Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Koncept i provedeni teto miniserie nejsou vubec spatne. Zapletka, herecke vykony, ztvarneni neutesive postkatastroficke vize UK, spad - vsechno ok. Nekteri z teto party podali dokonce velmi dobre vykony a urcite je ceka zajimava herecka budoucnost, napriklad o talentu Andrew Knotta neni vubec pochyb. Chtel jsem dat jen chvilku na test a paradoxne jsem nakonec dokoukal vsech 6 dilu. Ma to vsak bohuzel jeden celkem zasadni hacek - postavy pusobi a zrejme take maji pusobit tak mlade, ze jsou jim jejich silne profi az sofistikovane agentske postupy/reakce tezko uveritelne. Chvilemi to naprosto to vylucuje jakoukoliv uveritelnost a dodava to serii jisty bizarne-komicky rozmer. Novacci se chovaji jako nejvic mazacti agenti. Byt postavam/hercum o cca 10 let vic, byla by to jina a vysledkem by pravdepodobne byl paradni serial se vsim vsudy. Takhle je to za lepsi 3*.(1.3.2013)

Originálni Spooks to síce nie sú, ale stále je to veľmi zaujímavé. Ako by mohla vyzerať blízka budúcnosť, keby sa stalo niečo, čo nie je úplne nemožné. Samotné "prípady", ktoré v jednotlivých epizódach riešia nie sú až také geniálne, zato tá dlhodobá línia hľadania zradcu v radoch MI5 je dosť dobrá. Páči sa mi aj, ako sú rozohraté vzťahy medzi jednotlivými postavami, ktoré sú tiež zaujímaví týpci. Navyše až na takú pomerne komornú atmosféru pôsobí seriál dosť cool. Po 1. sérii (ktorá btw skončila otrasným cliffhangerom - je to priam neslušné a mali by to zakázať takto končiť seriály:-) hodnotím na slabšie 4 hviezdičky.(29.5.2009)