Kung-fu Siung-mao 3

Gongfu Xiongmao 3

功夫熊猫3

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Čína, 2016, 95 min

Tretia Kung fu panda sa mi páčila viac ako druhá, hoci nedosahuje úroveň prvého dielu. Kolegovia zo zúrivej päťky s výnimkou tigrice veľké úlohy nezohrávajú a väčší protagnizmus je daný samotnému Poovi, jeho dvom otcom a pandám v osade. Výsledkom je milý a zábavný film, ktorý je už ale viditeľne orientovaný na najmladších divákov. Zaujala ma hudba sprevádzajúca postavu Kaia a bolo fajn zase sa stretnúť s majstrom Oogwayom.(2.4.2016)

• Tuax

Před zhlédnutím jsem si říkal, že tohle nemůže dopadnout zle, leč může. Na dvou hvězdách jsem asi jen za animaci, protože jinak to byl děs běs. Už je to v tzv. crazy modu, a prakticky žádná scéna už nevypadá aspoň trochu normálně i na daný svět. Co je fajn, že v každém díle byl protivník s jinou schopností. V prvním protivník s vynikající bojovou technikou, ve druhém protivník se střelnými zbraněmi, a třetí protivník ovládající duchovní sféru. Tajná pandí vesnice, byl úlet, když tam stejně každý trefil - těžko by se stopy v zasněžené krajině zachovaly na dny, natož týdny. Vesničané se vyučili svému stylu boje v podstatě z hodiny a hodinu, protože moc času dle děje ani neměli. Návrat přízračného protivníka ať už jendím, nebo druhým směrem vypadal dost podivně. Hlavní Panďák ještě větší úleťák, puberťák, otrava a přitom mistr v opaku právě těchto věcí. Takto bych se mohl vypisovat prakticky o všem v tomto animáku. Pro mě celkově obrovské zklamání.(9.8.2016)

Potřetí to samé, jen mírně jinak pocukrované. Ano, Kung fu Panda 3 stále funguje celkem obstojně a rozkrývá další kapitolu Poeovy minulosti, ale jsem toho názoru, že se příběh Dračího válečníka podařilo důstojně zakončit a další pokračování už bych nedělal. Přeci jen přespříliš recyklovaná chuťovka začne po čase chutnat jako kočičí chcanky.(1.4.2017)

Bohužel zklamání. Všechno tady už bylo. Některé vtípky dokonce vykradeny z předchozích dílů. Celý děj mě navíc nějak nezaujal a chvílemi mi bylo jedno, co se ve filmu zrovna děje. Závěrečný souboj je pak degradován neustálou snahou o humor, která přichází i ve chvílích, kdy má být divák napnutý nebo dojatý. Dojemné scény teda nefungujou taky. Prostě buď ať pandí dobrodružství už skončí, nebo to chce lepší scénář.(4.7.2016)

Kedykoľvek zapnem TV, vidím Kungu Fu Pandu. Ja osobne som touto postavičkou presýtený. Taktiež som rozhodne viac dúfal v humornejšie pasáže. No a keď mi došlo, že sa viac nudím ako zabávam, uvedomil som si, že ani samotný príbeh nedisponuje takou originalitou, akú by si tretie pokračovanie zaslúžilo.(13.7.2016)

• - Ve filmu je použita nová technologie, která kombinuje 2D a 3D animaci inspirovanou starověkými čínskými svitky (především slavným panoramatickým svitkem Svátek čching-ming na řece), které připomínají animovaný obraz. Technologie využívá grafický charakter 2D stylizovaného materiálu, ale převedeného do počítačem vygenerovaného 3D prostředí. (Zdroj: CinemArt)

• - Premiéra filmu se nejprve přesunula z 18. března 2016 na 23. prosince 2015. Avšak poté, co byla na stejný den potvrzena premiéra Star Wars: The Force Awakens (2015), se uvedení do kin přesunulo zpátky na původní datum. (ManOfPhoenix)

• - Než se chopila režijních otěží na druhém a třetím filmu, Yuh Nelsonová pracovala jako vedoucí akčních scén a snivých sekvencí na prvním díle Kung Fu Pandy (2008). (Zdroj: CinemArt)