Dar

The Greatest

Dar

USA, 2009, 99 min

Zivot taky, ako ho kazdodenne zazivame... Plny smutku, hnevu, popierania, iluzii, lasky, zloby i klamstiev. Krajsie to natocit snad ani neslo. Vynikajuci herci, jeden ako druhy, hudba ako sita na mieru, pribeh sme samozrejme videli stokrat, ale vzdy sa to da podat krajsie, lepsie, realistickejsie, presne tak, ako sa to podarilo Shane Feste.(6.2.2010)

Tolik žalu a bolesti v jednom filmu jsem snad ještě neviděl. Nevím a samozřejmě ani nechci vědět, co prožívá rodič po ztrátě dítěte, ale tady toho smutku bylo až přespříliš. Říká se, že čas všechno zhojí. Tady v tomto filmu se zdá, že s přibývajícím časem ten smutek ještě eskaluje a vrcholí otcovým kolapsem a matka je zralá na psychitrickou léčebnu! Ještě, že přichází závěrečné "přijití k rozumu". Film lze doporučit, ale je třeba si vzít více kapesníků, protože emocí je v tomto snímku od začátku až do konce moc a moc!!!(6.12.2011)

Nedá se říct, že by mě tenhle film nějak obzvlášť zklamal, protože co se týče tématu, tak vše bylo uděláno/natočeno dobře, herci byli sympatičtí a uvěřitelní (speciálně Carey Mulligan) ale co mě naštvalo a proč dávám o něco nižší hodnocení, je nedořešená linie se Zoë Kravitz. Když už do filmu dosadíte takový zajímavý charakter, který má něco za sebou, tak je snad necháte alespoň povyprávět, co přesně mají za sebou a proč se chovají tak, jak se chovají, ne jim nedat šanci... Nechci tuctový happy end, to fakt ne, ale spíše jsem celou dobu čekal na nějaké ukončení jejího příběhu a tím se zároveň mohl uzavřít příběh mladšího bratra… Nebýt toho, pravděpodobně bych šel po plném hodnocení. Škoda. 80 %.(28.2.2015)

Právě jsem dokoukala jedno z nejlepších dramat. V tomto vynikajícím snímku se každá postava vyrovnává se smrtí blízkého člověka odlišným způsobem. A každý z nich je vlastně správný, pochopitelný, přirozený. Různorodost povah, které se míjejí a snaží se sblížit, je opravdu veliká. Přesto jsem měla pocit, že každé z nich rozumím. Sebemenší projev či náznak mi dával smysl, nemohla jsem si prostě říct "Tohle je blbost, tohle je přehnané." Přiznám se, že v takové vážné roli jsem Pierce viděla poprvé a jeho výkon byl vynikající. Stejně dokonalá byly Susan i Carey. Opravdu nemám co bych vytkla. Vynikající. Bezpochyby The Greatest propláču brzy znovu.(7.2.2011)

Nemám problém s podobnými konverzačnými filmami, ale toto sa neskutočne vlieklo. Vyrovnávanie sa matky so smrťou syna išlo tiež dosť na nervy. Myslel som si, že príchodom "nevesty" - C. Mulligan to začne medzi postavami vrieť a začne to gradovať, ale opak bol pravdou. Na môj vkus dosť ukecané, rozťahané a celkovo nezáživne podané. Tri hviezdy len z lásky k Susan Sarandon. 50%.(6.2.2016)

• - Spisovateľka a režisérka v jednej osobe Shana Feste písala scénar tri mesiace, zatiaľ čo pracovala ako opatrovateľka v Južnej Kalifornii. (EleKtris)

• - Filmovanie prebiehalo v meste Rockland, ktoré sa nachádza v americkom štáte New York. (MikaelSVK)

• - Herec Aaron Taylor-Johnson, ktorý hral vo filme staršieho z bratskej dvojice, je v skutočnosti o 4 roky mladší ako jeho kolega Johnny Simmons. (MikaelSVK)