V lete roku 2012 sa stalo niečo, čo zmenilo Veľkú Britániu navždy. Bol vyhlásený kód 9 – nukleárny útok na Londýn... Výbuch sám o sebe bol relatívne malý. Daň, ktorú si vyžiadal, však nebola. Vyše 100 tisíc ľudí zhorelo a veľa ďalších bolo odsúdených na smrť radiáciou. Vláda zo svojho nového sídla v Manchestri zaviedla nové kontroverzné bezpečnostné opatrenia a nariadila kompletnú reštrukturalizáciu bezpečnostných služieb. MI5 začala verbovať agentov určených na to, aby infiltrovali a zničili novú generáciu teroristov. Seriál Spooks: Code 9, spinoff úspešného britského seriálu Spooks, sa zameriava práva na týchto novonaverbovaných agentov z Oddelenia 19, ktorí pomáhajú chrániť občanov Británie pri jej návrate do normálu. (jasiska)

flyboyeda

Koncept i provedeni teto miniserie nejsou vubec spatne. Zapletka, herecke vykony, ztvarneni neutesive postkatastroficke vize UK, spad - vsechno ok. Nekteri z teto party podali dokonce velmi dobre vykony a urcite je ceka zajimava herecka budoucnost, napriklad o talentu Andrew Knotta neni vubec pochyb. Chtel jsem dat jen chvilku na test a paradoxne jsem nakonec dokoukal vsech 6 dilu. Ma to vsak bohuzel jeden celkem zasadni hacek - postavy pusobi a zrejme take maji pusobit tak mlade, ze jsou jim jejich silne profi az sofistikovane agentske postupy/reakce tezko uveritelne. Chvilemi to naprosto to vylucuje jakoukoliv uveritelnost a dodava to serii jisty bizarne-komicky rozmer. Novacci se chovaji jako nejvic mazacti agenti. Byt postavam/hercum o cca 10 let vic, byla by to jina a vysledkem by pravdepodobne byl paradni serial se vsim vsudy. Takhle je to za lepsi 3*. ()

jasiska

Originálni Spooks to síce nie sú, ale stále je to veľmi zaujímavé. Ako by mohla vyzerať blízka budúcnosť, keby sa stalo niečo, čo nie je úplne nemožné. Samotné "prípady", ktoré v jednotlivých epizódach riešia nie sú až také geniálne, zato tá dlhodobá línia hľadania zradcu v radoch MI5 je dosť dobrá. Páči sa mi aj, ako sú rozohraté vzťahy medzi jednotlivými postavami, ktoré sú tiež zaujímaví týpci. Navyše až na takú pomerne komornú atmosféru pôsobí seriál dosť cool. Po 1. sérii (ktorá btw skončila otrasným cliffhangerom - je to priam neslušné a mali by to zakázať takto končiť seriály:-) hodnotím na slabšie 4 hviezdičky. ()