Film se odehrává v 50. letech, kdy Ann Devereaux (Renée Zellweger) opouští svého muže Dana (Kevin Bacon), vezme své náctileté syny a vydává se na cestu, aby našla bohatšího muže a lepší život. Bohužel už to nejde tak lehce jako před 20 lety, kdy všechny okouzlovala svým mládím a jiskrou. (j.o.j.o.)

Jannine

Nenadchne, neurazí. Road-movie z dob padesátých, kdy se vydržovaná panička rozhodne odejít od manžela a setkat se se svými bývalými nápadníky a získat nového manžela. Příběh nic extra. Ztvárnění let padesátých se mi líbilo, už méně pak Renée, které jsem ale nikdy nepřišla na chuť. A Chrisu Nothovi jsem jeho roli vysloužilého vojáka nevěřila, už nadosmrti pro mě zůstane Panem Božským :) ()

Fiftis

Ešte snáď v žiadnom filme ma tak neočarila atmosféra 50.rokov ako tu. Konečne film, kde nešetrili na kostýmoch, kuliasách a predovšetkým na autách. Príbeh ma však veľmi neoslovil. Pripadal mi veľmi orezaný a myslím že pár scén vystrihli. Napríklad zbytočne sa rozvíjajúci vzťah medzi hlavnou predstaviteľkou a Budom. Čakal som od toho vzťahu viac. Soundtrack nebol vôbec zlý, dokonca niektoré songy boli skvelé, ale málo využité a zneli len veľmi krátko. Kevin Bacon a Renée Zellweger tomu filmu dodali aspoň nadpriemerné herecké výkony a možno aj to film nakoplo do tých správnych otáčok a mne nedovolilo sa nudiť. ()

nunka

Kto iný v popredí retro ladených komédií ako Renée Zellweger, ktorá má na to face a svojský retro šarm. "My one and only" je veľmi príjemná romanticko-melancholicko-milá komédia a rodinný film čo odsýpa svižným tempom, dej je servírovaný priamo, príťažlivo, niekoľko krát sa prestriedajú "vážne" a "menej vážne" pasáže, humorné dialógy. Bavila som sa. ()

genetique

Niet nad poctivú oddychovku v romanticko-humornom ladení. Nedával som veľké nádeje, že v tomto hereckom zoskupení sa niečoho podobného dočkám, ale Renée konečne ukázala okrem svojho cukríkového ksichtíku aj trošku hereckej kreativity. A keď prišiel na scénu Bud (Nick Stahl) tak bol svojou filmovou sestrou predstavený so slovami, že toho veľa nenahovorí a ja som si hneď povedal: chvalabohu! Na moje prekvapenie bola však práve jeho vedľajšia rolička to najpozitívnejšie z celého hereckého zloženia. Že ide vlastne o klasický road-movie som si uvedomil až časom. Režisér šikovne strieda príťažlivé lokácie, príbeh je tak plný nenudiacich situácií a momentov. Občas síce príde sklz a film sa na chvíľku ocitne v klasickom melodramatickom zovrtí, z ktorého ho ale včas vykliešti vkusná atmosféra päťdesiatych rokov, príjemná hudba, či šťavnaté dialógy. Len škoda nevyužitého humorného potenciálu. Niektoré scény si ho priam žiadali, a ja tiež. 80%. ()

pakobylka

----- "Věci se vyřeší, Georgu ... tak jako vždycky." ----- Příběh dobový, kultivovaný, emancipovaný (tedy alespoň částečně), vlídný, hravý - a možná až nemístně bezstarostný, ale svým způsobem opojný ... plný drobných úletů a trochu zlomyslných nápadů, zúročených v obratné a maličko kousavé, leč v podstatě neškodné konverzaci. Přijímá život takový, jaký je - přesto ani na okamžik neztrácí optimistický pohled na svět ani smysl pro humor. ----- "Mám svou sestru ráda. Nesnáším jen to, co je kolem ní." ----- Co dodat ? ... 4,5* ()