Love For Life

魔术外传

Till Death Do Us Part

Life is a Miracle

Drama / Romantický

Čína, 2011, 101 min (Alternativní: 150 min)

Changwei Gu

Changwei Gu

William Kong, Changwei Gu

Je to celkom dobrá romanticky ladená dráma. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v odľahlej dedine, kde nešťastnou náhodou prepukol vírus HIV, ktorý nakazil mnohých jej obyvateľov a tak si chorí vytvoria komunitu mimo dediny. Jedným z nich je aj muž, ktorému sa kvôli tomu rozpadlo manželstvo, no po príchode nakazenej mladej ženy, ktorá tu chce stráviť zvyšok času sa do nej zamiluje a vytvoria pár. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa to podať aj lepšie. Táto zápletka pôsobí minimálne v rámci žánru dosť originálne a ponúka veľký dramatický potenciál, dvojica, ktorá kvôli chorobe prišla o predchádzajúcich partnerov a aj v prostredí s atmosférou smrti si k sebe dokáže nájsť cestu a to aj bez nádeje na akúkoľvek budúcnosť, ale využiť sa ho podarilo len čiastočne. Po celý čas sa na to dobre pozerá, pričom film má vzostupnú úroveň, takže hlavne v druhej polovici sa je na čo pozerať, vynikajú hlavne spoločné scény dvojice a niekoľko z nich je skutočne vydarených, ale chýba tomu ten správny náboj, nikto si ma nedokázal plnohodnotne získať a tak aj napriek čakaniu na krutý osud som sa o nich moc neobával. S hereckým obsadením som spokojný, síce hlavný hrdina mohol byť obsadený aj o niečo lepšie, ale ani Aaron Kwok nie je zlý a zahral to dobre, no omnoho lepšia je očakávane Ziyi Zhang, ktorej dedinské prostredie aj po rokoch stále sedí. Zvyšné postavy už nie sú moc výrazné, ale nemám s nimi problém. Réžia a technická stránka nie sú zlé, na ten priemer to stačí, ale dalo sa z toho získať omnoho viac. Takže celkovo u mňa prevláda dobrý dojem, páčilo sa mi to, ale na lepšie hodnotenie to nie je. 67%(21.6.2013)

• - Film, jehož pracovní název zněl "Life is a Miracle", je volnou adaptací knižní novely "Till Death Do Us Part" Američanky Lurlene McDanielsové. Kniha s obsahem 224 stran prvně vyšla pod hlavičkou nakladatelství Laurel Leaf v roce 1997. (Conspi)