poster

Tajemství (divadelní záznam)

Muzikál / Mysteriózní

Česko, 2007, 100 min

Režie:

Mirjam Landa

Komentáře uživatelů k divadelnímu záznamu (62)

 • Enšpígl
  ***

  Herr Landa nezvlád ty různý dějový odbočky v podobě snů a představ Elišky, to nebavilo, nudilo a hlavně ubíralo na dynamice hlavního příběhu, který sám o sobě byl orginální a celkem i napínavý. Muzika až na dvě skladby stála za hovno. Z hercozpěváků mě velmi zaujala Lucie Vondráčková. To, že Lucka je krásná holka vím dávno, ale že dokáže zaujmout na prknech, která znamenají svět i po herecký stránce, to jsem vážně nečekal. Závěr se docela povedl na jedno podívání na DVD dobrý, ale love za živáč v divadle bych za to nedal.(1.4.2010)

 • Pethushka
  ****

  Moc hezký a poutavý příběh, který je propracovaný opravdu do detailů. Hudba je skvělá, ale na to už jsem u Landy zvyklá. Jen s Luckou Vondráčkovou se v Kalichu stále nemohu potkat. A to mě mrzí, protože s Kuklovou to nebylo plnohodnotné..I tak hezké 4*(9.3.2012)

 • Aluska88
  *****

  Zhlédnuto v pražském divadle Kalich v rámci naší středoškolské několika denní návštěvy hlavního města. Sice nás svou přítomností nepoctil Dan Landa, ale jakmile muzikál začal, byl to fascinující a nezapomenutelný zážitek. Jiří Langmajer, Lucie Vondráčková, kterou jako uměleckou osobu vůbec ráda nemám, ale tady se mi i líbila, geniální hudba a tajemný příběh. Zvláště hudba tomuto muzikálu vévodí nejvíce. Jsem moc ráda, že jsem mohla naživo a osobně zhlédnout toto skvostné dílo. Kdy budu mít asi zase já, holka z druhého konce republiky, z malého města, příležitost vidět naživo Jirku Langmajera, zažít tu tajemnou atmosféru v potemnělém sále, a nechat se unášet příběhem, který je zahalen Tajemstvím.(6.3.2009)

 • viperblade
  ****

  Není muzikál jako muzikál… předem bych chtěl vyzdvihnout Vondráčkovou, která se mi konečně přestala jevit jako uvřískaná malá holka a předvedla, že umí jak hrát, tak i zpívat. To provedení tajemna a mystiky se mi zamlouvalo, stejně jako písně, které byly povedené. A na závěr pointa, která, ač jde jen o "pouhý" muzikál, byla hodně dobrá… Za sebe můžu říct jen tolik, že jsem čekal ohromnou blbost, ale překvapivě se mi to líbilo…(18.5.2009)

 • paascha
  odpad!

  Drn Srajda, fujtajbl(6.1.2011)

 • Mia...
  *****

  Jest velkou skodou prevelikou, ze se mi nedostalo sance videt Tajemstvi nazivo. Ale i v teto zaznamove verzi jsem zcela pohlcena. Dokonale herecke vykony podtrhuji perfektni zpev predevsim Lucky, Jany a Lindy, ale i ostatnich. Jsem ohromena a uchvacena. Neskutecne poutavy pribeh, vyborne zvladnute skoky do snu a naprosto neprekonatelne velke finale. Absolutne neocekavany konec, nepredvidatelne a ohromujici. V dialozich se da najit i velmi mnoho moudra. Tleskam. Na tomto se podileli opravdovi velci umelci.(26.10.2012)

 • Hwaelos
  *****

  Příběh kvalitativně asi o dvě třídy výš než Krysař. Landa pochopil, že muzikál se nedá vystavět jen na dvou melodiích a dobře pracuje s hudebními doprovody a vokály. Hudba je ryze muzikálová, ale ne lacině podbízivá. Ale hlavně struktura příběhu, do níž pronikneme až na samém konci, kdy se odhaluje, že se jedná vlastně o čtyři časoprostorově rozrůzněné linie, které jsou do sebe poskládány jako panenky matrijošky, je přinejmenším fascinující. Ve filmu jde o poměrně prověřenou metodu, ale v divadelním a muzikálním představení jde o něco ojedinělého. Paradoxně je největší slabinou absolvent FAMU Daniel Landa, který prostě hrát neumí a jeho patetická, strnulá gesta spíš otravují. Na druhou stranu je na pódiu všehovšudy chvíli, takže se to ztratí.(23.2.2009)

 • blackrain
  *****

  Muzikál jsem viděla v divadle Kalich a byl parádní. Skutečně hodně promakaný a hodně dobře vymyšlený příběh. Ten závěr jsem nečekala, docela mě překvapil. Místo Lucky Vondráčkové tam zpívala Zuzana Norisová, pak tam byla Linda Finková a Lucia Šoralová. Mirjam Landa má šťastnou ruku při své práci a s Danem tvoří výborné pracovní duo. Musela jsem si koupit i CD. Pouštěla jsem si ho pořád a pořád. Až mě chtěli všichni vystěhovat. K to mu naštěstí nedošlo.(21.5.2009)

