Reklama

Reklama

Pracovník farmaceutické společnosti Denning, John Ferguson, který působí jako whistleblower a informuje o nepravostech této firmy, postřílí v sídle společnosti několik lidí a poté spáchá sebevraždu. Na případ Denning je přidělen právní zástupce Tom Miller. Ten ale ztrácí důvěru ve spravedlivý proces, protože Ferguson byl jejich klíčovým svědkem. Když pak Miller sepíše zprávu o jiném případu mafiánské rodiny Gambizzi, Alan Emmerich, jeden z partnerů advokátní kanceláře, ho vyhodí. Millerův kamarád Roger ten den zůstane v práci trochu déle. Emmerich poté pošle ostatní, včetně Millerovy přítelkyně Anny, domů dřív kvůli údajnému technickému problému s internetem. Když Miller opustí budovu, vidí podezřelého muže v obleku, který na zem položí kufřík. Tento kufřík si vyzvedne jiný muž, který s ním vejde do výtahu. Zvědavý Miller muže sleduje, díky čemuž vidí, jak si muž z věcí v kufříku sestrojí pistoli a zastřelí právničku Janine. Miller se schová na toaletě, kde objeví mrtvého strážného. Miller instruuje Rogera, aby volal policii. Než to Roger stihne udělat, vrah Rogera najde a uškrtí ho. Najde Millerův mobil v nabíječce a dojde mu, že v budově je ještě někdo a že ten někdo se jmenuje Tom. Podaří se Tomovi zachránit zbylé lidi… (TV Nova)

(více)

Recenze (17)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vcelku slušný, ale na mě až příliš jednoduchý thriller. Obrovská firma jeden vrah a schovávající se hlavní hrdina. Tempo je slušné, už od 10 minuty film našlápne na plyn a nepoleví až do konce, takže o atmosféru a napětí rozhodně není nouze, co mi však chybělo na vyšší hodnocení je lepší provedení vražd, či alespoň nějaký výrazný zvrat, který by mě potěšil, ale na večer ideální zábava. 60% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Film, jehož veškeré atributy a charakteristiky smrsknete pod slovo "nezajímavý". To je vážně všechno, co se o něm dá napsat. Ne vyloženě špatný, už vůbec ne dobrý, zkrátka ve všech ohledech tuctový one-building thriller, který se hodí maximálně tak k prodeji za třicet kaček v trafice nebo k vysílání na Nově. Dopoledne. ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Mladý úradník sa po vyhadzove zamotá dlhšie v práci, kde sa s ním po budove premáva ešte niekoľko oneskorencov, ku ktorým sa však onedlho pridá aj nájomný vrah. A tak, ako sa počet pracovníkov postupne znižuje, zužuje sa večerná hra na mačku a myš medzi mladým nešťastníkom a elegantným zabijakom. Vcelku príjemný, napínavý malý thriller, ktorý sa nepýši práve originalitou (podobný koncept už dávno do dokonalosti dotiahla napr. Smrtonosná pasca), ale kľudne sa môže pochváliť chytľavosťou, svižným spracovaním, fajn postavami a slušnou atmosférou. Finále by som síce uvítal iné, ale ináč som s tým nejaký problém nemal. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Joe Johnston? Wtf??? Ide skôr o nízkorozpočtovú Smrtonosnú pascu, než o druhé P2. Film neobsahuje skoro žiadne napätie, zato obsahuje blbosti (chlapík chce zavolať pomoc. Podarí sa mu dostať sa k telefónu. Namiesto toho, aby zavolal políciu, zavolá manželke domov a tesne predtým, ako jej vyklopí, čo je vo veci, sa za jeho chrbtom objaví vrah a zabije ho.), hovadín (Druhý chlapík sa dostane k mobilu, vytočí 911... a vybije sa mu baterka.), somarín (hoci sa dej odohráva v súčasnosti, v budove sa nenachádza ani jedna bezpečnostná kamera; nielenže si prostredníctvom nej ochranka na prízemí nevšimne, čo sa deje hore, ale vrah sa tam bez problémov prechádza bez masky a na počkanie vraždí ľudí), urážok divákovho IQ (zabijak zistí, že sa niekto pokúšal privolať políciu prostredníctvom netu, preto rafinovane VYTIAHNE POČÍTAČ Z ELEKTRIKY) a všeličoho ďalšieho (hrdina bez váhania obetuje najlepšieho kamoša, na upratovačovi, u ktorého ledva pozná krstné meno, mu však nepochopiteľne záleží. Následne so zabijakom na seba pokrikujú na vzdialenosť cca piatich metov, NAPRIEK TOMU zabijak nie je schopný nájsť ho). Dá sa takýto film rešpektovať? No povedzte. Dá? Tak ja vám to poviem. Nedá. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Skoro se mi až nechce věřit, že tak obyčejný a malý filmeček natočil režisér Joe Johnston.Přesně ten typ filmu, který si v klidu pustíte v neděli pozdě v noci, aby jste si ho v klidu užili a který vás příjemně nutí ho dokoukat, aby ste se pomalu ukolíbali těsně po jeho skončení k vytouženému spánku.Co napsat k ději?Tuctová a přímočará zápletka která zahrnuje pár plochých charakterů a neobsahuje žádný výraznější prvek, který by film vytáhl z rutinního průměru kromě výtečné hudby.Vražd mohlo být určitě víc a v řádění zabijáka se skrýval veliký potenciál a to i vmístě ve kterém řádí.Jen to asi chtělo nechat ve firmě víc postav a vymyslet něco efektivnějšího než pár nedomrlých výstřelů.Kdyby to natáčel nějaký začátečník ocenil bych jeho řemeslnou zručnost s tím, že co se týče napětí a akce se má ještě co učit, ale pokud takovýhle ''začátečnický'' film natočí legenda jako je Joe Johnston, těžko si tu jeho rutinnérnost vysvětlit.Mohlo to být mnohem lepší, potenciál to mělo jako hrom.50%. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama