte se sami.:)(28.11.2011)

• grizly007

Sračka století.(27.1.2012)

Velmi precizní, originální a co se týče příběhu i dokonalý film, ale přesto mi tam něco chybí. Dlouho jsem nemohla přijít na to, co to je..ale už jsem na to kápla - tenhle snímek je absolutně chladný, nemá žádné emoce.(31.1.2012)

Přiznávám se, že jsem si to musela pustit 2x, protože tolik úrovní snu, na mě bylo poněkud příliš a začala jsem se v tom ztrácet. (Ano, nemám orientační talent.) Bože můj, to bylo skvělé! Sakra, to bylo tak propracované a promyšlené. Až jsem z toho měla husí kůži. Já chci taky ovládat svoje sny!(5.3.2012)

Mistrovské dílo. Geniální. Úžasné. Jedinečný zážitek. Christopher Nolan stvořil film, který ve svých disciplínách převyšuje všechny ostatní. Akce je dokonalá, všechny akční scény jsou adrenalínový orgasmus, kterému vévodí akce kdy si Nolan hraje s gravitací. Další orgasmus nastupuje s hudbou která předčila všechno co mé ucho kdy slyšelo, Zimmer tady předvedl svůj majstrštyk. Příběh, na první pohled krásně složitý a na ten druhý dokonalá skládačka která sedí bez jakých koliv problémů. Nolan nám v první polovině filmu kdy se Cobbova parta připravuje na jejich největší husarský kousek v životě, představuje pravidla jeho vlastního světa a divákovy vysvětluje jak všechno funguje aby v druhé půli filmu mohl rozjet jednu obrovskou geniální promyšlenou adrenalínovou akcí. Nolan má všechno do nejmenšího puntíku promyšlené a jak už jsem zmínil všechno dokonale do sebe zapadá. Počátek je filmem 21. století! Co se týče toho jak dopadl na Oskarech, škoda mluvit. Rozhodně k těm čtyřem oskarům za Kameru, Zvuk, Zvukové efekty a Vizuální efekty měl přibýt minimálně Oskar za Nejlepší film, Scénář a Hudbu! A taky se divím že Leonardo DiCaprio nezískal aspoň tu nominaci na nejlepšího herce, protože v tomhle filmu podle mně předvedl celoživotní výkon! Vlastně se taky divím že ani jeden z trojce Tom Hardy, Ken Watanabe a Joseph Gordon-Levitt nebyli nominování na nejlepšího herce ve vedlejší roli. Těžko říct co na akademii hulí za matroš. Jedno však vím jistě, rozhodně se jedná spolu s Temný Rytíř Povstal a o nejlepší film co jsem doposud viděl. 120% Viděno 6x a mrzí mě že ani jednou v kině.(6.8.2012)

Hans Zimmer je hustej. Ch. Nolan je blíže ke středu než kdy jindy, ale i tak je to pořád plný origo nápadů, zejména vizuálně je to supr podívaná. V příběhu jsou občas mezery ("chlapi, tady po sobě budete prostě hodně střílet jo?"), ale tenhle nedostatek jsem tomu schopný celkem v pohodě odpustit. Naopak se mi líbí, že rámcový příběh (DiCaprio chce zpátky za dětmi) tu nemá víc než nutně prostoru. Co bylo ještě grotesktně trapný, byla scéna vstupu na americkou půdu (áááá) :-D. Jinak pořádnej koncert (DiCaprio, Gordon-Levitt, Tom Hardy...). Abych nezapomněl, v South Parku dostalo Inception pořádnou čočku: obrázek, video (90%)(21.2.2013)