poster

Betoben baireoseu (TV seriál)

 • Jižní Korea

  베토벤 바이러스

 • anglický

  Beethoven Virus

Romantický / Drama / Komedie

Jižní Korea, 2008, 18x60 min

 • Mkqp
  **

  Začnu tím, že se mi hodně nelíbilo, jak byl děj povětšinu času tvořen tím, že se v něm muselo stát něco špatného, aby mohl pokračovat. Navíc spousta těchto překážek na mě působila dosti lacině. Děj byl místy naivní, což samozřejmě ne vždy vadí, ale to jak se téměř každá situace musela dramatizovat nějakou překážkou, mi dost vadilo. Dále mě štvala spousta dotčených, závistivých a jízlivých lidí, kteří pořád řvali a mě z toho bolela akorát hlava. Maximum dílů co jsem zvládl bylo 13 a od 10. jsem dokonce musel začít překlikávat. Od Beethoven virus jsem čekal něco mnohem více komornějšího, kde bude kladený důraz na koncertní psychologii a psychologii samotných symfonických hudebníků. Opravdu nevím jestli je to tím, že jsem od tohoto seriálu čekal mnohem víc, a proto reaguji citlivěji než bych měl, ale vážně mě hodně zklamal a nebavil.(10.9.2015)

 • Folpa
  *****

  Můj druhý korejský seriál s krásnou hudbou (taky aby ne, když je to o vážné hudbě) s velice dobrými výkony hlavně představitele Maestra. Tento seriál také dokázal to, že vážná hudba není nudná ale pěkná jenže musí být dobře podaná jako v tomto seriálu. Určitě nedosahuje kvalit Snow Queen ale upřímně... který seriál se alespoň přiblíží?(4.2.2009)

 • May
  ****

  Neznam japonskou verzi Nodame Cantabile a tudiz nemam srovnani pro tyto dva serialy. Korejsky Beethoven Virus, coz je nazev popularniho moderniho zpracovani jedne z Beethovenovych nejslavnejsich melodii, ma pomerne chatrny a naivni pribeh, ktery je ovsem v podstate naprosto nedulezity. Serial drzi pohromade nescetne mnozstvi ukazek vazne hudby, ktere jsou pro nekoho mozna otravne, pro druheho prave tim, co na serialu zboznuje. At uz je to kopie japonske mangy vice ci mene, je to originalni, zabavne a hudebni slozka je famozni, pokud k ni mate vztah.(25.1.2009)

 • Zelilu007
  *****

  Tento seriál mi vysloveně vypěstoval lásku k vážné hudbě. Napíšu víc, až už to konečně uvidím po druhé, na což se teď právě chystám. Tak konečně jsem se odhodlala a našla si čas. Maestro je snad dirigentem i v opravdovém životě i když možná ne v orchestru. Věřila jsem mu ten jeho úporný zápal. Nechat klasické klasickým a je to určitě dobře. Na druhé straně řeky stojí můj rytíř na bílém koni Jang Geun Suk mne nikdy nezklame. Díky němu jsem to viděla jako třetí seriál z JK, zatím shlédnuto 2x :) a tak je tu prostě roztomilý jak máchá rukama. :)) Celkově je obsazení velice podařené. Nemám tomuto doramatu co vytknout. Můžu pouze doporučit. Taky máte po shlédnutí chuť všechno dirigovat nebo si pustit Vltavu?(30.7.2014)

 • Krysap
  *****

  Musím se přiznat, že tímhle virem jsem se nakazila hodně rychle a asi ve mně ještě dlouho zůstane. Na začátku jsem dost váhala, jestli mám náladu koukat na seriál o nějakým orchestru, a to podotýkám, že klasickou hudbu miluju a často chodím na koncerty. No ještě že jsem se podívala. Po dlouhý době se mi stalo, že jsem po skončení měla slzu na krajíčku, že už je konec. To, co předváděli hlavní dva mužští představitelé, to byl koncert nejenom hudební, ale hlavně herecký. Některý jejich dialogy jsem si pouštěla několikrát za sebou - poprvé abych si přečetla titulky, a pak už jsem si jenom užívala jejich úžasnou mimiku. Pan dirigent protiva byl Kim Myeong-minem zahranej tak parádně, že bych věřila, že je skutečný dirigent (prý se učil 5 měsíců dirigovat, ale působí neskutečně reálně). A mládí v osobě Jang Geun-seoka mu rozhodně zdatně asistovalo. Zezačátku předváděl na stupínku spíš breakdance, ale v posledním díle už dirigoval taky jako profík. I ostatní postavy byly zajímavý a vlastně tam nebyl nikdo, kdo by mi lezl na nervy, což je u k-dramatu co říct. Bezva dvojka byli slečna Haydnová (výborně vybraný jméno) a dědula s hobojem. Je mi úplně jedno, že celkově to bylo dost naivní a nereálný, tenhle seriál si určitě ještě párkrát pustím, a to považuju za jasný důvod pro 5*.(27.7.2013)

 • - Ve třetí epizodě orchestr pod vedením maestra Kanga hraje hudbu z filmu Mise (1986), který jim pro dokreslení atmosféry zároveň pouští na velkoplošné LCD televizi. (Vavča)

 • - Maestro Kang sleduje ve druhém díle film Amadeus (1984). (Vavča)