Kung-fu Siung-mao 3

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Čína, 2016, 95 min

Je to o tolik lepší, než předešlé dva díly, hlavně je to tím, že zde je prostě záporák, co byl zlej, je zlý a nadále hodlá být i zlým. V jedničce Tai Lung bylo něco slíbeno a pak mu byl ukázán prostředníček a hezky, mu byl roztírán po tváři, takže jeho reakce byla adekvátní. Ve dvojce šli tvůrci ještě o kus dál, kdy Shenovi bylo řečeno, "jednou tě panda zabije". Jako a co očekávali, že udělá ? Podle mně se zachoval normálně a jednal instinktivně, každý by se tak zachoval. Takže Kai fakt díky, byť pod tím hlasem se skrýval J.K. Simmons a ten prostě nemá obličej, hrát nějakého šílence, však tady jeho hlas fungoval výborně.Sice ubylo akce, jen dvě větší, ale tvůrci radši dali přednost příběhu a postavám, což je logicky lepší. Protože Po pak ze sebe nemusí dělat kreténa, jak mu neustále něco padá na hlavu a nebo jak někam padá, takže je fajn že i od tohle tvůrci upustili. A to shledání v pandí vesnici, bylo fakt dojemný, tady nelze nic vyčist. Je teda fakt, že to jde hodně rodinou cestou, ale to ať si každý vezme jako klad nebo zápor. Navíc neni tady žádné trapné žárlení, dokazovaní něčeho a podobné věci , sice je tu morální ponaučení, ale to je teď prostě všude a tady to celkem funguje. Navíc se mi hrozně moc líbila hudba, když nastupoval Kai na scénu, nebylo to žádné ching chong, ling long, ting tong a jelikož nedokážu na tomhle animáku najít chybu, tak se nelze divit mému hodnocení.(13.11.2016)

Už je to déle, co jsem viděl první dva díly u kterých jsem se velmi dobře bavil. Trojka tedy uzavírá trilogii (ačkoliv jak víme u Doby ledové a Shreka, na trilogie se u animáků nehraje) boss fightem s jedním velkým záporákem, o kterém samozřejmě nikdo nikdy neslyšel :D a objeví se i ztracený Poovo otec. Předpokládám, že se v příštím díle vrátí i matka ze záhrobí. Nicméně, trojka je hodně orientovaná na Čínu (knedlíčky kam se podíváš), což vzhledem k zasazení dává smysl, ale nyní je to ještě více patrné. Gagy jsou samozřejmě také cílené na nejmladší publikum, ovšem překvapilo mě, že jsem se nakonec i potřetí dobře bavil a častokrát zasmál i u naprosto (záměrně) pitomých scén. Proč tedy ne? Na pátou dobu ledovou ale budu sbírat síly mnohem více...7/10...[31.3.2016_Cinema City_Slovanský dům](1.4.2016)

Jedna se již o třetí kousek ze série Kung Fu Pandy. První příběh nám nabídl origin dračího bojovníka, druhý díl nám nabídl objevení jeho původu a třetí díl nás dovadí k jeho poslední (zatím?) cestě. Animace je čistá dokonalost. Všechny lístky a zvířata jsou dokonale nainamována. Hudba od Hanse Zimmera je dokonalá především hlavní motiv hlavního záporáka Kaia. Je to prostě opět skvělý animovaný film a i když je pro mně teď asi nejslabší z celé trilogie tak je velmi kvalitní a uvidíme jestli se opravdu dočkáme té šestidilné série. A když už jsme u toho teprve na konci trojky vám dojde jak je všechno hezky propojené od prvního dílu.(2.6.2016)

Po sice nepotřebovala pokračování, za mě však spokojenost. Ano, je to sice nastavovaná kaše, ale stále povedenější, než byla taková Univerzita pro příšerky. Jen škoda, že si na tom ději nedali trošku víc záležet. Občas jsem trošku detailista....proto když se hlavní hrdinové dozvědí, že jsou všichni mistři poraženi (hromada papíru), člověk by čekal, že jich bude opravdu hromada, jenže na konci se kromě 5ky a Sifua objeví jen nějakých 5 dalších bojovníků......pro někoho zbytečnost, pro mě detail, který kdyby byl trošku líp zapracován, dal bych tu 5*, od které to není daleko.(2.3.2017)

Potřetí to samé, jen mírně jinak pocukrované. Ano, Kung fu Panda 3 stále funguje celkem obstojně a rozkrývá další kapitolu Poeovy minulosti, ale jsem toho názoru, že se příběh Dračího válečníka podařilo důstojně zakončit a další pokračování už bych nedělal. Přeci jen přespříliš recyklovaná chuťovka začne po čase chutnat jako kočičí chcanky.(1.4.2017)

• - Střihačka Clare Knight se během natáčení prvního dílu Kung Fu Pandy (2008) seznámila, zasnoubila a provdala za svého muže, herce Wayne Knighta, který ztvárnil jednu z postav. Během Kung Fu Pandy 2 (2011) porodila svého syna (jehož hlas byl použitý pro Poa jako mládě) a nyní se její manžel i syn ujali hlasových rolí v Kung Fu Pandě 3. (Zdroj: CinemArt)

• - Kvôli tvorbe pandej dediny filmári navštívili Čínu. Kľúčová bola návšteva hory Qingcheng. Práve tu sa zrodil taoizmus a nachádza sa tu známa pandia rezervácia. Pohľad, ktorý sa vám naskytne, keď Po a Li dorazia do dedinky a hmla sa rozplynie, je veľmi vernou kópiou zážitku pri návšteve rezervácie na hore Qingcheng. (martin1m2)

• - Celosvětová premiéra proběhla 16. ledna 2016 v Los Angeles. (Varan)