Kung Fu Panda 3

• USA Kung Fu Panda 3 (více)

Mistr kung-fu, želva jménem Oogway podlehne v říši duchů v souboji s býkem Kaiem, který postupně přemohl všechny mistry a ukradl jim jejich či. Či je energie, která proudí všemi živými věcmi. Díky výhře nad Oogwayem se může Kai vrátit mezi smrtelníky. Kai chce ovládnout celý svět, zničit všechny bytosti a všem ukrást jejich či. Vpřed ho žene hlavně touha po pomstě. Před pěti sty lety byli Kai a Oogway přátelé. Bojovali společně proti zlu a byli skoro jako bratři. Oogway byl však raněn a Kai ho odnesl do tajné pandí vesnice, kde ho medvědi vyléčili za pomoci jejich či. Kai však zatoužil po moci a už tehdy chtěl všechnu magickou sílu získat jen sám pro sebe. Želví mistr ho proto musel zneškodnit a poslat do říše duchů. Největší hrozbu představuje Kai pro dračího bojovníka, pandu Poa, který se učí kung-fu v Nefritovém paláci pod vedením myši Shifua. Jednoho dne však přijde Shifu s novinkou. Po ho má vystřídat ve funkci a má se stát učitelem pro své současné spolubojovníky. Poovi nová role nevyhovuje, neví, jak má učit, pochybuje sám o sobě a vlastně ani neví, kdo sám je. V Poově životě však nastane další, zásadní změna. Poprvé se setká se svým skutečným otcem, který se vydal z tajné pandí vesnice najít svého ztraceného syna. O Poa se doteď staral majitel restaurace, houser pan Ping. Učení jde na chvíli stranou, Po seznamuje svého pravého tátu, pandu Lia, se svým domovem, svým dosavadním životem a přáteli. Radovánky jim však přeruší útok zlého Kaie, lépe řečeno jeho vyslaných bojovníků, bývalých mistrů kung-fu, jejichž síly Kai ukradl a prostřednictvím jejichž těl zlý býk bojuje. Po skončení soubojů skrze své vyslance promluví Kai a pohrozí Poovi, že se ho chystá zničit a jeho pomocníky taky. Shifu zapátrá ve svitcích, kde zjistí, kdo je Kai, ale hlavně se zde dočte, že zlého býka může zneškodnit jen skutečný mistr či. Zdá se, že se této nelehké úlohy může chopit jen Po, kterému Li nabídne, že ho vezme do tajné pandí vesnice a naučí ho ovládat či. Vesnice vypadá jako učiněný ráj. Po netuší, že ho celou cestu doprovázel v batohu schovaný husí otec, který se nedokázal smířit s tím, že by o svého syna přišel. Li učí Poa být pravou pandou. Po najednou nechodí, ale kutálí se, věnuje se dovádění, hrátkám, obžerství, spánku, zkrátka si užívá zdánlivě bezstarostný pandí život. Jediné, čemu se zatím nevěnuje, je či. Li se svěří svému synovi, jak před mnoha lety přišel o svou lásku, Poovu matku, která malého Poa zachránila před útokem vlků. V Nefritovém paláci mezitím dojde k neštěstí. Kai na něj zaútočí, posvátnou budovu zničí a zmocní se duší a síly Shifua a všech ostatních Poových přátel. Rozzuřenému býkovi unikne jen tygřice, která se rozhodne Poa varovat. Vydá se proto do tajné vesnice, informuje Poa o tragédii, která se stala a Po zatlačí na Lia, že teď je ten nejvyšší čas naučit ho ovládat či. Li však přizná, že neví, jak se či ovládá. Řekl Poovi, že ho to naučí jen pro to, aby šel jeho syn s ním, protože se bál, že by ho mohl zase ztratit. Po se rozzlobí a s pravým otcem se pohádá... (TV Prima)

