Dar

The Greatest

Dar

USA, 2009, 99 min

Malý ale vcelku pekný film. Príbeh by sa dal vyrozprávať síce dvoma vetami, ale v jednoduchosti je krása a stopáž nie je prepálená. Shana Feste sa rýpe v ľudských charakteroch, vzťahoch, šťastiach aj depresiách. A ide jej to výborne. O to viac, že je to debut. Pierce Brosnan a Susan Sarandon výborní, hudba minimalistická podkresľuje celkovú atmosféru, réžia umiernená, možno by to chcelo viac odvahy pre akési extrémenšjšie postupy, ale režisérka išla radšej na istotu a zdá sa, že jej to vyšlo.(16.7.2010)

Je to moc smutné téma a kdo neprožil ztrátu někoho opravdu moc blízkého a to už vůbec nemluvím o ztrátě dítěte, tak bude možná i těžko chápat některé zvláštní projevy smutku, které jsme mohli vidět. Každý se s tím v tomto dramatu vyrovnával trochu jinak a mně osobně zaujal bratr Bennetta, který použil nejtypičtější slova v takových situacích, jako "hrozně se mi po něm stýská" a nebo "už nikdy nebudu mít tu možnost mu to říct" která mně byla ale nejbližší. Tentokrát jsem se také víc zaměřila na postavu Carey, která byla moc sympatická, než na hlavní postavy Pierce a Susan i když jim také nelze nic vytknout. Kdyby ten konec nebyl až tak příliš nereálný, tak bych šla s hodnocením určitě výš. Takhle je to jen lepší trojka.(7.10.2012)

Ač mám dramata se silným příběhem hodně rád, tak se mi tohle zrovna dvakrát nelíbilo. Přesně jak napsal terva, ta smrt byla zhola zbytečná a nesmyslná. Když si někdo uprostřed noci stoupne s autem doprostřed silnice, co může čekat. Jinak ten film vůbec ničím nevykoukne z průměru. Má solidní herce - Sarandon hraje obstojně, Brosnan taky, i když ty hodně emotivní scény mu tady nějak nesedly a vypadalo to spíš směšně a Carey Mulligan taky ujde, i když zrovna není můj šálek kávy. Ono by to asi v životě takhle vypadalo, když zemře dítě, ale tady tomu prostě chyběl nějaký ten oblouk. Celou dobu se to táhne a na konci se potom dozvíme hrozně moc informací, což je takové kontraproduktivní. Určitě to nikoho neurazí, ale filmů na tohle téma tu už bylo a určitě bude ještě hodně. Některé byly a budou lepší, jiné naopak horší. Takže díky hercům, posmutnělé náladě a relativně zvládnuté režii čistý průměr. 50%(17.7.2010)

• adriane9

Ačkoli ve mě film i druhý den stále pracuje, nebylo to ono.. Prostě Pierce se mi na roli v dramatu nehodí ani jindy skvělá Suzan mě neoslovila.. Opravdu nejlepší role pro mě byl bratr Bennetta,konkrétně jeho proslov při posledním sezení ve skupině.V dnešní době je už dost filmů o smrti dítěte a o rodičovském vyrovnání se, tenhle snímek byl ale jeden z těch slabších...Vypínám film a vím,že do dvou dnů na něj zapomenu, protože byl tak nějak normální..(30.4.2012)

Nemám problém s podobnými konverzačnými filmami, ale toto sa neskutočne vlieklo. Vyrovnávanie sa matky so smrťou syna išlo tiež dosť na nervy. Myslel som si, že príchodom "nevesty" - C. Mulligan to začne medzi postavami vrieť a začne to gradovať, ale opak bol pravdou. Na môj vkus dosť ukecané, rozťahané a celkovo nezáživne podané. Tri hviezdy len z lásky k Susan Sarandon. 50%.(6.2.2016)

• - Herec Aaron Taylor-Johnson, ktorý hral vo filme staršieho z bratskej dvojice, je v skutočnosti o 4 roky mladší ako jeho kolega Johnny Simmons. (MikaelSVK)

• - Filmovanie prebiehalo v meste Rockland, ktoré sa nachádza v americkom štáte New York. (MikaelSVK)

• - Spisovateľka a režisérka v jednej osobe Shana Feste písala scénar tri mesiace, zatiaľ čo pracovala ako opatrovateľka v Južnej Kalifornii. (EleKtris)