 • maverick10
  ****

  Dan Landa je pro me lykantrop. Behem dne je schopen defakto sam napsat skvele muzikaly, ale za uplnku zblbne a skace do Orliku rovnejma nohama za bilou ligu. Nicmene ho po smrti Zdenka Borovce povazuji za, spolecne s Lou Fanankem, nejlepsiho ceskeho hudebniho textare a libretistu. Predevsim pisen Zivot na vlasku byla pro me zazitkem.(29.11.2009)

 • Sinn
  ****

  Hodně silný zážitek. Příběh je úžasný, hudba se skutečně povedla a herci snad nemohli být lepší. Je to krásně poetické, strašidelné i zábavné, smutné i veselé. A ten závěr, to jsem teda koukala jak puk...(22.1.2011)

 • DominikV
  ****

  Písničky jsou sice s porovnáním s Drakulou opravdu nic moc, ale dějově na tento muzikál nic nemá.(7.6.2009)

 • Riley
  *****

  Ačkoliv je Lucka Vondráčková jako filmová herečka spíše až průměrná, v divadle nemá konkurenci. A muzikály od Landové jsou skvělé. DVD jsem neviděla, muzikál několikrát. Příběh je geniální, originální, muzikál se vymyká těm klasickým - prostě dokonalé.(22.1.2010)

 • necisty
  *****

  Podle mého nejlepší český muzikál. Obdivuji jak hudbu, tak pro mě překvapivě i děj a hlavně závěr. Jen Landu moc nemám rád a bohužel ho ani jeho ženu už asi nic tak úžasného v životě nenapadne.(20.2.2012)

 • forsythia
  ****

  Dlouho jsem ani nechtěla vědět, co má Landa za Tajemství, ale nakonec mi to nedalo. Ačkoli se zcela míjím s žánrem - muzikály nejsou můj šálek čaje - i s Landou, tohle se myšlenkově povedlo, takže pro mě poslech songů nebyl ani tak velkým utrpením. Jediná písnička, která za něco stála, byla ta úvodní. Pak už to šlo po hudební stránce do kytek. No a to, že člověk potřebuje mýtus, aby se dokázal aspoň trošku zorientovat ve věcech, které ho přesahují, říkám už dlouho.(21.2.2016)

 • PeterNet
  *****

  Na muzikál velice-převelice promyšlený příběh s nečekaným koncem. Langmajerovo sólo z první poloviny je nezapomenutelné :-)(14.2.2009)

 • Mrkvič
  ****

  Po hudení stránce jde o možná lehce podprůměrné dílo Dana Landy (až na pár písniček), ale muzikál je to výborný. Muzikály jsou většinou dějově dost slabé, ale Tajemství je Hra s velkým H. Škoda výběru některých rolí. Aspoň na dvd mohlo být to nejlepší, což Vodochodský snad ve srovnání s kýmkoliv být nemůže. Vše ale vynahradí Vndráčková s Langmajerem. Ten sice neumí moc zpívat, ale to herectví je zase někde úplně jinde.(21.3.2010)

 • Antek
  *****

  Landův vyzrálý projekt překvapuje až nečekaně elegantně vystavěnou koncepcí, která maže hranici mezi divadlem a prožitou skutečností. Současnost se mísí s minulostí, báje s halucinacemi a to vše na velmi omezeném prostoru, který skýtá divadelní jeviště (Mirjam Landa dokázala, že tvůrčí zápal neomezují podmínky, ale pouze tvůrce samotný -- tohle se na divadle jen tak nevidí). Landova poetika a záliba v pokleslých žánrech (a jejich následné povýšení na umění) mi byla vždycky blízká, ovšem to, co dokázala manželská dvojice stvořit tentokrát, překonalo veškerá má očekávání. Vydařené texty, skvělá hudba a příběh, který táhne. A k tomu všemu výborná Vondráčková (ačkoli nemůžu věřit, že tohle tvrdím), která vše spolehlivě táhne až do (lehce předvídatelného) velkého finále. Tohle audiovizuální představení je jednoduše přehlídkou samých příjemných překvapení, které tak dají nadechnout doposud poněkud zatuchlým oponám českých divadel.(31.5.2009)

 • romajz15
  *****

  Skvělý muzikál byl jsem na něm v divadle Kalich čtyřikrát a pokaždé úžasný zážitek.(20.10.2013)

 • drake31
  *****

  Najdokonalejšia divadelná hra ktorú som mal možnosť zhliadnuť, síce nie naživo ... ale aj tak. Dokonalý dej podtrhutý fantastickou hudbou a geniálnymi piesňami vytvára niečo neopísateľné. Videné minimálne 20 krát a vypočuté ... to už radšej nepíšem. P.S. Texty viem skoro naspamäť.(3.5.2009)

 • sator
  **

  Možná na divadle...(23.3.2019)

<< předchozí 1 2 3 4