Spiker01

Už je to déle, co jsem viděl první dva díly u kterých jsem se velmi dobře bavil. Trojka tedy uzavírá trilogii (ačkoliv jak víme u Doby ledové a Shreka, na trilogie se u animáků nehraje) boss fightem s jedním velkým záporákem, o kterém samozřejmě nikdo nikdy neslyšel :D a objeví se i ztracený Poovo otec. Předpokládám, že se v příštím díle vrátí i matka ze záhrobí. Nicméně, trojka je hodně orientovaná na Čínu (knedlíčky kam se podíváš), což vzhledem k zasazení dává smysl, ale nyní je to ještě více patrné. Gagy jsou samozřejmě také cílené na nejmladší publikum, ovšem překvapilo mě, že jsem se nakonec i potřetí dobře bavil a častokrát zasmál i u naprosto (záměrně) pitomých scén. Proč tedy ne? Na pátou dobu ledovou ale budu sbírat síly mnohem více...7/10...[31.3.2016_Cinema City_Slovanský dům] ()

Xmilden

Občas jsem si kladl otázky proč vznikají v některých hlavně animovaných sériích další pokračování. Odpověď jsem dostal včera na moviezone.cz, protože studiím nejde ani tak o film, jako spíše především o různé předměty spojené se sérií. Takže scénaristi spíchnou další příběh za 10 minutek. Překvapivě náš Po zjistí že jeho otec není husa, ale panda. Takže 3. díl je o pandách. Pandy se válejí, pandy skáčou, hopsají, oplácávající se... Panda je všude kam se člověk podívá. Jenže je potřeba mít v tomhle akčňáku i záporáka, takže se vymyslí týpek s nadpřirozenými schopnostmi, které se na konci musí naučit i náš chlupatý hrdina, aby vyhrál....dobře, chápu že je tenhle film vlastně pro děti. Takže 50% ()

*CARNIFEX*

Kedykoľvek zapnem TV, vidím Kungu Fu Pandu. Ja osobne som touto postavičkou presýtený. Taktiež som rozhodne viac dúfal v humornejšie pasáže. No a keď mi došlo, že sa viac nudím ako zabávam, uvedomil som si, že ani samotný príbeh nedisponuje takou originalitou, akú by si tretie pokračovanie zaslúžilo. ()

T2

Rozpočet $145miliónovTržby USA $143,528,619Tržby Celosvetovo $521,170,825Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,632,106Tržby za predaj DVD v USA $12,928,177║ opäť podarená zábavná bžunda, oddychovka ako vyšitá, Panda opäť valí na plné obrátky, je to dobre prepojené z ostatnými dielmi, plusom vydarené 3D, ktoré DreamWorks teda vie urobiť na jednotku a taktiež skvelý Slovenský dabing /videl v kine 3D verziu: 80%/ ()

Dudek

Asi největším překvapením je, že se na tomto příběhu produkčně podílela i Čína. Přeci jen degradace národního symbolu do hlavní postavy, která se vyznačuje dvěma otci, zženštilostí a značnou dávkou nemotornosti chce docela odvahu. Nicméně na to, že se jedná o třetí díl série je to docela slušné. Je tu pár slušných nápadů, i když nejsem schopen posoudit na kolik se jedná jen o recyklaci vlastních motivů z předchozích dílů. Dějová prostost, kdy je většina stopáže zaplněna prostými atrakcemi asi též nebude pro cílové publikum problém. ()

• Než se chopila režijních otěží na druhém a třetím filmu, Yuh Nelsonová pracovala jako vedoucí akčních scén a snivých sekvencí na prvním díle Kung Fu Pandy (2008). (Zdroj CinemArt)
  • Je to vůbec poprvé, co vzniká jeden film se stejným příběhem a postavami ve dvou různých jazycích - v angličtině a v mandarínštině. (Zdroj Cinemart)
  • Okrem amerických tvorcov sa na filme podieľali aj technici zo Šanghaja a miestna pobočka Oriental Dream Works. (martin1m2)