Dietl si scenáristicky vybral svoju slabšiu chvíľu a nám ostatným zostáva dúfať, že naše atómky stavali trocha väčší odborníci.(26.3.2016)

Výborně napsaný 3 dílný film a budování atomové elektrárny. Spousta výborných herců v čele s Kukurou který byl pěkný pařez a samorost. jedině jeho názor byl ten pravý. Povedený kousek z pera soudruha. :-))(2.1.2017)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 15.5.1978, 3 - dielny televízny film - Ing. Hagara (JURAJ KUKURA) nie je uvedomelý komunista, skôr rebel. :-) A keďže práve nastupuje do vedúcej funkcie projektanta EBO (jadrová elektráreň Jaslovské Bohunice), musia mu súdruhovia prehovoriť do duše a ukázať mu správnu cestu... DIETL bol skrátka pán scenárista a dokázal aj normalizačnú a schematickú látku servírovať v relatívne konzumovateľnej podobe. Navyše filmu kraľuje prvotriedne herecké obsadenie a taký DANIEL MICHAELLI ako predstaviteľ "strany a vlády" by dokázal regrutovať aj presvedčeného antikomunistu. Film má okrem agitačnej funkcie aj dokumentárnu hodnotu, nakoľko zaznamenáva reálne budovanie Bohunickej jadrovej elektrárne, prvej vo vtedajšom Československu. (13.2.2009)(13.2.2009)

Po triológii Štipku soli ďalšia z dobrých slovenských oddychoviek zo 70.rokoch. Asi polovica prvého dielu sa dosť niesla v duchu propagandy a priemerneho Dietlovského seriálu, ktorému naviac špeciálne "grády" dodávala jedna staršia blondýna, schopná v jednej vete povedať slovo súdruh hned 4x :-) Našťastie sa potom príbeh inžiniera Hagaru posunul viac do "rodinnej" i humornej línie, začalo to byť oveľa pozerateľnejšie a zvlášť v druhom dieli bola napríklad práca na stavbe atómovej elektrárne skutočne zaujímavá, napínavá a film začal nadobúdať i dokumentárnu hodnotu. Z hercov ma najviac potešil Josef Větrovec, ktorého hlas a satirický tón je vždy pohladením, pobavilo ma vidieť "Louisa Pasteura" Michaelliho s baníckou prilbou na hlave, v druhej polovici seriálu atmosféru osviežila Jana Brejchová. Takže za mňa spokojnosť, tých dielov mohlo byť i viac, kľudne i sedem - ako rokov inžiniera Hagaru v príbehu :-)(21.4.2017)

Neuvěřitelné je, že i z poněkud nezáživného tématu, jakým je stavba jaderné elektrárny, dokázal Dietl udělat v pohodě koukatelnou záležitost, která ani po letech člověka nenudí.(20.3.2017)

• - Film získal v roce 1979 Cenu za televizní tvorbu. (M.B)