Kung-fu Siung-mao 3

Gongfu Xiongmao 3

功夫熊猫3

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Čína, 2016, 95 min

Po a jeho banda si pořád drží solidní status v záplavě animáků a s ohledem na třetí pokračování musím pochválit celkový vývoj, jak dějové linky, tak posun postav. Prostě to celé krásně funguje, navazuje na sebe a nemám pocit, že by ta trilogie byla zbytečná. Pořád je to zábavné, zde dokonce se špetkou "magie", což bohužel eliminovalo kontaktnější finálový fajtík. Tím se dostávám k tomu, že je to paradoxně díl nejvíce pro děti (víc zbytečných pádů a laciných vsuvek), což nemuselo být a mohlo to jít odvážnějším směrem. 3,5*.(22.4.2016)

• Tuax

Před zhlédnutím jsem si říkal, že tohle nemůže dopadnout zle, leč může. Na dvou hvězdách jsem asi jen za animaci, protože jinak to byl děs běs. Už je to v tzv. crazy modu, a prakticky žádná scéna už nevypadá aspoň trochu normálně i na daný svět. Co je fajn, že v každém díle byl protivník s jinou schopností. V prvním protivník s vynikající bojovou technikou, ve druhém protivník se střelnými zbraněmi, a třetí protivník ovládající duchovní sféru. Tajná pandí vesnice, byl úlet, když tam stejně každý trefil - těžko by se stopy v zasněžené krajině zachovaly na dny, natož týdny. Vesničané se vyučili svému stylu boje v podstatě z hodiny a hodinu, protože moc času dle děje ani neměli. Návrat přízračného protivníka ať už jendím, nebo druhým směrem vypadal dost podivně. Hlavní Panďák ještě větší úleťák, puberťák, otrava a přitom mistr v opaku právě těchto věcí. Takto bych se mohl vypisovat prakticky o všem v tomto animáku. Pro mě celkově obrovské zklamání.(9.8.2016)

Tretí krát vstupujeme do tej istej rieky a úprimne, Kung Fu Panda už nemá čo nové povedať. Nastupuje síce Poov (biologický) otec a dej sa presunie do pandej dedinky, ale štýl humoru aj akcie už ničím neprekvapí. Príbeh je navyše najmenej zaujímavý z celej trilógie a záporák je tu v podstate z povinnosti. Zbytočné pokračovanie natočené zrejme za účelom nakopnutia predaja všakovakého súvisiaceho merchandisingu. I napriek výhradám ale stále veľmi dobrá alternatíva pre pohodový filmový večer. 7-/10(20.6.2016)

Už je to déle, co jsem viděl první dva díly u kterých jsem se velmi dobře bavil. Trojka tedy uzavírá trilogii (ačkoliv jak víme u Doby ledové a Shreka, na trilogie se u animáků nehraje) boss fightem s jedním velkým záporákem, o kterém samozřejmě nikdo nikdy neslyšel :D a objeví se i ztracený Poovo otec. Předpokládám, že se v příštím díle vrátí i matka ze záhrobí. Micméně, trojka je hodně orientovaná na Čínu (knedlíčky kam se podíváš), což vzhledem k zasazení dává smysl, ale nyní je to ještě více patrné. Gagy jsou samozřejmě také cílené na nejmladší publikum, ovšem překvapilo mě, že jsem se nakonec i potřetí dobře bavil a častokrát zasmál i u naprosto (záměrně) pitomých scén. Proč tedy ne? Na pátou dobu ledovou ale budu sbírat síly mnohem více...7/10...[31.3.2016_Cinema City_Slovanský dům](1.4.2016)

Príbehom tretia panda moc divákov neoslnila. Vtipy boli tiež po ôsmich rokoch už dosť ošúchané. Niet sa čomu diviť, že Poa poznáme ako obnosené topánky. Veď sa s ním stretávame prakticky denne. Čím však tento krát vynikol bola bombastickosť bojových scén a hlavne, dobre orientované posolstvo filmu, dávať a nie brať. To je cesta, ktorá nás vedie k osvieteniu. Tým si tretie vystúpenie Poa vyslúžilo aj moje nadštandardné hodnotenie.(12.3.2016)

• - Než se chopila režijních otěží na druhém a třetím filmu, Yuh Nelsonová pracovala jako vedoucí akčních scén a snivých sekvencí na prvním díle Kung Fu Pandy (2008). (Zdroj: CinemArt)

• - Střihačka Clare Knight se během natáčení prvního dílu Kung Fu Pandy (2008) seznámila, zasnoubila a provdala za svého muže, herce Wayne Knighta, který ztvárnil jednu z postav. Během Kung Fu Pandy 2 (2011) porodila svého syna (jehož hlas byl použitý pro Poa jako mládě) a nyní se její manžel i syn ujali hlasových rolí v Kung Fu Pandě 3. (Zdroj: CinemArt)

• - Okrem amerických tvorcov sa na filme podieľali aj technici zo Šanghaja a miestna pobočka Oriental Dream Works. (martin1m2)